| | |

„Transcend” pristato USB 3.0 patvarų diską

„Transcend” pranešė, kad gamina naują USB 3.0 nešiojamą kietąjį diską „StoreJet 25M3″. Tvirtas, silikoninis apvalkalas saugos įrenginį nuo vibracijų ir apliejimų. Diskas išlaikė JAV armijos testus ( MIL-STD-810F 516.5- Transit Drop), jis turi trijų komponentų antišoko sistemą. „StoreJet 25M3″ bus su duomenų autoatstatymo mygtuku, veiks prijungtas per USB 3.0/2.0/1.1, informaciją rašys 90 MB/s greičiu. Įrenginio būklę rodys indikacinė daugiaspalvė lemputė. Diskus bus galima įsigyti 500GB arba 640 GB talpos. Kaina nepranešama.

| | |

Išorinis kietasis diskas „Story Station“ su USB 3.0 sąsaja

Samsung Electronics Co., Ltd.” pristatė sparčiausią „STORY Station™” serijos išorinį kietąjį diską – „Samsung STORY Station 3.0″ su „SuperSpeed USB 3.0″ sąsaja. Šis 3,5 colio skersmens išorinis kietasis diskas yra 10 kartų spartesnis už ankstesnius diskus su USB 2.0 sąsaja. Tai duomenų saugojimo sprendimas, suteikiantis galimybę sparčiai išsaugoti ir gauti duomenis. „Samsung STORY™ Station 3.0″ diskus Lietuvoje bus galima įsigyti nuo 2010 m. birželio mėnesio. „Naujasis „Samsung STORY™ Station 3.0″ skirtas pažangiems naudotojams, kuriems reikalinga didelė duomenų perdavimo sparta ir saugumas”, – teigė „Samsung Electronics” atminties įrenginių rinkodaros skyriaus viceprezidentas H. S. Lee. Pasak jo, „STORY Station” naudotojai galės perkelti didelius duomenų kiekius per labai trumpą laiką. „SuperSpeed USB 3.0″ maksimali duomenų perdavimo sparta yra iki 5 gigabitų per sekundę (Gbps). Tuo tarpu ankstesnės USB 2.0 sąsajos sparta tesiekė 480 megabitų per sekundę (Mbps). 4 MB dydžio muzikos rinkmeną (t. y. maždaug 3 minučių trukmės dainą) arba tokio paties dydžio nuotrauką (6 megapikselių fotoaparato nuotrauką) galima persiųsti per 0,02 sekundes, o (HD) filmo siuntimas užtruks apie 2,3 minutes. Naujoji sąsaja taip pat suderinta su USB 2.0 ir USB 1.1 sąsajomis. „STORY Station” gaminių serija tęsia „Samsung” pasaulinio lygio dizaino tradiciją ir 2009 metais buvo apdovanota „iF” produktų dizaino kategorijos prizu.

| | |

PQI pristato pirmąjį pasaulyje USB 3.0 palaikantį 2.5” HDD

Nors šiandien Balandžio pirmoji ir kone visi naujienų portalai meluoja išsijuosę, yra labai sunku atrinkti pelus nuo grūdų. Visgi šį tą tikro atradome. Kompanija PQI pristatė naujausios USB 3.0 versijos 2,5 colių išorinį HDD. H566 pavadinta mažoji talpykla bus sidabro spalvos metalo ir trijų talpos variantų: 320 GB, 500 GB ir 640 GB. PQI giriasi, jog tai pirmasis toks kietasis diskas pasaulyje (turima omenyje USB 3.0). USB 3.0 versijos privalumas yra greitis. Ji yra iki dešimties kartų spartesnė (perdavimo greitis net 5 Gbps) už šiuo metu labiausiai paplitusią 2.0. Tiesa, pati jungtis yra universali (kaip ir teigia USB pavadinimas – Universal Serial Bus) ir suderinama su 2.0 jungtimis, tačiau visą potencialą atskleisite pajungę tik prie 3.0 jungties. Kiekvienas HDD atkeliaus su jau įdiegta saugumo įranga, saugančia duomenis, esančius viduje. Net pametus HDD, radusiam informacija bus niekinė. Šiems 200 gramų svorio įrenginiams bus suteikiama 3 metų garantija, o kaina ir pardavimų pradžios data nėra skelbiama. Dėl suderinamumo sukti galvos taip pat nereikia, nes ši talpykla veiks su Windows, Mac OS bei Linux sistemomis. OnTech nuomonė: Kiek tų teorinių 5 Gbps šis HDD išnaudos realybėje dar tėra klausimas, tačiau, kad jis bus spartesnis už įprastus USB 2.0 įrenginius tikriausiai abejonės nėra. Beje, iš nuotraukos matoma, jog čia bus reikalingas išorinis maitinimas, kas šio dydžio įrenginiams yra nebūdinga. Turbūt sparta atsiima savo dalį.

