Tarp vyrų ir moterų dažnai būna nesutarimų. Taip vyksta todėl, kad vienai ir tai pačiai sąvokai priskiriame skirtingas reikšmes. Ji sako: “Aš tave myliu”, o turi omenyje: “Myliu tavo pinigus”, arba “Pagimdysiu tau vaiką”, o galbūt “Niekur tavęs nepaleisiu”. Daug reikšmių, tiesa? Jis sako jai: “Aš tave myliu”, o turi omenyje “Man patinka su tavim mylėtis”, arba “Gerai, kad neverti manęs įsitempti”, o galbūt “Dabar privalėsi manęs klausytis”. Ir tai dar ne viskas. Kaip mums suprasti vienas kitą, kai egzistuoja toks didelis, atrodytų pažįstamų ir suprantamų jausmų, galimų traktavimų kiekis.

Pasirodo, jei žinai, kaip vyras supranta meilę, galima nuspėti būsimus jūsų santykius! Tą pažymėjo net Aristotelis, išskyręs 6 meilės rūšis.

AGAPE – pasiaukojanti meilė.

Vyras, kuris suvokia šį jausmą, kaip atsidavimą, padarys viską, kad mylimajai būtų gera.

Kaip jis save išduoda. Greičiausiai jis ilgai su jumis draugavo ir tik po to prisipažino meilėje. Jūs pastebite, kad jis niekada nereikalauja atsako į jo jausmus. Kai toks vyras sako jums “Aš tave myliu”, reikia suprasti: “Atiduosiu tau paskutinius marškinius”.

Ko iš jo tikėtis. Tokia meilė, be abejo, turi daug teigiamų savybių. Vyras, kuris nuolat aukoja save ir savo interesus dėl jūsų, pelno pasitikėjimą ir pagarbą. Tačiau nieko daugiau, išskyrus tai. Paprastai totalus rūpinimasis pradeda įgristi. Tai, be abejo, malonu, tačiau seksualinės traukos tikrai neskatina. O kadangi vyras iš jūsų nereikalauja atsidavimo, pradedate jį vis mažiau ir mažiau vertinti. Jis stengiasi be saiko jumis rūpintis, nuolat siekia sužinoti jūsų mintis, norus bei kontroliuoti juos.

LIUDUS – tai vadinama meilė – žaidimas.

Jis remiasi seksualiniu potraukiu.

Kaip jis elgiasi. Toks vyras nesivargina jus mergindamas. Juk jis mano, kad seksualinis potraukis moteriai ir yra geriausias meilės patvirtinimas. Paprastai “priekabiavimai” prasideda jau pirmo pasimatymo metu. Jis nesistengia sužinoti, kokia jūs asmenybė, o kiekvieną atsisakymą “pabendrauti artimiau” supranta kaip įžeidimą, gali netgi piktai pasakyti: “Kam mes tada su tavim iš viso bendraujame?!” Kuo ilgiau moteris laiko atstumą, tuo labiau jis atšąla – juk, jo nuomone, jei moteris nenori vyro, reiškia, kad jis jai neįdomus. Beje, galite pastebėti, kad jūsų kavalierius susitikinėja dar su keliomis moterimis, be to, nekelia pavydo scenų, jei jo akyse pradedate flirtuoti su kitu. Jis nesiekia suartėti su jumis, jaučiate, kad jei nuo jo nutolote, jis apie jus pamiršta, o skambina tik tam, kad sužinotų, kada galima bus kitą kartą susitikti. Būtent iš jo lūpų nuskambėjusius prisipažinimus meilėje reikėtų traktuoti “Noriu tavo kūno” – ir nieko daugiau.

Ko iš jo tikėtis. Galbūt iš pradžių jus užplūs jausmų ir emocijų jūra. Tačiau vėliau, kai aistra nublės, gali paaiškėti, kad išskyrus seksą, jūsų niekas nesuartino. Vyras, kuris mano, kad seksas – tai ir yra meilė, paprastai yra ganėtinai egoistiškas, galvoja tik apie savo norus. Jei kažkodėl pradėsite netenkinti jo seksualinių poreikių, jis greitai atvės. Tokio vyro jausmai yra greitaeigiai ir negilūs. Paprastai jis myli jus tik tada, kai esate šalia, o nuotolį išgyvena labai lengvai. Nusprendusi jį mesti, nesulauksite jo atsiprašymo skambučių ar naktinių aplankymų su rožių puokšte ir amžinos ištikimybės priesaikomis. Jūsų ryšys bus tik intriga, ir kiek ji truks, priklausys nuo to, kaip į tai žiūrėsite.

EROS – jausminga meilė.

Ji pirmiausiai pagrįsta ištikimybe ir tik po to fiziniu potraukiu.

Kaip jis elgiasi. Domisi jūsų gyvenimu ir problemomis. Nedingsta po pirmos nakties, praleistos su jumis. Turite apie ką pasikalbėti. Pokalbio metu jis pasakoja ne tik apie save, bet ir domisi jūsų emocijomis bei jausmais. Kai toks vyras pasakys jums apie savo meilę, tai tą ir reikš. Ir jis iš tikrųjų myli jus (ir fiziškai, ir dvasiškai).

