Būdami jauni apie santykius galvojame vienaip, prabėgus kelioms dešimtims, gyvenimo patirtis suformuoja visai kitą nuomonę. Kuri teisingesnė? Tikiu, kad apie tarpusavio santykius geriausiai gali pasakyti ne vieną dešimtį kartu išgyvenę žmonės. Remdamasi šia savo nuostata, nusprendžiau paklausinėti porų, kurie kartu jau ne vienerius metus, kurie drauge matė ir gražaus, ir sudėtingo gyvenimo, kurių kelyje buvo ašarų, džiaugsmo, išsiskyrimų ir sugrįžimų…

Tai žmonės, kurie tiksliai galėjo atsakyti, kaip turime gyventi, kad liktumėme kartu. Jų patarimai mums, kurie tik pradedame pažinti savo antrąsias puses, džiaugsmingas akimirkas ir neapykantos minutes.

 Gintaras ir Agnė (kartu jau 12 metų)

 • Kartais dėl tam tikrų poelgių imi savo partneriu bodėtis, netgi neapkęsti. Tokiais momentais negatyvias mintis keiskite pozityviomis. Galvokite apie tai, kuo jus partneris ar partnerė žavi, kodėl pasirinkote būtent jį, kokie jo/jos bruožai sužavėjo ir tebežavi. Prisiminkite kartu praleistą laiką, kurios valandos jums neišblės iš atminties iki gyvenimo pabaigos. Kokias savybes turi jūsų partneris, kurių neturėdamas kitas žmogus negalėtų būti jūsų gyvenimo palydovu? Štai už tai jus ir mylite, už tuos bruožus, kurie pas kitus nematomi…
 • Niekada nesulaužykite pasitikėjimo. Jausmas, kuris niekada nedings iš partnerio atminties, bus lyg nuodas medaus taurėje. Kad ir kaip jus trauktų padaryti kažką, dėl ko įskaudintumėte draugą ar draugę – atsispirkite. Sulaužytas pasitikėjimas nebus vertas jokios aukos. Su kalte gyvensite iki gyvenimo pabaigos, tačiau tai nėra baisiausia. Jums skaudės daugiau dėl kito žmogaus, kuris niekada nebepuoselės tų pačių jausmų kaip iki tol…

Antanas ir Veronika (susituokę antrą kartą, kartu gyvena 22 metus)

 • Nesusivienodinkite ir niekada netapkite neatskiriamais. Buvimas nuolat tik kartu žudo santykius. Nedrįskite riboti savo antro žmogaus, jeigu atimsite laisvę ar norą būti savimi – pastatysite kalėjimą, kurio grotos kada nors sutrūnys… Leiskite Jam ar Jai turėti savo pomėgių, nuomonę, tikslų ar net religiją, draugų. Kiekvienam reikia savo erdvės, o kartais reikia pabūti vienam. Sveikintina išvykti atostogauti tik su draugais ar atšvęsti savaitgalį tik su draugėmis. Išsiskyrimai suartina, nebijokite vienas kito pasiilgti.
 • Gerbkite savo žmogų. Pasikliaukite juo kaip geriausiu draugu, kuris niekada nemeluoja, bet visada yra šalia. Sukurkite tokį pasitikėjimą, kad niekada nesinorėtų tikrinti švarko kišenių, skambinti geriausiems draugams ir tikrinti ar jis išties su jais kaip ir sakęs. Niekada nepamirškite sakyti „prašau“, „atsiprašau“, „aš to nenorėjau“ ir pan.
 • Ieškokite ir kartu išbandykitę sritį, kuri būtų nauja ir teiktų daug įspūdžių. Drauge patirti išgyvenimai žmones suartina, padeda pažinti iš naujo. Užsirašykite į šokių pamokas, jeigu svajojote išmokti šokti valsą, kodėl gi ne dabar?! Galbūt niekada nebuvote kalnų turistai? Išbandykite dar šiais metais – išsiruoškite į nepažįstamą šalį, kuriuose kalnai pažadina tiek fiziškai, tiek dvasiškai.
 • Visų santykių pagrindas – kalbėjimas. Įpraskite susėsti vakarais ir pasikalbėti apie dienos darbus, savaitės planus, mintis, kurios jus kankino ir džiaugsmus, kuriais gyvenote darbo valandomis pirmadieniais. Tai puikiai nuteikia ir daugiau pažinosite savo žmogų. Kai kuriuos partnerius, ypač vyrus, yra sunku priversti kalbėti, juolab apie problemas ir tą, kuo jie nepasitenkina. Būtent tai žudo santykius. Jeigu nesugebėsite atspėti, kodėl kita jūsų pusė nelaiminga, o jis/ji nepasisakys – paguodos bus ieškoma kitur… Kalbėkite, sugebėkite prakalbinti.

