Žmogus nuolatos turi problemų. Jis visuomet suranda priežasčių atsisakyti, nedaryti ar tiesiog nematyti. Žmogus užprogramuotas slėptis mele, lyg savo saugiausioje tvirtovėje, kuri ankščiau ar vėliau vis tiek subyrės. Dauguma iš mūsų skuba, lekia. Dauguma iš mūsų retai pamato detales ir tikrai daugelis neištiesia pagalbos rankos atsitikus nelaimei. Po velnių, kas mums darosi, žmonės? Ko mes tokie pikti? Kodėl mes tokie pavargę nuo gyvenimo? Kodėl problemos užgožia jų sprendimus? Kodėl kasdien žvelgiame į ateitį, lyg tai būtų mūsų išsigelbėjimas? Kodėl negyvename dabar?

Užsimerk. Įkvėpk. Nusišypsok. Ir tyliai sau mintyse pasakyk: „Ei, klausyk, žinau, kad kartais būnu kaip suknistas ožys ar ožka. Ir mane daug kas erzina. Myliu tave. Myliu save. Myliu visus aplinkui. Myliu pasaulį“.

Esame tokie klaikūs, tiesa? Aš, aišku, nešneku konkrečiai apie visus mus. Bet vis dėl to. Jei dažniau pasakytume, kad myli žmogų (kaip draugą, šeimos narį, širdies antrą pusę), jei dažniau atsiprašytum, jei dažniau prašytum atleidimo, net nesijausdamas kaltas, net jei ir tavo blogas poelgis buvo įvykdyta seniau, tu jau pakeistum pasaulį. Tu įneštum kažką kitokio. Žmogus esantis šalia tavęs nusišypsotų ir jo diena būtų 100 kartų geresnė. Tavo irgi. Jautiesi, lyg padaręs kažką gero.  O tu ir padarysi kažką gero.

PRABUSK, atsipeikėk. Kad ir kokie sunkumai slegia, pasistenk pasaulį, o jei ir ne jį, bent jau aplinkinius, pradžiuginti. Ir tam nereikia nei pinigų, nei ypatingų planų. Vos keli švelnūs žodžiai, gražūs gestai išspręs visas problemas.

Pastebėk viską aplinkui: ošiančius medžius, tolumoje grojančią muziką, praeinantį žmogų, pralekiantį automobilį, praskrendantį paukštį. Visa tai, kas erzino akimirksniu taps įdomu, neišbandyta. Galvoje ims suktis spiečius minčių ir pojūčių. Pajusk vėją, pajusk žemės alsavimą. Pajusk viską, kas tave supa. Pajusk, kad esi didžiulė ir svarbi visos šios grandinės dalis. Galbūt, tau atrodo, kad esi svarbus vos nedideliam žmonių ratui.

Visai ne.

Jei nebūtų tavęs, neegzistuočiau ir aš. Jei nebūtum šiame pasaulyje, aš neturėčiau kam to pasakyti.

Tu esi be galo svarbus.

Views All Time
Views All Time
1570
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!