Facebook atsisako paaiškinti, kodėl vienų politikų paskyras jis šalina, o kitų ne
|

Facebook atsisako paaiškinti, kodėl vienų politikų paskyras jis šalina, o kitų ne

„Facebook socialinis tinklas atsisako atskleisti, kodėl jis pasirinktinai cenzūruoja politinius lyderius pagal amerikiečių vyriausybės užklausas, po to, kai jis pašalino Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo paskyras iš socialinių tinklų, – praneša Olivija Solon The Guardian leidinyje. Ši aukštųjų technologijų kompanija iš Silikono Slėnio pašalino Ramzano Kadyrovo paskyras iš Instagram ir Facebook socialinių tinklų po to, kai Jungtinės Valstijos pritaikė jam apribojimus atvykti į šalį ir ekonomines sankcijas apkaltinusios žmogaus teisių pažeidimais. Facebook kompanija pareiškė The New York Times laikraščiui, jog ji turėjo „teisinę prievolę“ atjungti jo paskyras iškart po patvirtinimo, jog jas valdo asmuo, įtrauktas į amerikiečių sankcijų sąrašą“.

M. Zuckerbergą idėjos vagyste kaltinantys bendramoksliai nori daugiau pinigų
| | | |

M. Zuckerbergą idėjos vagyste kaltinantys bendramoksliai nori daugiau pinigų

San Francisko (JAV) apeliacinis teismas išklausė trijų buvusių Harvardo universiteto studentų – brolių Camerono ir Tylerio Winklevossų bei Divya Narendros – prašymą atnaujinti bylą dėl „Facebook” idėjos pasisavinimo, kuriuo kaltinamas socialinio tinklo vadovas Markas Zuckerbergas. Nors trys minėti asmenys dar 2008 m. buvo susitarę su M. Zuckerbergu ir gavo 65 mln. JAV dolerių (173 mln. Lt) kompensaciją, teismo buvo prašoma atnaujinti bylą, kadangi tuometinė išmoka neatitinka „Facebook” vertės, o broliai Winklevossai ir D. Narendra dėl to neteko milijonų, pranešė BBC. Sprendimą dėl bylos atnaujinimo apeliacinis teismas priims iki balandžio mėnesio. „Facebook” teigimu, didesnių pinigų prašymas nėra pagrįstas. Ieškovai taip pat siekia pripažinimo, kad M. Zuckerbergas, Harvarde jiems padėjęs plėtoti projektą, vėliau pavogė idėją ir sukūrė per 500 mln. vartotojų turintį ir neseniai apie 50 mlrd. JAV dolerių (133 mlrd. Lt) įvertintą populiariausią pasaulio socialinį tinklą. 2008 m. šalių susitarimu bylą nutraukus, „Facebook” trims vyrams išmokėjo kompensaciją, tačiau M. Zuckerbergas nepripažino pavogęs socialinio tinklo idėjos.

„Facebook” paneigė gandus apie užsidarymą
| | | |

„Facebook” paneigė gandus apie užsidarymą

Satyriniame tinklalapyje weeklyworldnews.com pasirodžius pokštui, jog socialinis tinklas „Facebook” kovo 15 d. bus uždaromas, ši informacija buvo priimta už gryną pinigą ir paplito taip greitai, kad bendrovei gandus teko oficialiai paneigti. Informaciją „Facebook” paneigė savo socialinio tinklo paskyroje, o tai, kad vienas populiariausių pasaulio tinklalapių veiks kaip veikęs, patvirtino ir bendrovės korporatyvinės komunikacijos direktorius Larry Yu. Nors įvairių pašaipų ir gandų internete sulaukia daugelis, šįkart stebėtina tai, kad melagingos informacijos šaltinis buvo satyrinis tinklalapis, skelbiantis ir tokias žinias kaip kad „2011 m. Žemę puls ateivių kosminiai laivai”.

