Facebook atsisako paaiškinti, kodėl vienų politikų paskyras jis šalina, o kitų ne
|

Facebook atsisako paaiškinti, kodėl vienų politikų paskyras jis šalina, o kitų ne

„Facebook socialinis tinklas atsisako atskleisti, kodėl jis pasirinktinai cenzūruoja politinius lyderius pagal amerikiečių vyriausybės užklausas, po to, kai jis pašalino Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo paskyras iš socialinių tinklų, – praneša Olivija Solon The Guardian leidinyje. Ši aukštųjų technologijų kompanija iš Silikono Slėnio pašalino Ramzano Kadyrovo paskyras iš Instagram ir Facebook socialinių tinklų po to, kai Jungtinės Valstijos pritaikė jam apribojimus atvykti į šalį ir ekonomines sankcijas apkaltinusios žmogaus teisių pažeidimais. Facebook kompanija pareiškė The New York Times laikraščiui, jog ji turėjo „teisinę prievolę“ atjungti jo paskyras iškart po patvirtinimo, jog jas valdo asmuo, įtrauktas į amerikiečių sankcijų sąrašą“.

Išgirsk save
|

Išgirsk save

Iš šių Motinos Teresės žodžių ne kartą sėmėsi įkvėpimo garsūs žmonės, menininkai, filosofai. Rodos, paprasti žodžiai, bet juose tiek daug… Iš tikrųjų, kuo daugiau kartų skaitai šį manifestą, tuo daugiau įžvelgi jame ir skaitydama tai, aš atrandu tą pačią veną, kuria suteka šie visi žodžiai į širdį…tai – meilė. Tai tas neapsakomas troškimas jausti, gyventi… Kai dvasia skindi bedugnėje, kai nebelieka nieko, tik savo paties kraujas, kuriame tu mirksti, tada pradedi suvokti šių žodžių prasmę, pradedi tikėti TUO. Tada tai tampa nebe žodžiais, tada tai virsta šiuo tuo daugiau… Ne kasdien ateina žmogui suvokimas, kodėl gyvenimas yra skola, kodėl tai grožis ar kaip susikurti laimę… apskritai šiandien žmonės vien skundžiasi kaip jiems blogai. Motina Teresė atsisakė visko vardan kito, kasdien vilkėjo tą patį rūbą, klaidžiojo karštyje, ieškodama karo nuskriaustųjų, benamių, vaikų… bet ji niekuomet nesustojo skelbti, kad gyvenimas yra nuostabus, turtingas. Jos žodžiai priverčia susimąstyti… o gal…o vistik gal pinigai yra tik šiukšlės? Gal jų vertė dvasiniame pasaulyje yra nulinė? Nenuginčijamai – pinigai yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis, tačiau Motina Teresė ir be pinigų išgyveno ilgą laiką. Jei tai nutiko, gal tai nėra taip jau svarbu? Gal žmonės pervertina tai, ko nereikėtų? Pasaulis yra užsiciklinęs ir tai nepakis, tačiau mano tikslas – padėti suvokti pinigų vertę. Dievas nesako „neturėk pinigų“, JIS moko būti turtingiems, bet neišpuikti, o tai – sudėtingas kelias. Dažnai žmogus taip ir nepsiryžta juo eiti.

Apie moteris, vyrus ir skirtingus jų tipus
| |

Apie moteris, vyrus ir skirtingus jų tipus

Šiandieninėje visuomenėje mūsų dėmesį dažnai atkreipia blankūs „princo ir pelenės“ pasakos prisiminimai. Juos skatina bei ugdo, vis dažniau televizijoje bei žiniasklaidoje pasirodę luomo antonimai. „gražuolė jauna pelenė ir senas turtingas princas ant odinės Porsche sėdynės…“. Vis dažniau išgirstame replikas bei spėliones, klausimus – kodėl? Populiariausias spėjimas tikriausiai yra tas, kad viskas dėl pinigų. Bet šiame straipsnyje norėčiau paneigti šią populiarią statistiką, pasikliaudama mums visiems labai gerai žinomais pavyzdžiais ir faktais. Esu sutikusi ne viena pora už save vyresnių vaikinų, vyrų… ir visgi galiu teigti, kad amžius – ne rodiklis. Viskas priklauso ne nuo skaičių, o nuo intelekto. Poroje yra svarbu tarpusavio supratimas, požiūris ir faktas tas, kad porų, su dideliu amžiaus skirtumu yra labai daug, tačiau pabrėžiamos yra būtent tos poros, iš kurių vieno pajamos yra didesnės. Ir nors pinigai yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis – tai vistiek silpniau už meilę. Nė viena jauna, normali moteris neaukotų jaunystės, nes jaustųsi nepatogiai, o ir tam tikri rodikliai, kuriuos mes matome, tarkim televizijoje, byloja mums apie žmogaus moralinį ir netgi dvasinį intelektą.

