| | |

HP nauji nešiojamieji kompiuteriai jau naudoja „USB 3.0“ jungtis

Trečiadienį kompanija „Hewlett-Packard” pranešė, jog į savo naujus nešiojamuosius kompiuterius pridėjo „USB 3.0″ jungtis, galinčias pagreitinti duomenų perdavimą tarp kompiuterio ir prietaisų, tokių kaip skaitmeninės kameros ar atminties diskai. Kompanija „HP” į naujausius verslui skirtus nešiojamuosius kompiuterius „EliteBook” pridės tris „USB 3.0″ jungtis, kurias galima panaudoti prijungiant išorinius prietaisus ir periferinius įrenginius. Šie nešiojamieji kompiuteriai apima „EliteBook 8540p” bei „EliteBook 8540w”, kurie bus pademonstruoti Tarptautinėje vartotojų elektronikos parodoje, kuri Las Vegase vyksta sausio 7 – 10 dienomis. „USB 3.0″ standartas yra greitesnis nei šiuo metu paplitusios „USB 2.0″ jungtys. „Kai ši technologija subręs, „USB 3.0″ technologija leis plačiajuosčiam interneto ryšiui perduoti duomenis beveik dešimt kartų greičiau nei naudojant „USB 2.0″, – teigė standartų grupė „USB Implementers Forum”. Papildomos „USB 3.0″ jungtys ypač naudingos nešiojamiesiems kompiuteriams perduodant duomenis į išorinius prietaisus. Maždaug 1 GB dydžio informacija, naudojant „USB 3.0″ atminties diską, gali būti perduodama per 3,3 sek., tuo tarpu naudojant „USB 2.0″ tai trunka 33 sek. Šiais metais kompanija „HP” pristatys ir daugiau nešiojamųjų kompiuterių bei platformų, kuriose naudojamos „USB 3.0″ jungtys.

| | |

Gigabyte pristato naująją USB 3.0 Mini-ITX motininę plokštę

Naujoji Gigabyte GA-H55N-USB3 motininė plokštė skirta vartotojams, kuriems reikia kompiuterio skirto pramogoms galinčio greitai ir kokybiškai apdoroti daugybę skirtingų skaitmeninių vaizdų tipų ir formatų. Plokštė suderinta su Intel H55 ir palaiko naujausius Intel Core i5 ir Core i3 LGA 1156 procesoriais. Dar viena naujovė – Gigabyte On/Off Charge technologija, leidžianti vartotojams įkrauti iPad’us, iPhone’us ir kitus Apple produktus nė neįjungiant kompiuterio. GA-H55N-USB3 motininė plokštė turi du kartaus daugiau vario nei klasikinės motininės plokštės. Tai garantuoja didesnį energijos panaudojimą ir žemesnę procesoriaus temperatūrą. Taip pat motininė plokštė tarsi padaro pagindinės BIOS mikroschemos kopija, kuri labai naudinga tuo atveju, kai BIOS nustoja veikti.

„Intel“ ir toliau prasilenkia su „USB 3.0“
| | |

„Intel“ ir toliau prasilenkia su „USB 3.0“

„Intel” neseniai paskelbė, jog naujieji kompanijos šeštosios kartos sisteminiai lustai nepalaikys „USB 3.0″ jungties. Norint naudotis naująja USB jungtimi, reikės turėti papildoma lustą. Tokia pati naujiena aplankė ir nešiojamųjų kompiuterių rinką. Naujieji šeštos kartos lustai, skirti nešiojamiesiems nepalaikys „USB 3.0″ jungties. Atrodo jog „Intel” lustuose esančios „USB 3.0″ jungties teks palaukti bent iki 2012 metų. Kaip tai atsilieps rinkai – pasakyti labai sunku. Pirmasis variantas yra toks, jog ypatingai sulėtės „USB 3.0″ plitimas. Taip pat tikėtina, jog žmonės nematys tikslo turėti „USB 3.0″ jungtį ir į tai nekreips dėmesio. Na, o galbūt tai puiki proga AMD pardavimams prisivyti „Intel”. Sunku pasakyti kas kam smogs: ar „Intel” – „USB 3.0 jungčiai, ar atvirkščiai. Taip pat „Intel” pranešė, jog su naujaisiais „Huron River” procesoriais kompiuterių akumuliatorius veiks ilgiau. Tai visiškai suprantama, kadangi senieji 32 nm procesoriai turėjo 45 nm integruotą vaizdo plokštę, o naujieji turės 32 nm. Be to, ir naujieji procesoriai turėtų būti šiek tiek efektyvesni.