| | |

„Samsung” kuria didžiausios talpos standžiuosius diskus

Plataus vartojimo skaitmeninės elektronikos ir informacinių technologijų lyderė „Samsung Electronics” praneša kurianti aukščiausios kokybės 2,5 colio 7200 rpm (apsisukimai per minutę) standžiųjų diskų seriją „SpinPoint MP1″. Tai didžiausios talpos – 200 gigabaitų (GB) – 7200 rpm greičio ir 2,5 colių diskai su SATA sąsaja. MP1 serija skiriama įmonių sistemoms, pavyzdžiui, darbo stotims, RAID (perteklinis savarankiškų diskų masyvas) serveriams ir moduliniams serveriams. „SpinPoint MP1″ serijoje naudojama PMR (vertikaliojo įrašymo) technologija, serijinis 3,0 Gbps ATA, yra ir NCQ (Native Command Queuing), o tai garantuoja puikias veikimo charakteristikas. Siekiant standųjį diską apsaugoti nuo vibracijų ir smūgių, įdiegtas RVC (Rotary Vibration Controller), yra ir variantas su skaitmeniniu FFS (Free-Fall Sensor). Pirmą kartą „SpinPoint MP1″ serijoje panaudota technologija RVC neleidžia galvutei nukrypti, kai diską veikia intensyvi vibracija, todėl duomenų skaitymas dar patikimesnis. „SpinPoint MP1″ serijos 2,5 colio diskai garantuoja kol kas didžiausią maksimalią 100 GB vieno disko talpą, 7200 rpm. Bus galima rinktis 80 GB, 120 GB, 160 GB, 200 GB talpos diskus su papildoma 8 MB arba 16 MB spartinančiąja atmintine. Masinės gamybos pradžia planuojama gegužę.

| | |

Kompiuterio kietojo disko 50-mečio jubiliejaus dieną ekspertai atkreipia dėmesį į informacijos saugumą

Rugsėjo 13 dieną viso pasaulio informacinių technologijų specialistai ir vartotojai mini labiausiai paplitusios ir vienos svarbiausių kompiuterinės informacijos laikmenos – kietojo disko (HDD – Hard Disk Drive) penkiasdešimtmečio jubiliejų. Lygiai prieš 50 metų, 1956 metų rugsėjo 13 dieną, IBM pristatė pirmąjį kietą diską, pavadintą RAMAC (Random Access Method of Accounting and Control). RAMAC, sveriantis apie toną, savo dydžiu prilygo dviems šaldytuvams ir picos dydžio magnetinėse plokštelėse talpino tuomet milžinišką informacijos kiekį – 5 megabaitus (MB). Šiandien tokį kiekį atminties užima vienas muzikinis kūrinys arba kelios vidutinės kokybės fotografijos. Po 25 metų, kartu su pirmuoju IBM asmeniniu kompiuteriu, pasirodė ir jiems skirti diskai, talpinę 40 MB informacijos. Šiandien asmeninių kompiuterių diskų talpa siekia iki 750 gigabaitų (GB), o maždaug 200 GB talpos kietasis diskas laikomas standartiniu. (1 GB – 1024 MB) Per metus yra parduodama per 260 milijonų kietųjų diskų, o informacijos saugojimo savikaina per visą kietojo disko istoriją sumažėjo nuo 2000 JAV dolerių iki pusės JAV cento vienam megabaitui. Per visą 50-metį sparčiai augo kietojo disko talpa, informacijos perdavimo greitis, tuo pačiu mažėjo informacijos saugojimo savikaina ir diskų svoris bei matmenys – juos dabar galima naudoti ne tik stalo ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose, bet ir kišeniniuose kompiuteriuose, muzikiniuose grotuvuose bei mobiliuosiuose telefonuose.

IBM pirmauja diskinės ir juostinės duomenų saugojimo įrangos rinkoje
| | |

IBM pirmauja diskinės ir juostinės duomenų saugojimo įrangos rinkoje

IBM praėjusiųjų metų paskutinį ketvirtį pasiekė pirmąją vietą duomenų saugojimo (bendroje diskinių ir juostinių masyvų) rinkoje, teigiama naujausioje rinkos tyrimų bendrovės IDC ataskaitoje. IBM pagal pajamas bendroje diskų ir juostų masyvų rinkoje aplenkė artimiausius konkurentus “Sun/StorageTek”, “Dell”, EMC ir “Hitachi”. IBM pajamos šioje srityje augo greičiau nei kitų gamintojų. IDC ataskaitoje rašoma, kad per paskutinius tris 2005 m. mėnesius IBM pardavimai sudarė beveik 24 proc. visos rinkos. “Klientai vis aktyviau sujungia visas duomenų saugojimo dalis – diskus, juostas, programinę įrangą – kad tik galėtų geriau susidoroti su augančiais informacijos srautais”, – sako “IBM Lietuva” sisteminių produktų pardavimų vadovas Jonas Juodviršis. IBM kol kas yra vienintelė, kuri pateikia tokį visapusišką atminties kaupimo rinkinį, todėl klientai renkasi IBM, kad ši padėtų valdyti duomenų kiekius, užtikrindama ir efektyvų kaštų naudojimą. IDC ataskaitoje pažymėjo, kad laukiama ir kitų kompanijų aktyvesnių veiksmų, siūlant rinkai išbaigtus duomenų saugojimo sprendimų rinkinius. IDC jau anksčiau skelbė, kad IBM pernai pirmavo pagal pardavimus juostinės duomenų saugojimo įrangos segmente, kur užėmė 28 proc. visos rinkos, vertinamos beveik 5 mlrd. dolerių.