Kokios spalvos tavo humoro jausmas?
| |

Kokios spalvos tavo humoro jausmas?

Dažnai girdžiu žmones sakant: jis turi gerą humoro jausmą arba: tas žmogus visai neturi humoro jausmo. Ką tai reiškia? Turbūt pastebėjote, kad žmonių humoro jausmas skiriasi – tai kas juokinga man, visai nebūtinai juokinga kitam ir atvirkščiai? Yra anekdotų, kurie juokingi daugeliui, bet yra tokių, kurie kai kam labai juokingi, o daugeliui – visai ne. Tai, kad egzistuoja skirtingos humoro ir humoro jausmo rūšys, patvirtina skirstymas įjuodą, baltą, sarkastišką, anglišką ir t.t. Jei baltas humoras suprantamas kone visiems (nors nebūtinai visada juokingas), tai su juodu reikia elgtis atsargiau, nes netinkamoje vietoje pasakytas toks juokelis gali pašiurpinti juodo humoro nemėgstančius žmones. Arba, kaip įprasta sakyti: juodo humoro nesuprantančius. Angliškas humoras – taip pat labai specifinis, lyg ir britiškai santūrus, bet be jokių tabu – gali šokiruoti konservatyviau nusiteikusius. Arba tiesiog – likti nesuprastas, jei nesate Londono pub‘e, apsuptas anglakalbių bendraminčių.

Humoro jausmas ir riba
| |

Humoro jausmas ir riba

Man prastai su humoro jausmu. Aš prisipažįstu. Man retai kada juokingi tie populiarūs juokai, banalūs pokštai (iš kurių visi krykštauja), retai sutinku mane prajuokinančių žmonių. Iki ašarų. Juokingiausi anekdotai man tie, kurių paprastai kompanijoj nepapasakosi. Reikia labai stipriai apsižvalgyti kas sėdi šalia. O kartais mintyse kyla absurdiška idėja ir galiu pati sau užsikrykštauti, kur besėdėčiau. Mano juokavimai dažnai pakimba ties riba, kai nežinai ar dabar žmogus nusijuoks, ar vožtels. Ir nors pati sau galiu ašaroti iš linksmumo, privaloma viską pabaigti posakiu: “juokauju”. Tai yra baisiausia, paaiškinti, kad čia buvo pokštas. Žinot, kai pasakai pokštą, o tada tarsteli, ei, čia buvo pokštas. Ir visi dirbtinai nusijuokia. Man labai juokinga būna, kai aš tampu bejėgė ir nebesugebu susitvarkyti su savimi. Kai man labai skauda, aš juokiuosi pro ašaras. Kai skauda kitaip, tik ironiškas žvilgsnis į save ir pasakymas: “o taip, dabar suskysk ir pabūk boba, kaip visos” padeda susiimti. Ir tas mano juokas labai gąsdina aplinkinius. Pamenu, kažkada mėginau nueiti iki poliklinikos, kuri yra per kiemą nuo mano namų. Ir sustojusi vidury kiemo, skambinau draugui, negalėdama nustoti juoktis sakiau, kad žinai, aš nebenueisiu. Nei pirmyn, nei atgal. Ir kas man buvo juokingiausia tuo metu, kad kiemas be gatvės. Tai net jei jis atlėktų metęs visus reikalus, turėčiau eiti toliau pati, nes niekas niekur nenuvežtų…

