Sekti tinklalapių lankomumą padės atnaujinta skaitiklių sistema

Kiekvienai bendrovei labai svarbu plėtoti lankymosi tinkle strategiją. Būtina kruopščiai sekti, kaip įmonės tinklalapius vertina lankytojai ir spręsti, ką ir kaip reikėtų keisti, kad firmos svetainė būtų patrauklesnė, patogesnė ir priimtinesnė internautams. Neverta net aiškinti, kad Jūsų svetainė – virtuali vizitinė kortelė, į kurią žvilgtelėjęs žmogus mato Jūsų veidą, veiklos ypatumus, stilių ir požiūrį. Štai kodėl itin svarbu žinoti, kas Jus lanko: juk etiketo taisyklės reikalauja deramai pasitikti svečią ir jį pagerbti.

Kaip gauti informacijos apie tinklalapio lankomumą? Kokie svetainės skyriai patys populiariausi – naujienos, žaidimai, nuotraukų galerija, informacija specialistams, o gal žmonėms reikia tik kontaktų? Neblogai būtų žinoti ir šiek tiek informacijos apie pačius lankytojus – iš kokių tinklalapių jie atklysta, kokiomis operacinėmis sistemomis naudojasi ir panašiai. Šiandien technologijos jau leidžia sukurti terpę, kurioje svetainės savininkas – firma ar privatus asmuo – gali kaupti, sekti bei analizuoti savo tinklalapio (-ių) lankomumo statistiką. Jau ne kartą buvo rašyta apie „Top100” skaitiklio privalumus, kuris tarsi durų skambutis signalizuoja, kad Jus aplankė svečias. Svečias, kuris, Jūsų manymu, turėtų išeiti ne tuščiomis: įsigijęs prekę el. parduotuvėje, perskaitęs naujieną, sužinojęs apie vykdomas akcijas, loterijas, siūlomas nuolaidas.

Sistemos „Top100.lt” skaitikliai šiandien kabo beveik 9000 lietuviškų tinklalapių. Sistema www.top100.lt, įkurta 1999 metais, – vienintelė Lietuvoje tinklalapių monitoringo sistema, kurioje bendrovės bei asmenys, užregistravę savo svetaines, gali stebėti jų lankomumą, populiarumą.
„Top100.lt” – interneto sistema, pateikianti ne tik puslapio lankomumo statistiką – ji leidžia matyti ir reitingus, atlikti analizę. Ji puikiai gali pasitarnauti, kuriant bendrą reklaminę strategiją – nuo tinklalapio populiarumo priklausys reklaminių antraščių įkainiai, verslo sėkmė ir klestėjimas. Taigi itin svarbu žinoti, kiek svečių užklysta į Jūsų svetainę, iš kur ir kokiu laiku jie ateina paviešėti.

Straipsniai 1 reklama

„Top100” skaitiklio rodmenys: paieškos sistemos www.search.lt lankomumo statistika Šių metų balandį atnaujinus „Top100.lt” svetainę, vartotojų skaičius padidėjo net 4,5 karto! Ypatingas dėmesys projektui yra būtent šį pavasarį: vasarį buvo užregistruoti 609 skaitikliai, kovą – 973, o balandį – 1038. Rekordine diena tapo kovo 17-oji, kai per dieną buvo užregistruota 60 skaitiklių!

Paslaugos vartotojams šiandien teikiamos nemokamai, tačiau jau artimiausiu metu planuojamas ir mokamų paslaugų spektras.
Pagrindiniai pakeitimai – registracijos sąlygų pokyčiai (nuo šiol bus registruojamas ne skaitiklis, o vartotojas), paslaugų rato išplėtimas. Registruoti vartotojai gaus priėjimą prie vartotojo formos, kurioje jie stebės, pildys, keis skaitiklių rodmenis. Skaitiklio savininkas, dirbdamas su vartotojo forma, gali sekti finansinius atsiskaitymus, apmokėjimą už paslaugas (paslaugas vartotojas pasirenka pats). Jau egzistuojantys vartotojai į vartotojo formą galės įtraukti savo skaitiklius. Skaitiklių skaičius nebus ribojamas.

Projekto kūrėjai taip pat planuoja įgyvendinti skaitiklių saugumo idėją – apsaugoti nuo vagystės ar netikslingo panaudojimo. Būtent todėl skaitikliai bus sujungti su adresų sąrašu (iki 10 adresų), kuriuose jie veiks. Vartotojas pats sudarys sąrašą.

Skaitiklis suteiks galimybę peržiūrėti portalo lankomumą ar atskirus portalo skyrius pagal dienas, savaites, mėnesius, kitus užduotus parametrus. Taip tinklalapio savininkas galės žinoti, kokiomis savaitės dienomis jo tinklalapis yra populiariausias ir būtent tomis dienomis atkreipti ypatingą dėmesį į svarbios informacijos atnaujinimą. Atsižvelgiant į vienų ar kitų portalo skyrių populiarumą, svetainės savininkas gali juos išplėsti, pakeisti, patobulinti, padaryti patrauklų bei patogų internautui, kuris ateityje galbūt bus potencialus klientas, pirkėjas, o gal net partneris.

Leidybos firmos, pavyzdžiui, gali sekti vienos ar kitos temos skyrius, kokio tipo literatūra šiandien yra pati populiariausia: meninė, mokslinė, fantastinė ir panašiai.
Grafikuose galite matyti tris informacijos tipus: bendrą tinklalapio lankomumą; unikalių lankytojų skaičių; lankytojų ir parodymų skaičius.
Verta pabrėžti, kad atsižvelgiant į pasirinktą paslaugų rinkinį – NEMOKAMAS, MINI, MEDI, MAXI – vartotojas gali pasirinkti daugiau ar mažiau išplėstą paslaugų rinkinį. Tarkime, rinkinys MAXI leidžia sekti ne tik tinklalapio lankomumo statistiką, bet ir išsaugoti ją archyve bei peržiūrėti duomenis pagal bet kokią pasirinktą laiko atkarpą. Sistema taip pat nustato ne tik IP – vartotojo kompiuterio skaitmeninį adresą, bet ir suteikia duomenų apie interneto ryšio tiekėją bei parodys šalį, iš kurios šiuo metu vartotojas naršo.

Daugiau informacijos ieškokite www.top100.lt arba rašykite el. paštu info@top100.lt.

Informacijos šaltinis: Laikraštis Šiaulių kraštas
Autorius: Aina KIRDULIENĖ
http://www.skrastas.lt

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *