Žinoma amerikiečių interneto kompanija Yahoo! ketina pasiekti aukštesnę vietą paieškos rezultatų, kurie išduodami paieškos mašina Yahoo Search, nurodoma į laisvą organizacijos Wikipedia visuomeninę enciklopediją. Wikimedia Foundation (ji palaiko enciklopedijos projektą) ir Yahoo! paskelbė bendrą pranešimą apie partnerystę, praneša internetinis leidinys ZDNet Australia.

Kaip žinoma, Wikipedia – tai tiesioginė (on – line) enciklopedija, papildoma visų norinčiųjų jėgomis. Iki tam tikro laiko ji tapo pačiu didžiausiu enciklopediniu projektu per visą istoriją. Išvakarėse straipsnių skaičius, pagrindiniame anglų kalbos Wikipedia viršijo 500 tūkstančių. Aktyviai vystosi versijos ir kitomis kalbomis, pirmadienį pasirodys versija rusų kalba, kuri egzistuoja nuo 2002 metų, ji peržengė 15 tūkstančių straipsnių slenkstį.

Kad Wikipedia galėtų normaliai dirbti su kitais projektais, reikalingos techninis pajėgumas, kuris palaikomas visų norinčių sąskaita. Resursų administracija nuolatos vykdo priemonių rinkliavą, be to, pagalbą siūlo komercinės kompanijos ir geriausi fondai. Sausio mėnesį amerikiečių mokslų fondas Lounsbery Foundation įnešė 40 tūkstančių dolerių projekto plėtrai, o vasario mėnesį kompanija Google projektui pasiūlė dalį galingumo savo serverio. Techninių resursų suteikimo klausimas numatytas ir sutartyje su Yahoo!

Google ir Yahoo! susitarimą paskatino keleto Wikipedia dalyvių įtarimai, kad komercinės firmos ketina perimti enciklopedijos kontrolę, tačiau Wikimedia Foundation neigia šiuos gandus ir pabrėžia, kad finansinė pagalba tai tik gerumo simbolis.

Views All Time
Views All Time
4407
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!