Ko iš jo tikėtis. Jus radote beveik idealų partnerį! Šis vyras vertina jūsų jausmus ir nešantažuos jūsų savo meile (“Aš darau dėl tavęs viską, o tu tokia nedėkinga!”). Jūsų vyras džiaugiasi tuo, kad jums gera su juo, jam patinka jumis rūpintis. Tai tikra meilė!

MANIJA – užvaldanti meilė.

Paprastai kuriama aistros ir pavydo pagrindu.

Kaip jis elgiasi. Tokio vyro meilės centre yra ne partnerė, o jis pats. Jis nuolat bando įsitvirtinti kitų žmonių sąskaita. Tai gali pasireikšti įvairiais būdais, tačiau dažniausiai – banalaus buitinio chamiškumo ar žeminimo dėl menkniekių forma. Toks vyras nesąmoningai lauks visokiausių problemų jūsų santykiuose, o jei jų nebus, pats jas kurs. Pavyzdžiui, jam pradės nepatikti, kaip plaunate indus. Arba pradės kabinėtis, kad išleidžiate per daug pinigų. Toks vyras laukia, kad kitas žmogus taptų nuo jo priklausomas. Jis mano, kad moteris myli jį tik todėl, kad jis yra su ja. Toks žmogus vengia bet kokios rutinos, nuobodulio ir prieraišumo. Jis dažnai keičia draugus, gyvenimo, darbo vietas, greičiausiai buvo ne kartą vedęs. Kai jis sako jums “Aš tave myliu”, jums geriausia jo atsikratyti, nes ši frazė reiškia: “Nuo dabar būsi mano vergė, kol man neatsibos!”.

Ko iš jo tikėtis. Patologiško pavydo. Toks žmogus pavydi ne todėl, kad bijo jus prarasti, bet todėl, kad galite “pabėgti” iš jo valdžios. Taigi kuo silpnesnė ir labiau priklausoma būsite, tuo tvirčiau jausis šis vyras. Jis nuolat stengsis priversti jus galvoti, kad esate kažkuo įsipareigojusi jam. O jūsų rūpestį ir meilę priims kaip privalomą, nevertins to ir nepastebės. Taigi kuo labiau stengsitės su juo suartėti, tuo labiau jis bandys jus atstumti. Ir, atvirkščiai, jei jis pamatys jūsų atšalimą, iš visų jėgų stengsis jums patikti. O po to vėl seks atšalimas: ir taip iki tol, kol jums abiem tai atsibos. Tačiau įvertinkite, kad toks vyras išsiskyrimą provokuoja pats tuo pačiu patvirtindamas savo reikšmingumą.

PRAGMA – samprotaujanti meilė.

Kaip jis elgiasi. Toks vyras sako, kad jam reikalinga moteris, su kuria jam būtų patogu (o ne tokia, kurią jis pamils iš pirmo žvilgsnio ar su kuria seksas bus nuostabus). Susipažįstant jis pirmiausiai stengiasi sužinoti, ar ji moka prižiūrėti namų ūkį, ar nekenčia nuo kokių nors isterijos priepuolių ir t.t. Taigi žiūri, ar patogu su jumis kurti bendrą gyvenimą. Jo prisipažinimą meilėje reikėtų traktuoti: “Tu neverti manęs įsitempti”.

Ko iš jo tikėtis. Jūsų bendrame gyvenime nebus aistros ir netikėtų poelgių. Nuolat persekios jausmas, kad jus pasirinko kaip prekę. Kol duodate partneriui viską, ko jis iš jūsų tikėjosi, – stabilumą, materialinę naudą – jis jus myli. Tačiau, kai tik šis pagrindas dingsta, seka išsiskyrimas. Toks vyras nuolat kontroliuos jūsų jausmus ir reikalaus iš jūsų to paties. Jei jums reikalingos permainos, naujų pojūčių ir jausmų troškimas, tokie santykiai jums akivaizdžiai netinka.

STORGE – meilė – draugystė.

Kaip jis elgiasi. Vyras pasakoja jums apie visas savo problemas ir apie giminaičius (iki pat penktosios kartos). Jūs jaučiate, kad galite pasidalinti su juo viskuo, kuo tik pageidaujate. Niekada nedvejojate, kaip jam ką nors papasakoti, – tiesiog prieinate ir sakote. Visada esate įsitikinusi, kad bet kuriuo atveju rasite supratimą ir palaikymą. Jo žodžiai apie meilę – tiesa, tik ši meilė yra panašesnė į meilę draugui, o ne moteriai.

Ko iš jo tikėtis. Galbūt greitai jums pradės trūkti stiprių emocijų – užsinorėsite naujų pojūčių. Jei žinote visas vienas kito mintis ir norus, jūs nebegalite daugiau suartėti, jūs tiesiog tapsite vienas kitam neįdomūs! Todėl būtų protinga turėti savo mažytį hobi ir pomėgį, kurie padės jums sukurti asmeninę, intymią erdvę.

Views All Time
Views All Time
5153
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!