Šių metų vasario 7 dieną Lietuvoje bus pirmą kartą minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Dienos akcentu taps vieša interneto saugumo pamoka, kurią pirmą kartą Lietuvoje ves moksleiviai. Nuo 12 valandos ji bus tiesiogiai transliuojama internete www.draugiskasinternetas.lt. Taip pat buvo planuojama sostinės Europos aikštėje iš šalies moksleivių suformuoti gyvą tinklą, simbolizuojantį jaunimo norą neleisti žalingai informacijai sklisti į internetą. Deja, dėl nepalankių oro sąlygų renginys yra nukeliamas į pavasarį.

Saugesnio interneto dienos renginių organizatoriai: telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“, Švietimo ir mokslo ministerija, Moksleivių parlamentas ir Pedagogų profesinės raidos centras.

„Kartu su Europa minėdami tarptautinę Saugesnio interneto dieną, tikimės ne tik atkreipti visuomenės, o ypač tėvų dėmesį į interneto saugumo problemas, bet ir paskatinti juos domėtis interneto naujovėmis bei jų galimybėmis“,– sakė „Bitės“ grupės klientų aptarnavimo direktorė Virginija Žiūkienė. Pasak jos, pernai Lietuvai prisijungus prie „Saugesnio interneto“ programos, tarptautinę Saugesnio interneto dieną mūsų šalis minės pirmoji iš Baltijos valstybių.

V.Žiūkienės teigimu, vaikai ir paaugliai yra vieni iš aktyviausių interneto naujovių naudotojų, todėl būtent jie taps pagrindiniais Saugesnio interneto dienos renginių dalyviais. „Norint pasirūpinti vaikų saugumu internete, svarbu žinoti, koks internetas įdomus ir aktualus jiems patiems. Neatsitiktinai svarbiausiu dienos renginiu taps šalies moksleivių surengta pamoka, pristatantį internetą jaunimo akimis“, – sakė V. Žiūkienė.

Pirmoji Lietuvoje vieša interneto saugumo pamoka prasidės 12 valandą, verslo centre „Europa“. Pamokos metu šalies moksleiviai pristatys tarp vaikų ir jaunimo populiarių interneto naujovių – „blogų“ (interneto dienoraščių), „čatų“ (pokalbių realiuoju laiku) ir kitų – galimybes, papasakos, kaip jomis saugiai naudotis. Planuojama, kad viešoje pamokoje dalyvaus Lietuvos mokyklų mokytojai, tėvai, projekte dalyvaujančių institucijų atstovai, moksleiviai.

Buvo planuota, kad po viešos pamokos 14 valandą Europos aikštėje Lietuvos moksleiviai susikabinę rankomis suformuos didžiausią šalyje gyvą tinklą. Ši akcija simbolizuotų jaunimo norą užkirsti kelią žalingai informacijai sklisti internete. Deja, planai, kad tinklas, kurį turėjo sudaryti keli šimtai moksleivių iš skirtingų šalies mokyklų ir kuris būtų užfiksuotas ir Lietuvos rekordų knygoje, nukeliami į pavasarį.

Saugesnio interneto diena – ne pirmoji programos „Saugesnis internetas“ įgyvendintojų iniciatyva Lietuvoje. Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį startavo pirmasis šalyje švietėjiškas portalas www.draugiskasinternetas.lt, kuriame galima pranešti apie pastebėtą žalingą ar nelegalią informaciją internete. Ši svetainė taip pat pateikia praktinių saugaus naršymo internete patarimų, nemokamų interneto turinio filtravimo bei kovai su el. pašto šiukšlėmis skirtų programų nuorodų.

„Saugesnio interneto“ programa, kurios metu itin daug dėmesio skiriama vaikų saugumui bei kovai su nelegalia informacija internete, ES šalyse vykdoma nuo 1999 metų. Laimėjus Europos Komisijos skelbtą konkursą, Lietuvoje šią programą įgyvendina „Bitė Lietuva“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centru.

Views All Time
Views All Time
4019
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!