Čia aptarsime tik tą situaciją, kai yra daromas specialus užsakymas, o ne renkamasi iš jau egzistuojančių produktų (šio atvejo aspektus aprašėme skyrelyje apie vartotoją).

Neskaitant atvirojo kodo programinės įrangos patikimumo bei kokybės (tai aptarėm ankstesniame skyrelyje) yra ir kitas svarbus privalumas – jūs nesate programinės įrangos gamintojo kalinys.

Kadangi programinės įrangos kodas yra prieinamas, tai jūs galite išgyventi tiekėjo netektį. Jūs nebepriklausote nuo tiekėjo strateginių planų pasikeitimų. Situacijai su tiekėju pablogėjus visada galima pasirinkti naują partnerį, kuris tęs toliau pradėtus darbus.

Jau vien dėl šių priežasčių užsakovui verta reikalauti atvirojo teksto programinės įrangos.

Užsakovas gali išlošti net ir tada, kai programinė įranga gaminama ne rinkai, o vidiniam organizacijos naudojimui (atvejis, kai užsakovas ir gamintojas sutampa).

Įsivaizduokime tokią situaciją: organizacija ruošia įvairius Internet sprendimus, organizacijos viduje yra vykdomas projektas – paskirstyto spausdinimo programinė įranga, kuris yra labai svarbus organizacijos vidinei veiklai, tačiau niekada nebus pateiktas rinkai, nes nesutampa su organizacijos verslo kryptimi. Šį projektą vykdo nedidelė grupelė žmonių. Kas bus, jei vieną dieną jie nuspręs pereiti į kitą darbą? Organizacijai gresia nemažai išlaidų, nes reiks apmokyti naujus darbuotojus, perimti pradėtus darbus. Situacija būtų visai kitokia, jei šis projektas būtų atvirojo kodo projektu. Tada tereiks surasti žmones, kurie domėjosi projektu ir iš jų tarpo pasamdyti naujus darbuotojus. Šiuo atveju nereiks išlaidų apmokymams bei pats darbų perėmimas bus sklandus.

Kitas svarbus atvirojo kodo programų privalumas – jas galima naudoti laisvai, jų nevaržo legalumo klausimai. Naudojant daugelį komercinių programų reikia sekti, ar nepažeidžiamos licencijos kopijuojant ir naudojant programinę įrangą. Kartais toks sekimas gali pareikalauti nemažai pastangų bei papildomo darbo. Tačiau nesekti, ar nepažeidžiamos licencijų sąlygos negalima, nes sąlygų pažeidimas veda link baudžiamosios atsakomybės.

Views All Time
Views All Time
3912
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!