Praėjusią savaitę RF vadovybė priėmė Ryšių su visuomene skyriaus pasiūlymą sukurti valstybinį gyventojų registrą (NGR). RF premjeras – ministras Michailas Fradkovas įpareigojo Ryšių su visuomene skyrių iki 2005 vasario pristatyti vadovybei registro kūrimo koncepciją (NGR). Registras turės išlaikyti informaciją apie žmogaus gimimo datą ir vietą, taip pat biometrinius duomenis apie gyventojus (pirštų antspaudus, akių rainelės atvaizdą), jo sukūrimui reikės priimti federalinį įstatymą “Dėl gyventojų asmeninės apskaitos sistemos kūrimo”.

Kaip teigiama, kuriamas registras turi būti susijęs su pasikeitimais pirminiais identifikacijos duomenimis ir kitais atsiradusiais šaltiniais, tam turi būti ir sąlygos išdėstyti aktyviai surenkamus duomenis. Todėl visose informacinėse sistemose, kiekvienam asmeninių duomenų įrašymui, naudojamos unikalios duomenų identifikavimo priemonės, kurios leidžia tam tikrais atvejais, kreipiantis į registrą, bet kuriuo metu gauti reikiamus identifikuotus žmogaus duomenis, o tuo atveju, kai kreipiesi į kokią kitą sistemą, turi gauti leidimą prieiti prie joje laikomų duomenų, registrui davus sutikimą.

Valstybinis žmonių registras taps branduoliu sistemos, kaupiančios duomenis apie įvairaus amžiaus žmones, gyvenančius Rusijos teritorijoje.

NGR kurs duomenų bazę, integruotą su kitomis egzistuojančiomis informacinėmis sistemomis, vedančiomis gyventojų duomenų ataskaitą. Taigi valdžios teigimu, prasideda didysis Rusijos gyventojų sekimas…

Views All Time
Views All Time
3219
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!