Programišių išplatintas klastingas virusas „sandra.scr” pastarąsias kelias dienas buvo sutrikdęs tūkstančių šalies kompiuterių darbą.

Specialistų teigimu, pats virusas galėjo būti sukurtas užsienyje, o specialiai mūsų šaliai jį pritaikė lietuviai. Ir pritaikė labai sumaniai, rašoma „Lietuvos ryte”.

Lietuvoje tarp internetinių pokalbių programos „Skype” vartotojų paskleistu vienu kompiuteriniu virusu buvo mėginama pasiekti iškart trijų tikslų – pavogti banko slaptažodžius, padidinti savo tinklalapių lankomumą ir išvesti iš rikiuotės populiarias interneto svetaines.

Spėjama, kad šiai viruso atakai buvo rengiamasi iš anksto, o ją surengė grupė kompiuterių įsilaužėlių, siekiančių finansinės naudos. Jie panaudojo vadinamąjį socialinės inžinerijos principą.

„Skype” vartotojams buvo siunčiama žinutė, siūlanti pasižiūrėti Sandros nuotrauką. Paspaudus nuorodą, į kompiuterį atsiunčiama byla „sandra.scr”. Aktyvavus šią bylą (paspaudus „Run”), atidaromas paveikslėlis, o kompiuteris apkrečiamas virusu.

Siūlymas „Skype” vartotojams pažiūrėti Sandros nuotraukas buvo gerai užmaskuota išpuolio pradžia. Vakar Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) specialistai nustatė, kad virusas buvo skirtas ir šnipinėjimui.

Pasak RRT tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vedėjo Ryčio Rainio, virusas kėlė didžiulį pavojų, kad iš kompiuterių vartotojų bus pavogti ir prisijungimo prie internetinės bankininkystės sistemos slaptažodžiai.

Be to, įsilaužėliai siekė išvesti iš rikiuotės svetaines, kurios pirmosios pranešė apie plintantį kompiuterinį virusą. Neregėto stiprumo „DoS” ataka pirmadienį buvo surengta ir prieš svetainę „kompiuterija.lt”, kurioje paskelbti patarimai, kaip išvengti viruso.

Views All Time
Views All Time
5661
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!