Romantiškiausi žmonės pasaulyje (1 dalis)
|

Romantiškiausi žmonės pasaulyje (1 dalis)

Romantizmas Lietuvoje susijęs su XIX a. – 1831 m. ir 1863 m. – sukilimais, nacionalinio išsivadavimo kova. Vilniuje lenkų kalba apie Lietuvos praeitį, jos didvyrius ir valdovus rašė vadinamieji „Vilniaus romantizmo“ atstovai: Adomas Mickevičius, Julijus Slovackis, Janas Kraševskis, Vladislavas Sirokomlė-Kondratovičius. Žemaičių kultūrinis sąjūdis, kurio svarbiausi veikėjai buvo Simonas Daukantas, Simonas Stanevičius ir Silvestras Valiūnas, taip pat padėjo romantizmui plėtotis Lietuvoje. Ryškus romantinis poetas yra Antanas Baranauskas, sukūręs poemą „Anykščių šilelis“, kurioje poetizavo gamtos ir žmogaus dvasios ryšį. Svarbiausias lietuvių romantizmo atstovas yra Maironis (idėjų poema „Jaunoji Lietuva“, poezijos rinkinys „Pavasario balsai“, istorinės dramos „Kęstučio mirtis“, „Vytautas pas Kryžiuočius“, „Didysis Vytautas – karalius“). Jis savo kūryboje sujungė etninės lietuvių kultūros (liaudies kūrybos) ir europinės (krikščioniškosios) kultūros tradicijas, susiejo praeitį su dabartimi. Jo kūryba padėjo formuotis lietuvių tautinei savimonei, skatino laisvės ir nepriklausomybės siekius. Anglų romantizmo literatūroje pradininkais laikomi Wordsworth ir Coleridge. Vėliau – Baironas (Byron), Šelis (Shelly), Bernsas (Burns), Kytsas (Keats). Pereinamojo į simbolizmą stiliaus poetu laikomas romatizmo dailininkas ir poetas Viljamas Bleikas (William Blake’as).

Kaip užkariauti romantikės širdį?
|

Kaip užkariauti romantikės širdį?

Net jeigu mergina nepripažįsta romantikos ir sako nežinanti, kas yra meilė, ar dar blogiau – yra ja nusivylusi, – netikėk! Didžiausia tikimybė, kad ji tiesiog slapukauja, o gal jos ankstesnis draugas tiesiog nesugebėjo būti romantiškas. Tau tai turėtų būti privalumas, juk šansai tapti jos nuostabiausiu princu labai padidėja… Apie ką, be namų jaukumo ir tikro vyro, dar svajoja merginos? Žinoma, apie malonius siurprizus, kuriais ją džiugintų tas tikras vyras. Kiekviena mergina turi keletą svajonių, kurias išpildę tapsite svarbiausias jos gyvenime. Prasidėjus rudeniui lis itin dažnai, taigi išnaudok tinkamą progą. Gali rinktis vieną iš šių variantų. Pasiūlyk pasivaikščioti be skėčio, o paskui šokinėkite per balas ir bučiuokitės lyjant lietui. Po tokio „šlapio“ pasivaikščiojimo belieka bėgti namo (pas tave ar ją, o gal jau turite ir savo bendrus namus?) ir šildytis po pūkine antklode. Galimas ir „sausesnis“ variantas. Nupirk (ar iškepk) draugei patį skaniausią pyragą ir pakviesk ją į svečius išgerti arbatos. Sėdėkite prie lango, o dar geriau – ant palangės ir svajokite apie nuostabią ateitį, apie atostogas, kurias praleisite kartu, kai į langą beldžias lietaus lašai ir siaučia šaltas rudens vėjas. Trečias variantas – iškyla automobilyje. Kaip miela sėdėti mašinoje, plepėti apie nieką, mėgautis greitu maistu, kai už lango siaučia gamtos stichija, o viduje taip sausa, šilta ir jauku. Paskambink į radijo stotį, kuri labiausiai patinka tavo išrinktajai.

