Didžiausiai Baltijos šalyse kompiuterių gamintojai infrastruktūrinių sprendimų grupei „Sonex Hardware Solutions Group“ priklausanti UAB „Sonex Kompiuteriai“ pradėjo bandyti naujas savo pagrindinių partnerių – „Intel“ ir „Microsoft“ – technologijas, skirtas darbui 64 bitų aplinkoje. Bendrovė sukūrė bandomuosius „Vector“ kompiuterių modelius, kuriuose naudojami nauji „Intel Pentium 4“ procesoriai su EM64T technologija bei bandomoji „Windows XP Professional x64 Edition“ versija.

Nauji kompiuteriai galės vienu metu apdoroti kelis kartus didesnius informacijos kiekius, todėl žymiai paspartės darbas su specializuotomis skaičiavimų, dizaino, multimedia ir kitoms programomis.

„Siekdami, kad Lietuvos kompiuterių specialistai ir vartotojai galėtų pradėti naudotis naujausiomis technologijomis jau pirmosiomis jų pasaulinio pristatymo dienomis, „Sonex Kompiuteriai“, kaip ir kiti stambieji pasauliniai gamintojai, intensyviai savo laboratorijose bando naujus procesorius bei būsimas operacines sistemas“ – sakė „Sonex Kompiuterių“ direktorius Vytautas Kelmelis. „Šie bandymai mums suteikia galimybę sukurti tokius „Vector“ kompiuterių modelius, kurie efektyviausiai išnaudoja naujų technologijų teikiamas galimybes ir paspartina mūsų klientų investicijų į naują techniką atsipirkimą.“

Šiuo metu „Sonex Kompiuterių“ laboratorijose bandomi „Vector“ kompiuteriai su „Intel Pentium 4“ procesoriais, pagamintais pagal 90 nanometrų „Prescott“ technologiją ir turinčiais specialų EM64T išplėtimą, suteikiantį galimybę dirbti su 64 bitų komandomis. 3,0 Ghz ir 3,2 Ghz dažniu dirbančiuose procesoriuose yra 2 MB L2 antrinės spartinančiosios atminties. Darbui su šiais procesoriais skirta ir speciali 64 bitų „Microsoft Windows XP Professional x64 Edition“ versija, kurios komercinis pristatymas numatytas šių metų pirmajame pusmetyje.

Standartiniai dabar rinkoje esantys 32 bitų „Intel Pentium 4“ procesoriai gali dirbti su 4 GB atmintes. Tuo tarpu 64 bitų procesorius ir operacinė sistema gali valdyti ir apdoroti žymiai didesnius atminties kiekius, tuo ženkliai paspartindami darbą su daug informacijos apdorojimo reikalaujančiomis programomis.

Būdama suderinama su anksčiau sukurtomis programomis, „Windows XP Professional x64 Edition“ galės efektyviai apdoroti ypač didelius informacijos kiekius, siekiančius iki 32 GB RAM atminties bei 16 terabaitų (TB) virtualios atminties. Tokia sistema bus ypač naudinga atliekant sudėtingus mokslinius skaičiavimus, dirbant su sudėtingomis dizaino, maketavimo, procesų modeliavimo, gamybos ir kitomis programomis, kuriant ir apdorojant trimačio vaizdo siužetus. Daugiau informacijos bus perkeliama į greitą atmintį, todėl daug skaičiavimų atliekančios programos dirbs gerokai sparčiau ir sutaupys jų vartotojams daug darbo laiko.

„64 bitų „Windows“ yra didelio darbo našumo sistema galingoms naujos kartos programoms“ – sakė V.Kelmelis. – „Joje yra išlaikyta įprasta „Windows“ išvaizda bei galimybė naudoti senas 32 bitų verslo ir biuro programas. Tai išsaugo ankstesnes vartotojų investicijas, tačiau tuo pačiu metu suteikia galimybę tuo pačiu kompiuteriu dirbti ir su galingomis techninėmis programomis“. Pasak V.Kelmelio, papildomos vienkartinės pirkėjų išlaidos įsigyjant galingesnę kompiuterinę techniką nėra tokios didelės, tačiau jos labai greitai atsiperka, sutaupydamos aukštos kvalifikacijos inžinierių, konstruktorių, kitų specialistų darbo laiką ir taip sudarant galimybę per tą patį laiką atlikti daugiau darbų.

Netgi taupiems pirkėjams įsigyti kompiuterius su 64 bitų technologijomis yra pakankami racionalu, nes naujos technologijos greitai nepasens, joms taip pat bus kuriama vis daugiau naujų programų. Kurti naujai 64 bitų sistemai skirtas programas nereikės papildomos kvalifikacijos, kadangi bus naudojamos panašios programavimo priemonės.

Pernai „Sonex Hardvare Solutions Group“ priklausančios bendrovės Baltijos šalyse pagamino 36053 kompiuterius – 26 procentais daugiau, nei 2003 metais.

Views All Time
Views All Time
2258
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!