| | |

„Transcend” pristato USB 3.0 patvarų diską

„Transcend” pranešė, kad gamina naują USB 3.0 nešiojamą kietąjį diską „StoreJet 25M3″. Tvirtas, silikoninis apvalkalas saugos įrenginį nuo vibracijų ir apliejimų. Diskas išlaikė JAV armijos testus ( MIL-STD-810F 516.5- Transit Drop), jis turi trijų komponentų antišoko sistemą. „StoreJet 25M3″ bus su duomenų autoatstatymo mygtuku, veiks prijungtas per USB 3.0/2.0/1.1, informaciją rašys 90 MB/s greičiu. Įrenginio būklę rodys indikacinė daugiaspalvė lemputė. Diskus bus galima įsigyti 500GB arba 640 GB talpos. Kaina nepranešama.

| | |

Išorinis kietasis diskas „Story Station“ su USB 3.0 sąsaja

Samsung Electronics Co., Ltd.” pristatė sparčiausią „STORY Station™” serijos išorinį kietąjį diską – „Samsung STORY Station 3.0″ su „SuperSpeed USB 3.0″ sąsaja. Šis 3,5 colio skersmens išorinis kietasis diskas yra 10 kartų spartesnis už ankstesnius diskus su USB 2.0 sąsaja. Tai duomenų saugojimo sprendimas, suteikiantis galimybę sparčiai išsaugoti ir gauti duomenis. „Samsung STORY™ Station 3.0″ diskus Lietuvoje bus galima įsigyti nuo 2010 m. birželio mėnesio. „Naujasis „Samsung STORY™ Station 3.0″ skirtas pažangiems naudotojams, kuriems reikalinga didelė duomenų perdavimo sparta ir saugumas”, – teigė „Samsung Electronics” atminties įrenginių rinkodaros skyriaus viceprezidentas H. S. Lee. Pasak jo, „STORY Station” naudotojai galės perkelti didelius duomenų kiekius per labai trumpą laiką. „SuperSpeed USB 3.0″ maksimali duomenų perdavimo sparta yra iki 5 gigabitų per sekundę (Gbps). Tuo tarpu ankstesnės USB 2.0 sąsajos sparta tesiekė 480 megabitų per sekundę (Mbps). 4 MB dydžio muzikos rinkmeną (t. y. maždaug 3 minučių trukmės dainą) arba tokio paties dydžio nuotrauką (6 megapikselių fotoaparato nuotrauką) galima persiųsti per 0,02 sekundes, o (HD) filmo siuntimas užtruks apie 2,3 minutes. Naujoji sąsaja taip pat suderinta su USB 2.0 ir USB 1.1 sąsajomis. „STORY Station” gaminių serija tęsia „Samsung” pasaulinio lygio dizaino tradiciją ir 2009 metais buvo apdovanota „iF” produktų dizaino kategorijos prizu.