200 romantiškiausių pasaulio filmų
|

200 romantiškiausių pasaulio filmų

Režisieriaus Jameso Kamerono (James Cameron) 1997 m. sukurta juosta “Titanikas” pasakoja apie kelionėje laivu gimusią meilę ir tragišką jos baigtį. Pagrindinius vaidmenis filme atliko Leonardas DiKaprio (Leonardo DiCaprio) ir Keitė Vinslet (Kate Winslet). “Titanikas” vadinamas pelningiausiu visų laikų filmu. Ši kino juosta garsiajam režisieriui uždirbo 1,83 mlrd. dolerių bei pelnė jam gausybę apdovanojimų. “Titaniką” būtų galima vadinti vienu iš nedaugelio šiuolaikinės kultūros produktų, kuris peržengė skirtingų valstybių sienas ir tapo tarptautiniu reiškiniu. Akivaizdu, kad žiūrovus paveikė susipynusios gana nesudėtingos siužetinės linijos: meilės romanas ir tragiška jo atomazga bei garsus 1912 m. istorinis įvykis – laivo “Titanikas” katastrofa, nusinešusi daugelio žmonių gyvybes. Romantiškai nusiteikę optimistai teigia, kad filmo sėkmė – universali meilės istorija. Socialinių sluoksnių konfliktas, šeimos tradicijų laužymas – neatsiejama nelaimingų meilės istorijų dalis, pažįstama nuo Romeo ir Džuljetos laikų. “Titanikas” sugebėjo sugraudinti milijonus žmonių, stipriau rankomis susikabinti ir pasibučiuoti tuos, kurių širdys plaka meilės ritmu. „Puikybė ir prietarai” – tai kritikų ir žiūrovų puikiai įvertinta klasikinio rašytojos Jane Austen romano ekranizacija, kurioje susilieja prabangūs didingų aristokratų dvarai, nuostabūs senosios Anglijos peizažai, įspūdingi kostiumai, nepriekaištinga puikių aktorių vaidyba, meilės intrigos ir romantiški jausmai.

Kalnų romantika atspari krizei
|

Kalnų romantika atspari krizei

Ekonomikos krizė lietuvių nuo atostogų slidinėjimo kurortuose neatgrasė. Dauguma kelionių užsakytos iš anksto, tad progos išsirinkti patraukliausią kainą jau nebeliko. Turizmo agentūros “West Ekspress” atstovai tvirtina, kad poilsio galimybės slidinėjimo kurortuose Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu bei kitų metų sausį bemaž išsemtos, nes slidinėjimo entuziastai sukrunta jau vasarą. Bendrovės duomenimis, pats slidinėjimo kelionių užsakymo pikas – liepos ir rugpjūčio mėnesiai. Populiariausi nedideli viešbučiai, kuriuose apsistoja šeimos ar slidinėjimo mėgėjų kompanijos. Lietuviai ypač pamėgo Austrijos ir Italijos kurortus, o pastaruoju metu jie atranda ir Prancūziją. Ypač paklausios ir kelionės į Lioną, kuriame atsiveria Alpių kalnų trasos. Dažniausiai lietuviai renkasi savaitės trukmės slidinėjimo keliones. “Slidinėjimas lietuviams po krepšinio yra tapęs antra religija, kuriai krizės negalioja”, – tvirtina “West Ekspress” turizmo vadybininkė Rasa Alperavičienė.

Romantika šiandien – banalu ir nuvalkiota?
|

Romantika šiandien – banalu ir nuvalkiota?

Vis dažniau romantiką sutinkame tik filmuose, o ir pats žodis tampa banalumo sinonimu. Merginos skundžiasi neromantiškais vaikinais, o vaikinai – romantikos ištroškusiomis merginomis. Tačiau pamirškime visus romantikos stereotipus. Juk jei kas rytą vaikinas neatneša rožės ir puodelio kavos, o lietui lyjant, nešokinėjate per balas, dar nereiškia, kad romantika jums svetima. Pripažinkim, net gėlės kiekvieną dieną gali tapti rutinos dalimi. O pagalvokite, jei vaikinas jus nustebins vieną kartą, bet taip, jog to karto nepamiršite visą gyvenimą? Štai studentas Domas nevadina savęs romantiku, bet nustebinti, sako, mokąs. Tinkama nuotaika, vakarienė televizijos bokšte, daug gėlių, šampano ir romantiškas vakaras jo namuose. Domo draugė dažnai šią staigmeną prisimena ir nekantriai laukia, kada jis vėl ką nors sugalvos. Kasdienybė, kupina romantikos, laikui bėgant gali pabosti ne tik merginom, bet ir vaikinam. Blogiausia tai, jog išsisėmus vaikino fantazijai, jo romantiškos idėjos gali užmigti ilgam žiemos miegui. Kad taip nenutiktų, merginos turėtų nepamiršti, kad jos irgi turi būti romantiškos. Juk ne veltui sakoma – „kaip šauksi – taip ir atsilieps”. Dažniau nustebinkit vaikiną pačios savo romantiškomis mintimis ir tai suveiks kaip paskatinimas vaikinui nesnausti, o gal tiesiog bus įkvėpimas naujiems „žygdarbiams” (jūsų labui). Aš turiu omeny ne tik antisanitarines viduramžių sąlygas, bet ir riterių kovas dėl savo moters, savo širdies damos.

