Įvadas

Daviklių skydelis – būtinas kiekvieno šiuolaikinio nešiojamo kompiuterio atributas. Dirbti žygio sąlygomis, ekrane judantį kursorių valdant vienu piršto judesiu labai patogu, tačiau, kai tik grįžtame prie komfortiškesnių sąlygų, kad ir prie stalo, tai efektyviam darbui norisi naudotis įprasta pele. Kaip padaryti taip, kad ji netaptų papildoma našta? Ji turėtų būti pakankamai kompaktiška, o tam, kad tilptų specialiame nešiojamo kompiuterio krepšyje, tuo pačiu būti patogi ir funkcionali, na, ir, žinoma, nedaug kainuoti. Šiandien mes peržiūrėsime dešimtį nebrangių įvairių gamintojų pelių ir išsiaiškinsime, kurios iš jų geriausiai tinka nešiojamiems kompiuteriams. Testavimui naudosimės iRu Stilo 3841W Combo kompiuteriu.

iRu Stilo 3841W Combo kompiuterio ekranas

Šis nešiojamas kompiuteris turi du USB 2.0 prievadus ir nė vieno PS/2 prievado, o tai iškart atmeta bet kokias mintis naudoti senąją sąsają turinčias peles. Kompiuterio matmenys – 325x244x29 mm, svoris – 2.18 Kg.

1 Dalis. Desktop tipo pelės

Iš pradžių peržiūrėkime Desktop tipo peles, t.y., peles, skirtas įprastiems, ant stalų ar po jais statomiems kompiuteriams. Kad po įprasto PC dirbant su nešiojamu kompiuteriu nebūtų jaučiamas diskomfortas, šios pelės gali būti naudojamos ir žygio sąlygomis. Jos didelės, su ilgomis „uodegytėmis“ (bevielių sprendimų dėl jų brangumo šiame straipsnyje mes nenagrinėjame iš principo), bet mums labiau įprastos.

Genius Netscroll+ NBEye

Pirmoji pelytė – Genius Netscroll+ NBEye. Tai – optinė pelė, sukurta būtent nešiojamiems kompiuteriams.

Genius NetScroll+ NBEye pelės pakuotė

Štai jos charakteristikos:

 

 • Matmenys 97х52х34 mm
 • Valdymo elementai: du mygtukai ir spaudomas ratukas
 • Sąsaja: USB + PS/2
 • Tipas – optinė pelė
 • Tikslumas – nenustatytas

Pelė parduodama kartoninėje pakuotėje permatomu viršumi.

Genius NetScroll+ NBEye pelė

Nors ši pelė sukurta nešiojamiems kompiuteriams, jį turi ilgą sąsajos laidą ir kompaktiškumu nepasižymi. Moters ar vaikiškai rankutei ji tiks idealiai, o štai vyriškai „letenai“ – pernelyg maža. Pozicionavimo tikslumas, kaip ir priklauso Genius produktams, čia nelabai didelis, todėl komfortiškam darbui su grafika arba žaidimams ši pelė – ne pats geriausias pasirinkimas. Taip pat gąsdina šio graužiko kaina – maždaug 16 $. Optinei Genius pelei, kuri yra kažkas vidutinio tarp paprastos pelės ir tikro mobilaus sprendimo tai – pakankamai daug.

Logitech Premium Optical M-BT58

Ši optinė pelė buvo kuriama įpastiems kompiuteriams, beje, ji tiekiama OEM komplektacijoje, iš esmės, su naujais kompiuteriais, tačiau nešiojamo kompiuterio savininkui gali patikti, visų pirma, dėl to, kad tai – Logitech‘as, o ir kaina žymiai mažesnė – apie 12 $.

 • Matmenys: 130х95х41 mm
 • Valdymo elementai: du mygtukai ir spaudomas ratukas
 • Sąsaja: USB + PS/2
 • Tipas – optinė pelė
 • Tikslumas – 800 dpi
 • Svoris – 136 g

Pelė Logitech BT58

Ši pelė gera visais aspektais – ji patogi, turi gerą daviklį, ne mažiau tiksli ir ergonomiška. Vienintelis minusiukas – per daug didelė. Tiems, kas nenori jausti diskomforto, dirbdami nešiojamu kompiuteriu, ji tiks, tačiau krepšyje tampytis tokį gremėzdą – labai nepatogu. Neatgrąso bent tai, jog „Logitech‘as“ kaštuoja 12 dolerių.

A4Tech 4D Mouse WOP35

Egzotiškų pelių su krūva papildomų valdymo funkcijų gerbėjams A4Tech kompanija siūlo 4D Mouse optinę pelę. 4D Mouse WOP35 modelis turi USB sąsają su adapteriu į PS/2. Iš kitų pelių ją išskiriantis dalykas – du ratukai, todėl programų langus, etc. galėsite sukioti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, be to, dar du papildomus mygtukus rasite pelės šonuose. A4Tech 4D Mouse WOP35 funkcionalumas žymiai didesnis, negu Logitech BT58 modelio.

