NORMAL režime atpažįstami tik kietieji diskai iki 528 MB. Šis režimas buvo naudojamas senuose diskuose. LBA ir LARGE – tai didelės talpos ( daugiau už 528 MB) kietųjų diskų atpažinimo būdai.

Pradžioje LBA režimas buvo skirtas SCSI-įrenginiams. Cilindrai, galvutės ir sektoriai atpažįstami ne trijose matmenyse, o tik viename. Kai yra priėjimas prie duomenų, sektoriai grupuojami į blokus, kuriuose pirmas sektorius turi eilės numerį 0, o duomenų adresas nustatomas būtent šio numerio atžvilgiu. Gautas rezultatas transformuojamas į trimatį adresą, susidedantį iš cilindro, galvutės ir sektoriaus numerių. Tai įmanoma, tik jeigu BIOS arba kietasis diskas palaiko LBA režimą.

Metodo LARGE esmė yra tame, kad cilindrų kiekis dalinamas iš dviejų, jeigu jis didesnis už 1024 ir mažesnis už 2048, po ko galvučių kiekis padauginamas iš dviejų. Šį metodą galima panaudoti, dirbant su kietais diskais, kurie nepalaiko LBA režimo.

Skirtumai tarp režimų LARGE ir LBA yra tame, kad LBA per pusę sumažina cilindrų kiekį ir dukart padidina galvučių kiekį. Tuo tarpu, LARGE režimas instaliuojamas ir kaip režimas NORMAL, bet cilindrų kiekis didėja ir tuo pačiu sukelia talpos padidėjimą.Dauguma dabartiniu metu gaminamų kietųjų diskų nepalaiko LBA režimą, todėl BIOS Setup kietajam diskui reikia instaliuoti arba režimą Auto, arba režimą LBA.

Views All Time
Views All Time
2156
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!