Italijos Sangvinetto mieste vyko kasmetinis tarptautinis jaunųjų muzikantų konkursas. Dėl pagrindinio prizo kovojo virš šimto iš Europos, JAV, Kanados suvažiavusių muzikantų. Pirmąją premiją – 10 tūkst. € ir specialų konkurso prizą – teisę nemokamai įrašyti savo solinį diską – gavo Jurijaus Bašmeto aspirantas, altistas Ilja Hofmanas.
Tiesa, prieš metus ponas Hofmanas įžymiu tapo visai ne dėl savo muzikinių pasiekimų. Jis buvo pirmasis Rusijoje žmogus, pasodintas už hakingą. Antrajame konservatorijos kurse, būdamas geriausiu Jurijaus Bašmeto mokiniu, Ilja laisvu nuo užsiėmimų metu per Internetą įsilaužė į vieną iš Rusijos bankų ir savo kreditinės kortelės sąskaitą papildė nemenka pinigų sumele. Machinacija taip ir būtų likusi nepastebėta, bet hakerio bendrininkai, turėję iš kortelės po truputį nuimti visus pinigus, vietoj to pradėjo ja atsiskaitinėti parduotuvėse.

Banko apsaugos tarnyba greitai išaiškino sukčiautojus, ir Ilja Hofmanas, laukdamas teismo, grauždamas džiūvėsius, metus atsėdėjo garsiojoje „Matrosskaja Tišina“ areštinėje, kurioje jau pabuvojo ne viena garsenybė. Dėl suprantamų priežasčių visą šį laiką altu groti jis negalėjo. Hofmanu rūpinosi praktiškai visi žinomesni muzikantai ir konservatorijos dėstytojai. Galų gale teismas panaikino kaltinimus, įgaliojęs Hofmaną grąžinti iš banko „pasiskolintą“ sumą.

Jau po metų po išlaisvinimo jaunasis hakeris tapo Bašmeto konkurso laureatu, o dabar jis – jau ir prestižinio tarptautinio konkurso laureatas.

Views All Time
Views All Time
2040
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!