| | |

PQI pristato pirmąjį pasaulyje USB 3.0 palaikantį 2.5” HDD

Nors šiandien Balandžio pirmoji ir kone visi naujienų portalai meluoja išsijuosę, yra labai sunku atrinkti pelus nuo grūdų. Visgi šį tą tikro atradome. Kompanija PQI pristatė naujausios USB 3.0 versijos 2,5 colių išorinį HDD. H566 pavadinta mažoji talpykla bus sidabro spalvos metalo ir trijų talpos variantų: 320 GB, 500 GB ir 640 GB. PQI giriasi, jog tai pirmasis toks kietasis diskas pasaulyje (turima omenyje USB 3.0). USB 3.0 versijos privalumas yra greitis. Ji yra iki dešimties kartų spartesnė (perdavimo greitis net 5 Gbps) už šiuo metu labiausiai paplitusią 2.0. Tiesa, pati jungtis yra universali (kaip ir teigia USB pavadinimas – Universal Serial Bus) ir suderinama su 2.0 jungtimis, tačiau visą potencialą atskleisite pajungę tik prie 3.0 jungties. Kiekvienas HDD atkeliaus su jau įdiegta saugumo įranga, saugančia duomenis, esančius viduje. Net pametus HDD, radusiam informacija bus niekinė. Šiems 200 gramų svorio įrenginiams bus suteikiama 3 metų garantija, o kaina ir pardavimų pradžios data nėra skelbiama. Dėl suderinamumo sukti galvos taip pat nereikia, nes ši talpykla veiks su Windows, Mac OS bei Linux sistemomis. OnTech nuomonė: Kiek tų teorinių 5 Gbps šis HDD išnaudos realybėje dar tėra klausimas, tačiau, kad jis bus spartesnis už įprastus USB 2.0 įrenginius tikriausiai abejonės nėra. Beje, iš nuotraukos matoma, jog čia bus reikalingas išorinis maitinimas, kas šio dydžio įrenginiams yra nebūdinga. Turbūt sparta atsiima savo dalį.

| | |

Viskas, ką turėtum žinoti apie USB 3.0

Jau praėjo beveik 10 metų, kai gyvuoja USB 2.0. Dabar jo vietą po truputį pradeda užimti nauja USB versija – 3.0, nors ši versija oficialiai buvo pristatyta prieš 3 metus, bet tik dabar ji pradedama visur taikyti. Šiais metais turėtų pasirodyti nemažai naujų motininių plokščių, stalinių/nešiojamų kompiuterių, kurie turės USB 3.0 išvestis ir bus suderinami su šios USB versijos įrenginiais, išorinėmis duomenų laikmenomis. Pagrindinis USB 3.0 pranašumas prieš USB 2.0 yra perdavimo greitis, kuris yra daugiau nei dešimt kartų didesnis. Kai USB 2.0 maksimalus perdavimo greitis siekia tik 60MB/s, tai USB 3.0 perdavimo greitis siekia net 600MB/s. Ar bent įsivaizduojate kiek tai yra daug? Jau dabar Super Talent siūlo USB 3.0 atmintukus, kurių talpa yra iki 256GB, o perdavimo greitis siekia iki 300MB/s! Nemanau, kad dabar man reikėtų jaudintis dėl to, kad neseniai pirkta motininė plokštė neturi USB 3.0 išvesties, juk prekyboje jau yra per akis PCI Express plokščių su USB 3.0 išvestimis iki 150 Lt.

