Panda Software vykdo projektą “Children & the Internet: don’t let them talk to strangers” (“Vaikai ir internetas: neleiskime jiems kalbėtis su nepažįstamaisiais”). Jo tikslas yra padėti tėvams ir vaikų globėjams suprasti, su kokia grėsme susiduria vaikai, naudodamiesi internetu be priežiūros ir patarti bei pamokinti, kaip to išvengti. Visa susijusi informacija yra puslapyje:

http://www.defendyourchild.com/

Panda Software Laboratorijos direktorius Luis Corrons teigia, kad labai svarbu apsaugoti vaikus ir paauglius nuo internete tykančių grėsmių. Beveik pusė interneto naudotojų yra vaikai nuo 8 iki 14 metų (Sixth AIMC survey of Internet users (Association for the Research of Communication Media) duomenimis). Dauguma jų internetu naudojasi be jokių apribojimų ar kontrolės. Šio projekto tikslas yra atkreipti tėvų/globėjų dėmesį ir patarti bei padėti išvengti pavojaus jų vaikams.

Internete su pavojumi vaikas gali susidurti daugeliu atvejų: pokalbių svetainių ir elektroninio pašto dėka galimas kontaktas su nepažįstamaisiais (kartais vaikai sugalvoja susitikti su savo internetiniu draugu, net nesuvokdami, kad pamatyti gali ne tai, ko tikėjosi). Kitas neigiamas poveikis vaiko ar paauglio psichikai yra netinkamo turinio internetiniai puslapiai (pornografija, žiaurybės), kas gali pakenkti vaiko asmenybės vystymuisi. Be to yra ir tokių grėsmių kaip virusai, kirminai, trojanai ir kt., kurie naudojasi vaikų naivumu ir nepatyrimu. Taip pat nepamirškime galimybės beveik viską nusipirkti internetu. Jeigu vaikas be tėvų ar globėjų priežiūros turės priėjimą ir galimybę pirkti internetu, jis tikriausiai tuo pasinaudos…Gali būti liūdnos finansinės pasekmės.

Projektas informuoja, kaip netapti interneto grėsmių aukomis. Pats pirmas žingsnelis, anot Luis Corrons, yra turėti informacijos apie grėsmes ir būdus jų išvengti. Būtina šviesti šia tema ne tik vaikus, bet ir asmenis, prižiūrinčius atžalas prie interneto. Taip pat svarbu žinoti naujausią informaciją apie pasirodžiusias grėsmes ir jų naudojamas technologijas. Vaikams reikia išaiškinti ne tik interneto galimybes, bet ir jame tykančius pavojus bei jo trūkumus. Vaikas turi suvokti, kad jam tapti interneto auka yra nemaža tikimybė, jei nesisaugos.

Yra įvairių būdų apsisaugoti. Ugniasienės kontroliuoja į kompiuterį patenkantį srautą ir taip apsaugo nuo atakų. Kitos programinės priemonės apsaugo nuo virusų, kirminų, šnipinėjimo programų ir pan. Beje, tėvai gali kontroliuoti vaikų priėjimą prie internetinių puslapių (programinės įrangos dėka galima uždrausti lankytis tam tikrose puslapiuose).

Visus reikalingus patarimus bei apsaugą galima rasti www.defendyourchild.com. Projekto autoriai dovanoja Panda Platinum Internet Security 2005. Programa tris mėnesius veiks nemokamai. Ji ne tik apsaugo nuo virusų, įsilaužėlių ir kitų grėsmių, bet ir leidžia nustatyti, kokius internetinius puslapius uždrausti.

Apie Panda Laboratoriją

Panda techninis personalas, vos gavęs įtariamą užkrėstą failą, skubiai pradeda darbuotis. Failas yra analizuojamas ir jeigu aptinkamas virusas ar kitas užkratas, skubiai kuriamas jam priešnuodis. Sukurtas priešnuodis kaip galima skubiau yra išsiuntinėjamas Panda klientams, kad šie atnaujintų savo sprendimus ir nebesijaudintų dėl pavojaus. Daugiau informacijos yra:

http://www.pandasoftware.com/virus_info/

Views All Time
Views All Time
4297
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!