Facebook’o žaidimai ir mirtis
| | | |

Facebook’o žaidimai ir mirtis

Skaitytoją reikia suintriguoti pavadinimu. Tada padidėja tikimybė, kad tavo straipsnį perskaitys. Žemiau rašysiu apie populiarųjį Facebook’ą ir jo žaidimus. O mirtis į straipsnį pateks per apmąstymus apie viso to prasmę. Facebook’ą išbandžiau pakankamai neseniai – praeitų metų pabaigoje. Iš karto puoliau žaisti. Iš pradžių virtualų zoologijos sodą kūriau (Zoo World), paskui persimečiau į mafijos karus (Mafia Wars), tada atradau fermą (FarmVille) ir lobių paieškas (Treasure Madness). Po truputį žaidimai prarado savo žavesį ir paskutiniu metu likau tik prie vangoko braškių auginimo fermoje. Per tą kelių mėnesių laikotarpį spėjo įsijungti ir mano psichologinis išsilavinimas bei perduoti į sąmonę kelias vertingas įžvalgas apie tai, kodėl ne tik aš, bet ir kiti žmonės gali žaisti šiuos žaidimus. Tad, pirmiausia apie jas. Pamenate tamagochius? Tokį elektroninį prietaisiuką, kurį galėdavai nešiotis kaip raktų pakabuką. Mažam ekranėlyje vaikščiodavo mažytis dinozauras. Jį reikėdavo maitinti, prausti, migdyti. Jei pamiršdavai tai padaryti laiku… dinozauras mirdavo. Iš principo didelė dalis Facebook’o žaidimų vadovaujasi tuo pačiu dėsniu: pamirši nuimti braškių derlių – jos supus, pamirši pamaitinti naujagimį zoologijos sode – jis susirgs. Apeliuojama į mūsų gebėjimą rūpintis. Juk tas, kuris rūpinasi kitu, yra geras žmogus (Motina Teresė). Juk rūpestis – tai meilė, o mylėti yra labai gražu. Keisčiausia, kad žmogui rūpi ne tik gyvasis pasaulis.

Už naudojimąsi „Facebook“ – pas darbdavį „ant kilimėlio“
| | | |

Už naudojimąsi „Facebook“ – pas darbdavį „ant kilimėlio“

Prie darbo stalo – jokių “Skype” ar “Facebook” programų. Plečiantis tarptinkliniam bendravimui, vis daugiau darbdavių savo įmonėse sukuria naują ir visuotinai galiojančią taisyklę, draudžiančią naudotis socialiniais tinklais. Tokių įmonių gretos pastaruoju metu vis auga, o vadovai suka galvas, kaip pažaboti šią priklausomybę. Štai pernai netgi LR Seimas parlamentarams neva saugumo sumetimais uždraudė naudotis „Skype” programa, dėl kurios parlamentarai kas mėnesį sutaupydavo nemažą mobiliųjų telefonų sąskaitos dalį. „Nėra Skype – nėra problemos”, – tuo metu tarė Informacijos technologijų ir telekomunikacijų reikalų departamento vadovas Jonas Milerius ir užblokavo programą. Ne naujiena panašūs draudimai ir kitose įstaigose. Zebra.lt redakcijos šaltinių duomenimis, „SEB” banke „Facebook” puslapis nėra uždraustas, tačiau administracijos viduje yra iškabinamos juo besinaudojančių darbuotojų pavardės. Dalyvavimas socialinių tinklų gyvenime darbo metu yra nepageidaujamas ir „Danske” banke. Tokie draudimai taip pat galioja ir TV3 televizijoje, tuo tarpu LNK televizijos darbuotojai „Facebook” puslapiu gali naudotis nevaržomai. O štai „Swedbank” jokių su socialiniais tinklais susijusių draudimų savo darbuotojams netaiko. Deja, tačiau šių įstaigų darbuotojai nesutiko atskleisti su draudimais susijusių detalių dėl jų žodžio laisvę varžančių sutarčių.