Romantiškas metro pasaulis
|

Romantiškas metro pasaulis

Klystate, jei manote, jog metro pasaulis – šaltas ir anoniminis. Iš tiesų šie požemiai – kupini romantikos ir jausmų. Paryžiaus transporto organizacijos atliktas tyrimas rodo, jog Paryžiaus metropolitenas – pati romantiškiausia vieta, rašo D. Britanijos dienraštis „The Times”. Tyrinėjant žinutes internete nustatyta, jog daugiau nei 80 proc. jų užsimenama apie nuostabius nepažįstamuosius, sutiktus požeminiame metro pasaulyje. („Aš valgiau bandelę, o tu nektariną. Mes nusišypsojome vienas kitam. Prieš išlipdama Ledru-Rollin stotyje tu paskutinį kartą atsisukai, kad nusišypsotum man”). Netikėti susitikimai muziejuose, parkuose, kavinėse ar gatvėje šiuo atžvilgiu yra kur kas mažiau romantiški. Antrasis tos pačios organizacijos atliktas tyrimas rodo, jog 12 proc. paryžiečių netikėta pažintis metro vėliau peraugo į ilgalaikę draugystę ar meilę. Transporto organizacijos vadovybė šiuo metu svarsto galimybę metro įsteigti kavinę, kur vienas kitam į akį kritę žmonės galėtų pratęsti savo pokalbius, ar specialią internetinę paslaugą, kurios dėka praeiviai galėtų surasti savo antrąją pusę. „Metro požemiai nėra emocinė dykuma ar socialinis vakuumas, kaip kartais manoma. Atvirkščiai, šioje aplinkoje meilė iš pirmo žvilgsnio itin dažna” – sako Paryžiaus transporto organizacijos direktorius Georges Amaras. „Manau, jog niekada nepatyręs to jausmo, kai jų gyvenimo moteris (ar vyras) dingsta užsidarius požeminio traukinio durims, nežino, kas iš tiesų yra metro”, – pridūrė jis.

Liūdna, vieniša ir romantiška
|

Liūdna, vieniša ir romantiška

Niekas nedarė jokių sociologinių tyrimų, tačiau sparčioji peržiūra paprastojo stebėjimo būdu leidžia apytikriai spėti, kad lietuviškame interneto dienoraštyne populiariausias gyventojas – liūdna, vieniša ir romantiška -niolikmetė. Įdomi būtų ir interneto dienoraštyno (galima, pavyzdžiui, pabandyti čia įdaiginti sąvoką „blogija”) žodyno studija. Jos irgi niekas neatliko, bet paviršinis pačiupinėjimas, tai yra palpacija, leistų sakyti, kad žodynas guli padėtas ant tokių kertinių prasminių plytų: „tai va štai ir aš”, „šiandien aš jo nenoriu matyti”, „lyja lietus ir pučia vėjas”, „kodėl mes gyvename?”. Maždaug tokiuose semantiniuose plotuose guli ir visa kita „blogijos” literatūra. Pasišlaistę po anglakalbių dienoraštyną ir, kad išlaikytume pusiausvyrą tarp Rytų ir Vakarų civilizacijų, paganę akis po rusų internetinius dienoraščius, jau galime palyginti. Lyginimo rezultatas toks: taip, internetas Lietuvoje prasiskverbė į mokyklas (pagrindines, gimnazijas, aukštąsias ir kitas). Ten ir liko. Laisvo ir gyvo, bet brandaus gyvos minties sūkuriavimo lietuviškame internete kol kas nerasta. Ir technologinės priežastys čia ne tokios svarbios, kiek kultūrinės ir visuomeninės – yra jau tų kompiuterių, yra, turbūt dabar bemaž visi raštingi žmonės savo tekstus renka ne spausdinimo mašinėlėmis.

Kuo maitinti romantiką?
|

Kuo maitinti romantiką?

Kuo maitinti romantiką? Seniai žinoma, kad kelias į vyro širdį eina per skrandį. Tačiau šis kelias gali būti vingiuotas ir akmenuotas, toli gražu ne kiekviena moteris pasieks galutinį punktą. Kodėl? Todėl kad prieš maitinant savo garbinimo objektą reikia išsiaiškinti jo kulinarinius pomėgius. Antraip galima išgirsti frazę: “Kokia šlykšti ta jūsų žuvies užpiltinė!” Bus apmaudu, be to, ir produktų gaila. Dažnai tenka girdėti, kad vyro gurmaniški polinkiai tiesiogiai priklauso nuo jo charakterio. Kaip sužinoti, ką būtent gaminti savo vieninteliam? Tuojau paaiškinsime! Romantikas. Suaugęs vaikas. Jis gali visą atlyginimą išleisti visiškai nenaudingoms kvailystėms, nieko neįspėjęs išvažiuoti trims dienoms, sužlugdyti svarbų darbą, vietoje susirinkimo nuvykdamas į žvejybą. Dažniausiai būna pakylėtos dvasinės būsenos, visai nereaguoja į teisingą kritiką ir kaltinimus nerūpestingumu arba visus išvadina žemės kirminais, nesuprantančiais jo besiblaškančios sielos. Kai pasiųsite jį į parduotuvę duonos ir makaronų, nenustebkite, jeigu už visus pinigus jis nupirks avokadų ir kaparių, o paskui stebėsis, kodėl jūs nepatenkinta. Jis linkęs ilsėtis tam nepritaikytose vietose, pavyzdžiui, palapinėje miško viduryje, mėgsta triukšmingas kompanijas ir naktinius svečius, kurie į namus atneša stiprų degtinės tvaiką ir iki ryto linksmina šeimininkus savo plepalais bei dainomis, nepaisydami besiklausančiųjų dūsavimų.

