VDU yra ta vieta, kur Lietuvos informacinė visuomenė kuriama ne žodžiais, bet realiais darbais. Jus, būsimi pirmakursiai, atvykusius iš mažesnių miestų ir miestelių, gali išgąsdinti tai, kad kiekvienas VDU studentas privalo išmokti, ir pakankamai greitai, naudotis kompiuteriu, įsisavinti tam tikras žinias, kurios būtinos, norint naršyti po internetą. Bet nevertėtų per daug baimintis – VDU studentams sudaromos visos sąlygos „prisijaukinti” kompiuterį.

Kol kas negalima pasakyti, kad kompiuterių skaičius mūsų universitete lygus studentų skaičiui (vienas kompiuteris tenka maždaug 15 studentų), bet galimybių prieiti prie kompiuterio tikrai yra: labai gerai kompiuterizuotos VDU skaityklos, net 11 kompiuterių klasių, o visi kompiuteriai, esantys skirtinguose universiteto pastatuose, yra sujungti optiniu kabeliu, kuris jungia vidinį VDU tinklą (Intranet) su Litnet (Lietuvos akademiniu tinklu).

Vidinis VDU tinklas leidžia labai efektyviai išnaudoti visus kompiuterinio ryšio privalumus: tai ir „chat’ai“, kur gali virtualioje erdvėje užkalbinti norimą pašnekovą, greitas ir patikimas pasikeitimas informacija per konferencijas, kuriose kiekvienas gali atrasti bendraminčių: yra konferencijų, skirtų įvairioms studentų organizacijoms, muzikos mėgėjams, humorui, norintiems ką nors nusipirkti ar parduoti, susipažinti; nuolat atnaujinama informacija studentams, skelbimai apie renginius, elektroninis paštas ir dar daug kitų naudingų ir įdomių dalykų.

Šiuolaikiškos studijos sunkiai įsivaizduojamos be Interneto. Patys naujausi moksliniai straipsniai, knygų apžvalgos, pasaulio bibliotekų, muziejų, mokslo įstaigų tinklalapiai – tai gausybė informacijos, kuri būtina šiandieninėms studijoms. Interneto pagalba Lietuvos studentai gali puikiai jausti viso mokslinio pasaulio pulsą, patys pirmieji susipažinti su naujausiais tyrinėjimais ir atradimais. Tik, žinoma, labai svarbu sugebėti atsirinkti, kas naudinga ir reikalinga, o tai padeda padaryti ir vietinio VDU tinklo konferencijose nurodomi tikslūs naudingų tinklalapių adresai. Be to, nesunku išmokti naudotis įvairiomis paieškos programomis pačiame internete: įvedę Jus dominančio autoriaus pavardę, firmos ar temos pavadinimą, gausite internetinių puslapių sąrašą, pagal kurį nesunkiai pasieksite norimą informaciją įvairiomis kalbomis.

Svarbu tai, kad visi be išimties studentai priregistruojami vietiniame VDU tinkle ir tampa intraneto bei interneto vartotojais. Jau nuo antro semestro pagrindinių dalykų registracija vyksta tik per internetą. Taigi jeigu nenori turėti papildomų problemų, tiesiog privalai išmokti dirbti su kompiuteriu jau pirmojo semestro metu.

Tie, kuriems kompiuteris jau yra kasdieninis pagalbininkas, tikrai nesunkiai įsilies į universitete verdantį gyvenimą, o tiems, kurie nėra dirbę (tokių tikriausiai nėra labai daug) su šia darbo ir komunikacijos priemone, nebus sunku, padedant geranoriškiems mūsų dėstytojams ir studentams, išmokti naudotis tuo, ką mums siūlo naujas technines galimybes suteikiantys aparatai – kompiuteriai.

Rimantas VIEDRYNAITIS, HMF II k. magistr.

Views All Time
Views All Time
4058
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!