„Time“ Metų žmogus – „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas
| | | |

„Time“ Metų žmogus – „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas

Įtakingas JAV žurnalas „Time” trečiadienį paskelbė 2010 Metų žmogų. Juo tapo socialinio tinklo „Facebook” įkūrėjas Markas Zuckerbergas.Žurnalo teigimu, M. Zuckerbergas nominuotas už tai, kad „sujungė daugiau nei pusę milijardo žmonių ir nutiesė tarp jų socialiniu ryšius; už naujos informacijos apsikeitimo sistemos sukūrimą; ir už tai, kad pakeitė mūsų visų gyvenimo būdą”. M. Zuckerbergas socialinį tinklą sukūrė prieš beveik septynerius metus, 2004 metų vasarį, studijuodamas Harvardo universitete. Tuo metu jam buvo 19 metų. Svetainės, kuri tuo metu vadinosi Thefacebook.com, serverį vaikinas laikė bendrabučio kambaryje. Šiais metais prie „Facebook” (jau netekusio priešdėlio „the”) yra prisijungę per 550 mln. žmonių. Kitaip sakant, „Facebook” paskyrą turi kas 12-as planetos gyventojas. Kasdien socialinis tinklas pasipildo maždaug 700 tūkst. naujų narių. Socialinio tinklo nariai kalba 75-iomis kalbomis ir visi kartu svetainėje per mėnesį praleidžia daugiau nei 700 mlrd. minučių. Kitaip sakant, per mažiau nei 7 metus M. Zuckerbergas sujungė vieną dvyliktąją žmonijos į didžiulį tinklą, taip sukurdamas socialinę erdvę, kuri jungia beveik dvigubai daugiau žmonių, nei gyvena JAV. Jei „Facebook” būtų valstybė, ji būtų trečia pagal dydį pasaulyje po Kinijos ir Indijos.

Buvo sutrikusi didžiausio socialinio tinklalapio „Facebook“ veikla
| | | |

Buvo sutrikusi didžiausio socialinio tinklalapio „Facebook“ veikla

Ketvirtadienį 23 val. 45 minutės neveikė didžiausias pasaulio socialinis tinklas „Facebook”- pranešė Straipsniai.lt skaitytojai. „Facebook” tinklalapis buvo neprieinamas dvidešimt minučių – apie 00:09 val. Lietuvos vartotojai šiuo socialiniu tinklalapiu naudotis jau galėjo. Apie „Facebook” neveikimą iš įvairiausių pasaulio kampelių internautai pranešė savo „Twitter” paskyruose. Jie rašė apie „išmetamas” klaidas arba visišką neprieinamumą. 2010 rugpjūčio 31 dieną „Facebook” tinklalapis buvo neprieinamas kelias valandas – apie 16 val. Lietuvos vartotojai šiuo socialiniu tinklalapiu naudotis jau galėjo. Internetinio portalo Downrightnow.com, kuris fiksuoja visuotinai prieinamų interneto tinklalapių pertraukas veikloje, duomenimis, „Facebook” veikla buvo sutrikusi nuo maždaug 13 val. „Facebook” atsakyme mashable.com rašoma, kad tinklalapis patyrė tam tikras problemas, dėl kurių kai kurie vartotojai negalėjo prisijungti prie „Facebook”. Dėl šių problemų tinklalapis gali neveikti arba veikti labai lėtai. „Facebook” atstovai tikino, kad yra stengėsi išspręsti iškilusią problemą kuo greičiau.

Kas atsitiktų internetui, jei Facebook “nulūžtų”?
| | | |

Kas atsitiktų internetui, jei Facebook “nulūžtų”?