70 metų kartu pragyvenusios poros santuokos paslaptis – humoro jausmas
| |

70 metų kartu pragyvenusios poros santuokos paslaptis – humoro jausmas

Ed Stockey ir Virginia Kurzawski susitiko šokių aikštelėje, kai šiems buvo vos 18 metų. Tuo metu jaunuolis susitikinėjo su Virginios sesers drauge, tačiau likimas turėjo kitų planų. Nors vedyboms priešinosi merginos tėvas, tikinęs, jog santuoka ilgai nesitęs, viename iš Ilinojaus miestelių įsikūrę amerikiečiai šią savaitę švenčia 70 metų tuoktuvių jubiliejų. Pirmuosius trejus metus šie praleido atskirai – Ed tarnavo jūrų laivyno pajėgose, Virginia gyveno savo tėvų namuose. Galiausiai Harvey miestelyje šie įsigijo namą, kuriame gyvena iki šiol. Pora susilaukė keturių atžalų. Paralyžiuotas sūnus Phyllis gyvena kartu su tėvais, taip pat ir kitas sūnus Frank bei šio dukra Taylor. Duktė Ruth yra biologijos profesorė, sūnus Gregg – psichologas. Per pastaruosius septynis dešimtmečius pora patyrė ir nepriteklių, ir sveikatos sutrikimų, tačiau niekada net nemanė pasukti skirtingais keliais. Pasak jų, laimingos santuokos paslaptis – humoro jausmas ir gerai įrengtas pusrūsis.

Humoro jausmas – gero tono požymis
| |

Humoro jausmas – gero tono požymis

Ko dabar labiausiai žmogui trūksta? Nustebau išgirdęs – humoro jausmo. Nors geriau pasvarstęs pritariau, jog gal tai ir tiesa. Kaip būtų gerai, jei į pagrindinį planą grįžtų paprasti jausmai – draugystė, jautrumas ir humoro jausmas. Mums visiems to dabar labai reikia, nes gyvename žiauriame ir ciniškame pasaulyje. Iš dalies dėl stereotipų, kuriems visi paklūstame. Iš interneto gauname pernelyg daug informacijos, kurios patys negalime patikrinti. Teisti kitus mums tampa vis lengviau, užuot geriau supratus pasaulį, mūsų galvose įsigali vis didesnis chaosas. Blogiausia tai, kad technologijos išstumia tradicinius ryšius tarp žmonių. Jie tolsta nuo tikrojo artumo. O juk geriau vienas puodelis geros kavos nei visas tūkstantis neskanios. Humoro jausmas – gero tono ženklas. Reikalingas jis drauge su intelektu bei ironišku požiūriu į save, kad galėtum įsijausti į senstančių faunų ir satyrų būsenas. Mielos merginos, jeigu jūsų vaikinas jums padovanojo Valdo Karklelio kompaktinę plokštelę, greičiausiai jis ir yra Valdas Karklelis. Žiūriu televizijos laidą “Ekstrasensų mūšis”. Ekstrasensai spėja, kuris ligonis, kuris išsiskyręs, kuris nusikaltęs, kur kas nors paslėpta ir t. t. Rimtu veidu tauškia nesąmones. Laidos vedantysis, kiti dalyviai puikiausiai supranta, kad tai nesąmonės, bet įsitempę klausosi. O štai grupės “69 danguje” narei Nijolei Pareigytei savo patarimus dėl vestuvių LNK laidoje “Auksinė blykstė” pažėrė būrėja Vaiva Budraitytė, kuri patarė dainininkei ištekėti per metus, antraip kitos progos jai teks laukti neapibrėžtą laiką, kurį būrėja įvardijo labai abstrakčiai: “Labai ilgai.” Kitą dieną toje pačioje LNK studijoje vykusioje laidos, skirtos po Šaulių ženklu gimusioms įžymybėms, savo žodį Nijolei jau tarė astrologė Angelina Zalatorienė. Žvaigždžių rodomus ženklus lyg knygą skaitanti astrologė, priešingai nei būrėja Vaiva Budraitytė, neragino dainininkės ištekėti per artimiausius metus, bet ir negąsdino neapibrėžtu kitos vestuvių progos terminu. A. Zalatorienė buvo ypač konkreti ir N. Pareigytei kurti šeimą patarė sulaukus 31-erių metų, t. y. po šešerių metų. Ir viskas normalu, jei į visą tai žvelgi su ironija bei humoro jausmu.