Romantikas jau 60 metų kasryt žmonai ant pagalvės palieka rožę
|

Romantikas jau 60 metų kasryt žmonai ant pagalvės palieka rožę

Romantiškiausias jei ne pasaulio, tai Didžiosios Britanijos vyras neabejotinai yra 87-erių Tomas Shoveltonas. Jis jau 60 metų kasryt žmonai ant pagalvės palieka rožės žiedą. Be to, laimingoji ponia iki šiol kasdien gauna rytinį ir vakarinį bučinius. Ką tik deimantines vestuvių metines atšventusi pora anaiptol nemano, kad būti tiek ilgai kartu – žygdarbis, pasiaukojimas. Priešingai – tai laimė, kartu kuriama kasdien. “Mes kartu gyvenome ir dirbome visą gyvenimą, todėl žinome, kaip svarbu duoti ir gauti. Mes kartu laimingai nugyvenome 60 metų. Nieko nedaryčiau kitaip”, – sakė ponia Shovelton. Jos vyras taip pat nemano, kad jo rytinis romantiškas gestas yra ypatingas. Anot jo, šiandieniniai vyrai nepakankamai stengiasi dėl savo žmonų, o gėlės, bučiniai kiekvienam turėtų būti savaime suprantamas dalykas. T. Shoveltonas įsitikinęs, kad jei romantiką gaivinti stengtųsi ne tik moterys, o pasistengtų abi pusės, ir pykčių, ir skyrybų būtų mažiau. „Visi taip turėtų daryti. Myliu ją beprotiškai, nuo pat tos akimirkos, kai susitikome”, – nebijo prisipažinti vyras. Pora susipažino 1946-aisiai per naujametę šventę. Po dvejų metų draugystės jie susituokė ir kartu pradėjo dirbti sodininkais. Shoveltonai džiaugiasi penkiais vaikais, dešimčia anūkų ir vienu proanūkiu. Kai prieš 22 metus jiedu išėjo į pensiją, ėmė kartu puoselėti nuosavą sodą. tyrimai patvirtina, kad sėkmingos santuokos formulę sudaro ne tik meilė, bet ir dažni bučiniai, apsikabinimai ir romantiškos naktys.

21 amžiaus romantika
|

21 amžiaus romantika

Prieš pradėdamas, norėčiau iškart įspėti, kad nepradėtumėte vien iš pavadinimo pesimistiškai žvelgti į tai, ką čia parašiau iki galo neperskaitę. Ne, tikrai šiandien nerašysiu apie drugelius, gėlių pievas ir vyno taures – visą tai mes matome per kino filmus. Tačiau, kad ir kaip mes džiaugiamės, kad nuo 2004 metų esam europiečiai ( lyg tai iki tol jais nebuvome ), visgi mūsų šalyje viskas yra kiek kitaip ir tą reikia priimti su džiaugsmu. Mes esame skirtinga tauta negu amerikiečiai, prancūzai ir kiti, tad ir romantika pas mus yra šiek tiek kitokia, norim mes to ar nenorim. Kas apskritai yra tikra romantika? Tai iš esmės tūrėtų būti ypatingi santykiai tarp vyro ir moters. Tuomet leiskite paklausti, ką mes vadiname tikrais vyrais ir moterimis? Štai tikro vyro stereotipas yra pakankamai paprastas – jis siejasi su stiprybe, juk nuo akmens amžiaus jis buvo medžiotojas. Tačiau laikai keičiasi ir viena labai neįvertinta vyriškumo savybė yra emocinė stiprybė. Tikras vyras visų pirma turi būti stiprus viduje, nes pripažinkim – raumenų jėgos dabar reikia tik atliekant remontą namuose. O ką vadiname tikra moterimi? Štai čia jau darosi kėblu, kadangi tikros moters stereotipą apibrėžti yra sunku. Vienok, tikra moteris yra švelni vilioklė, savo gudrumu gaunanti ką tik nori, kitais atvejais tai yra naivi gražuolė, savo silpnumu ir trapumu varanti vyrus iš proto. Tad kai vyro ir moters ryšį sieja romantika, ji nera tik kuokštai rožių, šampano butelis ar vyno taurė prie žvakių.