| | |

Seagate pristatė nešiojamiesiems skirtą USB 3.0 pakuotę

Jūs veikiausiai vis dar neturite pagrindinės plokštės bet kuriame iš jūsų kompiuterių, kuri turėtų „įgimtą” USB 3.0 kontrolerį, tačiau jei jau dabar norite naudotis naujausios kartos sąsaja, Seagate turi ką pasiūlyti. Kompanija CES parodoje anonsavo pirmąjį savo USB 3.0 išorinį kaupiklį, kuris siūlomas kartu su „viskas viename” pakuote nešiojamiesiems kompiuteriams. Pakuotę sudaro Seagate BlackArmor PS110 USB 3.0 kaupiklis ir pridedama USB 3.0 kontrolerio kortelė. Ši su nešiojamuoju bendrauja PC Card lizdo pagalba, kuri yra įtaisyta daugelyje šių dienų nešiojamųjų kompiuterių. Pats Seagate BlackArmor PS110 USB 3.0 kietasis diskas yra vos 2.5 colio dydžio ir geba talpinti iki 500GB informacijos, o jo viduje esantis diskas sukasi iki 7200 apsisukimų per minutę greičiu. Tiesa, išoriniam kaupikliu neužteks tik per kortelę tiekiamos elektros, tad juo norint naudotis prireiks dar vienos, tiesa įprastos USB 2.0 jungties, kuri tieks papildomą energiją įrenginiui. Kaip ir Western Digital atveju, kompanija žada iki trijų kartų didesnę spartą nei USB 2.0 atveju. Apžvalgininkai jau kiek ankščiau pastebėjo, kad tai yra nemažas spartos prieaugis, tačiau tai vis dar net iki penkių kartų lėčiau, nei galima riba, kuri siekia 5Gbps. Mes manome, kad didesnės spartos išgauti nepavyksta dėl naudojamų adapterių, nes pagrindinės plokštės su jau įdiegtomis USB 3.0 jungtimis vis dar nėra plačiai paplitusios. Tikėtina, jog iki metų galo pasirodys ir spartesnių išorinių kaupiklių.

| | |

Naujos kartos USB 3.0 jungties sparta sieks 5 gigabitus per sekundę

„Intel” kartu su kitais rinkos lyderiais kurs naują USB jungtį, kurios duomenų perdavimo greitis sieks 5 gigabitus per sekundę ir bus 10 kartų didesnis už spartą šiandien naudojamoje USB jungtyje. Naujovei sukurti „Intel” kartu su kitomis kompanijomis įkūrė „USB 3.0″ palaikymo grupę, kurią sudaro tokios kompanijos kaip HP, NEC, „NXP Semiconductors” ir „Texas Instruments”. Vis labiau populiarėjant skaitmeniniam turiniui, o jo apimtims siekiant per 25 gigabaitus, naujoji technologija bus skirta didelės duomenų spartos reikalaujančioms programoms kompiuteriuose, vartotojų ir mobiliojo segmentų įrenginiuose. „USB 3.0″ (angl. „Universal serial bus”) jungtis pasižymės universalumu ir bus lygiai taip pat suderinama bei paprasta naudoti kaip ir buvusios kartos USB technologijos. Siekiant 5 gigabitų per sekundę srauto, technologija bus paremta ta pačia laidine USB architektūra. Be to, „USB 3.0″ standartas bus pritaikytas žemesnei įtampai ir didesniam protokolo efektyvumui. „USB 3.0 – tai dar vienas žingsnis plėtojant populiariausią laidinę kompiuterio jungtį. Skaitmeninė era reikalauja didelės spartos pajėgumų ir jungties patikimumo, leidžiančio kasdien keistis miližiniškos apimties skaitmeniniu turiniu kiekvieną dieną. Naujo standarto USB jungtis patenkins šį poreikį ir, kaip tikisi vartotojai, bus paprasta naudotis”, – teigė „Intel” technologijų strategas ir USB plėtotojų forumo prezidentas Džefas Reivenkraftas (Jeff Ravencraft).

| | |

Pirmoji pasaulyje USB 3.0 video kamera siunčia nesuspaustą 1080p video

Kadangi USB 3.0 standartas palaiko maksimalų 4.8 Gbp/s greitį, tas leidžia perduoti 1920×1080 raiškos, 60fps video, nesuspaustus, kas reiškia neprarastą kokybę. IDF parodos metu, Point Grey kameros filmuojamas vaizdas buvo rodomas 106cm. įstrižainės ekrane, tačiau vis tiek atrodė ryškus sufokusavus). Kameros privalumas, jog nesuspaustą vaizdą galima suspausti kompiuteryje pagal poreikius, tik va neįsivaizduoju kokio CPU reiktų norint tokią raišką suspausti į h.264 realiu laiku.