Nuo lapkričio 4 d. Finansų ministerija sudarys galimybę smulkiems investuotojams, neišeinant iš namų ar biurų, saugiai ir pelningai investuoti savo santaupas į Vyriausybės vertybinius popierius. Gyventojai taupymo lakštų gali įsigyti internetu specialioje interneto svetainėje www.vtl.lt.

“Šios taupymo lakštų platinimo naujovės labai išplečia jų įsigijimo galimybes, – teigia Finansų ministerijos sekretorė Asta Ungulaitienė. – Be to, Finansų ministerija, įgyvendindama VVP platinimo internetu projektą, aktyviai prisideda prie nacionalinės informacinės visuomenės plėtros, kurios koncepciją yra patvirtinusi Lietuvos Vyriausybė”.

Pasak jos, naujasis Finansų ministerijos projektas suteikia galimybę kiekvienam fiziniam asmeniui, turinčiam Lietuvos Respublikos suteiktą asmens kodą ir atsidariusiam sąskaitą banke arba įsigijusiam kreditinę mokėjimo kortelę, įsigyti taupymo lakštų, pasinaudojant šiuolaikinėmis technologijomis.

Investuotojui tereikės naujoje svetainėje užpildyti duomenų anketą. Informacija bus apdorojama automatiškai ir saugiu ryšiu perduodama asmeninių VP sąskaitų tvarkytojui – Lietuvos centriniam vertybinių popierių depozitoriumui, per kurį vyks atsiskaitymai už taupymo lakštus. Sistema visiškai garantuos investuotojo jai patikėtų duomenų slaptumą.

A.Ungulaitienė atkreipia dėmesį į tai, jog Finansų ministerijos projektas platinti taupymo lakštus internetu sutampa su IT plėtros šalyje pakilimu: interneto vartotojų skaičius Lietuvoje per metus padidėjo beveik dvigubai ir toliau sparčiai auga.

Finansų ministerijos projektą įgyvendina Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas, kuris taps sistemos operatoriumi ir bus atsakingas ne tik už jos patikimumą, bet ir saugumą.

Finansų ministerija taupymo lakštus platina nuo 1999 metų. Gyventojai į juos jau yra investavę 663,4 mln. Lt.

LR Finansų ministerijos informacija

Views All Time
Views All Time
1940
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!