IBM praėjusiųjų metų paskutinį ketvirtį pasiekė pirmąją vietą duomenų saugojimo (bendroje diskinių ir juostinių masyvų) rinkoje, teigiama naujausioje rinkos tyrimų bendrovės IDC ataskaitoje. IBM pagal pajamas bendroje diskų ir juostų masyvų rinkoje aplenkė artimiausius konkurentus “Sun/StorageTek”, “Dell”, EMC ir “Hitachi”.

IBM pajamos šioje srityje augo greičiau nei kitų gamintojų. IDC ataskaitoje rašoma, kad per paskutinius tris 2005 m. mėnesius IBM pardavimai sudarė beveik 24 proc. visos rinkos.

“Klientai vis aktyviau sujungia visas duomenų saugojimo dalis – diskus, juostas, programinę įrangą – kad tik galėtų geriau susidoroti su augančiais informacijos srautais”, – sako “IBM Lietuva” sisteminių produktų pardavimų vadovas Jonas Juodviršis.

IBM kol kas yra vienintelė, kuri pateikia tokį visapusišką atminties kaupimo rinkinį, todėl klientai renkasi IBM, kad ši padėtų valdyti duomenų kiekius, užtikrindama ir efektyvų kaštų naudojimą. IDC ataskaitoje pažymėjo, kad laukiama ir kitų kompanijų aktyvesnių veiksmų, siūlant rinkai išbaigtus duomenų saugojimo sprendimų rinkinius.

IDC jau anksčiau skelbė, kad IBM pernai pirmavo pagal pardavimus juostinės duomenų saugojimo įrangos segmente, kur užėmė 28 proc. visos rinkos, vertinamos beveik 5 mlrd. dolerių. Taip pat IBM paskutinį praėjusiųjų metų ketvirtį pasiekė didžiausią nuoseklų pajamų augimą išorinių diskų masyvų segmente tarp trijų didžiausių gamintojų – padidinusi pajamas 49 proc., IBM aplenkė EMC ir HP. IBM ketvirtąjį 2005 m. ketvirtį sparčiausiai didino pajamas ir atminties programinės įrangos srityje – iki 33 proc. padidinusi augimą, IBM aplenkė EMC ir “Symantec” bei buvo vienintelė tarp trijų didžiausių gamintojų, sugebėjusi padidinti pajamų dalį bendroje rinkoje.

IBM stiprina savo lyderystę ne tik duomenų saugojimo pardavimuose, bet ir jų techninėse galimybėse. IBM specialistai praėjusį mėnesį pademonstravo, kaip viename kvadratiniame magnetinės juostos colyje patalpino 6,67 milijardus bitų. Tai yra 15 kartų didesniu tankiu įrašytas kiekis nei dabar rinkoje populiariausiose standartinėse magnetinėse juostose būna įrašomos informacijos tankis. Be to, IBM išplėtė savo programinės įrangos “IBM System Storage SAN Volume Controller 4.1” galimybes, leidžiančias pasiekti didesnį greitį bei didesnius atstumus. Ši programa tinkama ir didesniam platformų skaičiui.

Views All Time
Views All Time
2275
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!