Daug kas pastaruoju metu pabrėžia, kad visas internetas kraustosi į Facebook. Ten yra vis daugiau vartotojų, tad kitų tinklalapių kūrėjai pamišę deda į savo svetaines “Like” mygtukus, leidžia jungtis su “Facebook Connect”, rodo, ką mėgsta prisijungusių vartotojų draugai ir t.t. Bet įsivaizduokime, kad vieną gražią dieną Facebook serveriai nulūžta. Kokiai savaitei. Sunkiai tikėtina, bet realiai – kas tada būtų? Nekalbu apie tai, kad neturėtų ką veikti tie žmonės, kurie ištisas paras praleidžia socialiniuose tinkluose. Jei jie turi priklausomybę, tai yra jų problemos. Bet noriu pabrėžti tai, kad dabar, kai Facebook atidarė API, leidžiančią kitų tinklalapių programuotojams įvairiais būdais integruoti Facebook funkcijas į svetaines, jie puolė tai daryti. Masiškai. O blogiausia tai, kad kai kurios jų pačių tinklalapių funkcijos tapo priklausomos nuo Facebook funkcijų. Kad ir paprastas pavyzdys – reitingavimas. Tarkime, vietoj buvusio balsavimo už patinkančias dainas tinklalapio kūrėjai nusprendžia pasinaudoti mygtuku “Like”. Juk jis ir integruojamas paprasčiau, ir nereikia rūpintis visokiais patikrinimais ir gaišti laiko programavimui. O pagal to mygtuko paspaudimus vėliau ir sudarinėsime dainų reitingus. Viskas, atrodo gražu, bet taip yra pakol Facebook Like veikia gražiai. O prisiminkime kas įvyko visai neseniai: Facebook “Like” Buttons Breaking Down Dabar jie problemą lyg ir jau išsprendė, tačiau kurį laiką “Like” mygtukai tikrai neveikė.

Facebook.com – prie Lietuvos tinklo prisijungė jau 40 tūkst.
| | | |

Facebook.com – prie Lietuvos tinklo prisijungė jau 40 tūkst.

Socialiniame tinklapyje facebook.com Lietuvos tinklui (tinklapio vartotojai turi galimybę pažymėti savo regioną/miestą ir mokyklą/universitetą) priklauso beveik 40 tūkstančių žmonių. Kadangi Lietuvos kaip savo tinklo nurodyti nebūtina (gal kažkam neprestižas) galima daryti prielaidą, jog lietuvių facebook’e yra daugiau… Bet tik 40 tūkst.? Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, 2008 m. IV ketvirtį interneto prieigos paslaugų abonentų, naudojančių plačiajuosčio ryšio technologijas, sudarė jau apie 707 tūkst. Ar facebook’as, nors ir būdamas visiškai nemokamas ir kur kas turtingesnis savo galimybėmis, nesugeba konkuruoti su vietiniais socialiniais portalais? O gal Lietuviai nemoka/nemėgsta bendrauti internetu?

11 būdų, kaip ištverti FaceBook lūžimą
| | | |

11 būdų, kaip ištverti FaceBook lūžimą

Prieš kelias dešimtis minučių namo grįžau, lyg ir eičiau miegot, tačiau turiu tokį įprotį: atsikelt ir užmigt kartu su facebook`u. Ir spėkit, kokia staigmena manęs laukia grįžus? Po Velnių, Veidaknygė neveikia! Ir tada, kai jos labiausiai reikia. Tad pristatau, remiantis kitų idėjomis, papildant jas savosiomis – būdai, kaip ištverti facebook krizę. Apie tai, kaip facebook`as nulūžo, eikit kalbėt į twitter`į. Ten tikrai rasit visus susirinkusius, tiek pat priklausomus kiek Jūs. Pasiskųskit dar kokiam priklausomam draugui per Skype. Nueikit į atitinkamos temos blog`ą ir ten palikit komentarą apie tai, kaip FB nulūžo. Užsiregistruokit lietuviškoj twitter alternatyvoj vibe.lt ir siųskit žinutes ten apie tai, kaip FB nulūžo. Sukurkit temą apie tai, koks prastas Jūsų internetas, jog FB neužkrauna. Parašykit blog`o įrašą apie tai, kaip FB nulūžo. Galvokit apie tai, kaip blogai, kad FB nulūžo. Paskambinkit draugei ir pasakykit, kad Jus neseniai užtagino fotkėj, o pažiūrėt neina.