Vieni keikiasi viešai, kiti – niekam negirdint. Kultiniais tapę vilniečiai keikiasi visur ir daug. Todėl sostinės „urlaganų“, menininkų ir turtuolių rajono Užupio radijas puolė melstis ir į pagalbą kviestis kunigus. Taip sostinės puritonai ketina apsivalyti nuo velnio sėklos, kurią tris mėnesius radijo bangomis platino dvi kūrybingos būtybės.

Šiandien daugelis juos žino kaip įžvalgias peles politologes Sūrskį ir Mauzerį iš linksmojo „Dviračio šou“. Dešimtis personažų radijuje ir televizijoje įkūniję Rimas Šapauskas bei Algis Ramanauskas skandalingąją kūrybą pradėjo praėjusiame dešimtmetyje. Lietuvą ne kartą drebino sąmojai, dainos ir keiksmai, pavadinti „Radijo šou“.

Kaip antai: „Ale jo…tvoju…at, ale gi b… dėjom, ble…, nu ku… ble…nac…, p…dec, jo…ny v ro…, jo…tvoju…at, jo…ny v tvoju kalitku, ble…, nu ku… ble…, poc…ui ble…, visą teisybę dabar, tuoj visą teisybę kai py…insim ble…, tai kad jums b…iai ant kaktų užaugtų, ble…, ir p…dos kad ištuštėtų, eik tu na… ble…, čia „Radijo šou 2”.

Jei komikų klestėjimo metu praėjusiame dešimtmetyje Lietuva jau būtų išgyvenusi pastaruosius politinius įvykius, žiniasklaidos kritikai neabejotinai būtų ištarę: „Dėl šių nepraustaburnių šalis suskilo kaip dėl K.Prunskienės ir V.Adamkaus”.

Dviem komikams politika suteikė pakankamai daug peno. Prezidento apkaltos, naujojo šalies vadovo rinkimų be dėmesio nepaliko televizijon įlindę Sūrskis ir Mauzeris. Jei tikėti kalbomis, nemažai peliukų „išminties” žūdavo nuo laidą montuojančių redaktorių žirklių. Gal todėl televizijoje jie vis dar kenčiami.

Užtat tikra atgaiva nevaldomiems liežuviams tapo Užupio radijas, transliavęs tiesiogines dueto laidas. Šio radijo vadovas jau visą mėnesį turėtų jaustis ne pačiu geriausiu redaktoriumi. Kitą dieną po Prezidento rinkimų tiesioginės laidos metu „Radijo šou” paskambino į libdemų būstinę ir prie telefono kvietėsi sutuoktinius Pavilionius bei R.Paksą, o šių neradę V.Mazuroniui pasiūlė eiti na…

Šis akibrokštas pakišo koją tolesniam dueto klestėjimui sostinės Užupio radijuje, kuriame dabar šaukiamasi atgailos ir bažnyčios pagalbos. Tačiau incidentas anaiptol nesumažino vyrų populiarumo. „Radijo šou” atgimimas jau laukiamas vienoje Klaipėdos radijo stotyje.

Kiek gyvuoja A.Ramanausko ir R.Šapausko duetas, tiek tauta dėl jų ginčijasi. Tenka pastebėti, kad ginčuose dėl „Radijo šou” neretai keiksmažodžių būna daugiau, nei jų vartoja patys komikai.

Vaidotas Zaleckis

Views All Time
Views All Time
2314
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!