Kotryna ir Dainius (15 metų kartu, abu itin principingi)

 • Privalote savo gyvenimo žmogui visada būti patrauklus ar žavinti. Tai ne tik dėl intymios traukos, tiesiog žmogus „užprogramuotas“ kitaip elgtis su tuo kas gražu ir miela. Rūpinkitės savo išvaizda, neatsižvelgdami į tai, ar jums dvidešimt, ar trisdešimt, ar penkiasdešimt ir daugiau. Jūsų partneris turi jumis žavėtis, gėrėtis būdamas su kitais, jūsų žmogus turi didžiuotis sakydamas aplinkiniams „tai mano žmona ar mano vyras“. Puikus būdas išlaikyti gerą fizinę formą – drauge sportuoti ir girti vienas kito pastangas. Beje, nebūtina „išpliurpti“ apie tai, kaip depiliuojate bikini zoną ir pan.
 • Neįsijauskite į motinos ar tėvo vaidmenį, tokie jūs esate savo vaikams, bet ne vienas kitam. Dainių itin erzindavo kai Kotryna nurodinėdavo, kaip išblizginti taurę, kaip teisingai gaminti žuvį ar net grūmodavo piršteliu, jog vieną ar kitą jis darąs netinkamai. Toks elgesys nėra malonus, nes primena kontrolę, su kuria kiekvienas susidūtėme vaikystėje, todėl palikite niu-niu vaikams, o ne partneriams auklėti.

Sandra ir Deividas (Sandra išsiskyrė dėl Deivido, pažįstami 7 metai)

 • Sandra teigia, kad išmokusi iš pirmosios santuokos vieną taisyklę, kurią prieš tuokiantis, jai sakė mama – niekada nemanyk, kad gali pakeisti vyrą. Tai buvo tiesa, savybės, kurios ją erzino, taip ir neišnyko. Nuolatiniai barniai privedė iki santuokos nutraukimo. Prieš atsikraustydama į Deivido namus, ji buvo susitaikiusi su tam tikrais faktais, kurie ją erzins, tačiau sugebėjo apie tai ne tik gražiai pakelbėti, bet su Deividu drauge rado kompromisą. Todėl, jei Tave erzina ar net gadina gyvenimą tam tikra elgsena – pasikalbėk, tačiau nesitikėk, jog žmogus iškart pasikeis ir viskas bus pagal Tave…
 • Mėgaukis kiekviena minute ir nebijok daryti dalykų, kurie „galimi“ tik pamišusiems žmonėms. Dalinkite vienas kitam dovanas. Jeigu mylimasis dievina naktinius pasivažinėjimus – čiupkite karštos kavos termosą ir išdygusi priešais jį sakykite, kad pasiruošusi naktiniam pasivažinėjimui. Spjaukite į tą faktą, kad ryt anksti į darbą. Išsimiegosite tada, kai nebus su kuo važinėtis…

 Ana ir Dmitrijus (neseniai atšventė auksines vestuves)

 • Nei vienas jūsų nėra namų šeimininkė. Dalinkitės darbais. Nebijokite imtis vyriškų ar moteriškų darbų. Visus sunkumus neškite ant keturių pečių, tada ir džiaugsmai bei rūpesčiai įgaus kitokį skonį.
 • Niekada neignoruokite romantikos. Būtinai dovanokite gėlių, surenkite maudynes naktį upėje, vakarienę prie žvakių, išvyką į operą. Apdovanokite partnerį dėmesiu, o kam kitam galite skirti meilę ir atsidavimą? Tik tam, kuris koja kojon su Jumis gyvenime.
 • Kai susituokiate – nuo pat pirmos dienos įsileiskite šalia savęs kompromisus, be jų santuoka bus arba pragaras, arba greitai iširs.
 • Neleiskite sau lengvabūdiškai grasinti išeiti, palikti, skirtis ir pan. Venkite šių žodžių, išsižadėkite netgi minčių apie skyrybas. Sunkiausiu metu pabandykite įsivaizduoti save kuriant viską nuo pradžių su kitu žmogumi. Ana dar patarė vengti žmonių, kurie skatina skyrybas, kurie patys gyvena vienišių gyvenimą. Laiką leiskite su laimingai santuokoje gyvenančiomis poromis.
 • Gyvenkite su humoru, jeigu nebesugebėsite kartu juoktis – jūsų santykiai mirę.
Views All Time
Views All Time
2057
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!