2,5 colių HDD iš FUJITSU kišeniniams kompiuteriams: 120 Gb
| | |

2,5 colių HDD iš FUJITSU kišeniniams kompiuteriams: 120 Gb

Pastebimas naujas proveržis 2,5 colių kietųjų diskų kišeniniams kompiuteriams kūrime: kompanija Fujistu šiandien pristatė rekordinės talpos 120 Gb kaupiklius MHV2120AT. Nauji 120 Gb 2,5 colių kietieji diskai MHV2120AT pagaminti dviejose plokštelėse, kiekvienos talpa 60 Gb. Prie naujos serijos 2,5 colių kietųjų diskų MHV2xxxAT taip pat prisideda kaupikliai, kurių talpa 40 Gb, 60 Gb, 80 Gb, 100 Gb. Fujistu inžinieriams, gaminant naują kaupiklių seriją, pavyko sumažinti energijos vartojimą mažiau nei 1,6 Bt, kai garsas ne didesnis kaip 23 dB (40 Gb modelyje – ne daugiau 15 dB).

Kietieji diskai greitai bus ir trimačiai
| | |

Kietieji diskai greitai bus ir trimačiai

Hitachi pranešė apie tai, kad kitais metais pasirodys kietieji diskai, technologija įrašų, kurie skirsis nuo dabar esamų. Trumpai tariant, nauji kietieji diskai bus trimačiai. Naujas technologijos pavyzdys vadinamas vertikaliuoju (perpendicular). Naujuose diskuose duomenų bitai bus išdėstyti vertikaliai, tai leis patalpinti daugiau informacijos toje pačioje plotmėje. Kitaip tariant, duomenys nebebus išdėstyti XY paviršiuje, o galės prisijungti trimatėje erdvėje XYZ. Tai reiškia, kad įrenginys iPod mini galės talpinti iki 20 Gb informacijos, o įprasta trijų su puse colio kietojo disko talpa išaugs iki terabaito.

TOSHIBA rengia 0,85″ diskų išleidimą
| | |

TOSHIBA rengia 0,85″ diskų išleidimą

diskų, kurių formos pavidalas 0,85 – colių talpa 4 Gb, grotuvams ir mobiliems telefonams. Kiekvieną mėnesį planuojama išleisti nuo 20 iki 30 tūkstančių vienetų, nuolatos didinant išleidimo apimtis. Pirmomis balandžio dienomis, kompanijos gamyklos pradės šių miniatiūrinių kaupiklių gamybą. Standžiųjų diskų pristatymas įvyko praėjusių metų kovo mėnesį, tuo metu Gineso rekordų knygoje buvo užfiksuota, kad 0, 85″ diskas, pagamintas TOSHIBA, yra pats mažiausias pasaulyje.

Pramoninė grupė siekia iš esmės padididnti optinių diskų talpą
| | |

Pramoninė grupė siekia iš esmės padididnti optinių diskų talpą

Šešios kompanijos, įskaitant Fuji Photo ir CMC Magnetics, įsteigė konsorciumą, skatinsiantį HVD technologijos vartojimą – ji vartototojams leis į 1 optinį diską įrašyti iki 1 terabaito [TB} duomenų, taigi, viename diske bus galima laikyti visą filmoteką. Konsorciumas tvirtina, kad savo talpa HVD diskai 200 kartų viršys standartinių DVD diskų galimybes – jų nuskaitymo greitis bus daugiau, kaip 1 Gbit/s, t.y., 40 kartų greičiau, negu DVD technologijoje. HVD formatas siekia užimti Blu-ray ir HD DVD technologijų vietą. Šiuo metu vienasluoksniai Blu-ray diskai gali sutalpinti iki 25 GB duomenų, o dvisluoksniai – 50 GB, tuo tarpu įprastinio ir dėl savo pigumo labiausiai paplitusio DVD disko talpa – apie 4,7 GB. HVD Alliance susivienijimas HDV technologiją planuoja diegti tiek korporacijų lygiu, tiek paprastų vartotojų rinkai. Iš esmės, HDV kuriami japonų Optware kompanijos holografinių technologijų (ši kompanija taip pat įeina į konsorciumą) pagrindu.