 • Matmenys: 123х67х37.5 mm
 • Valdymo elementai: keturi programuojami mygtukai, vienas spaudomas ratukas vertikaliam sukiojimui ir vienas nespaudomas – horizontaliam.
 • Sąsaja: USB + PS/2
 • Tipas – optinė pelė
 • Tikslumas – 520 dpi

Pelė A4Tech 4D Mouse WOP-35

Tai – taip pat įpastiems kompiuteriams, kaip ir Logitech BT58, skirtas sprendimas, tik dar pigesnis – apie 9 $. A4Tech kompanija tvirtina, kad šios pelės ratuųkai sukiojasi visiškai be garso. Taip ir yra, bet… idilišką ratukų sukiojimą „kompensuoja“ garsus visų keturių mygtukų klanksėjimas, o štai spustelti galima tik vieną iš dviejų ratukų. Tai – nepatogu. Kažkaip neišeina priprasti prie to, kad vienas ratukas spaudosi, o kitas – ne. Geriau jau būtų variantas su abiejais ne/spaudomais ratukais. Visas pelės šaunumas kažkur dingsta, kai tekstų redaktoriuje bandai nubrėžti tiesią liniją. A4Tech daviklis kiek gersnis, negu pas Genius, bet iki Logitech jam toli, net lyginant su BT58 modeliu.

A4Tech Optical 3DMouse Deluxe SWOP-23

Šiaip jau ši pelė – Logitech BT58 klonas, tik kiek geriau atliktas ir turintis mažiau galimybių. Geriausias jam tinkantis apibūdinimas – biudžetinis sprendimas įprastiems kompiuteriams su USB sąsaja ir adapteriu į PS/2. Pelė pasižymi ryškiai raudona spalva ir gerai pritampa prie mūsų iRu Stilo 3841W Combo nešiojamo kompiuterio.

 • Matmenys: 124х63.5х35.5 mm
 • Valdymo elementai: du programuojami mygtukai ir vienas spaudomas ratukas
 • Sąsaja: USB + PS/2
 • Tipas – optinė pelė
 • Tikslumas – 400 dpi

Pelė A4Tech Optical 3DMouse

Tas pat įspūdis, kaip ir nuo ankstesniojo A4Tech WOP35 modelio, o būtent: bloga dinamika, žema daviklio kokybė ir spaudant didelį garsą keliantys///pernelyg laisvai „vaikštantys“ mygtukai, tačiau padėtį kiek pataiso ratukas: jis sukiojasi ir spaudomas be garso, nors sukiojmas ir ne taip sklandžiai, kaip Logitech arba Genius modeliuose. Džiugina kaina – tik 7 doleriai už raudonos spalvos optinę pelę, vis tik, tokio dalyko aš nejungčiau net prie savo MidiTower‘io. Netgi gavęs dykai.

A4Tech Rainbow SWOP-3

Pelė, viliojanti mus „vaivorykštės“ pavadinimu – tolesnis aukščiau aprašytos SWOP-23 tobulinimo rezultatas. Ši naujovė turi naujos koncepcijos dizainą (permatomas viršus); išleisti keturi spalviniai jos variantai – raudona, mėlyna, balta ir juoda. Klasika… Nuo pirmtako ji skiriasi ne tik savo išvaizda, bet ir techninėmis charakteristikomis, pvz., ko vertas vien jau naujojo optinio daviklio tikslumas – 800 dpi.

 • Matmenys: 11.1х60х38 mm
 • Valdymo elementai: du programuojami mygtukai ir vienas spaudomas ratukas
 • Sąsaja: USB + PS/2
 • Tipas – optinė pelė
 • Tikslumas – 800 dpi

Pelė A4Tech Rainbow

Pelė išties graži – judėdama, ji žiba savo optiniu davikliu. Matmenys – vidutiniai, kiek mažesni, negu Desktop tipo pelių, bet didesni, negu nešiojamų kompiuterių pelyčių. Mygtukai sumaniai įlipdyti į korpusą ir spaudomi kiek sklandžiau, negu ankstesniame modulyje. Naujasis davikis, žinoma, geresnis už senąjį, bet darbo sklandumu iki Logitech BT58 „netraukia“. Vis gi, šio peliuko kaina – labai demokratiška – apie 8 dolerius. Vienu žodžiu, Respect. Tiems, kas nori išsiskirti iš kitų ir tuo pačiu dirbti su įprastine Desktop tipo pele – tinkamas pasirinkimas.

2 Dalis. Kompaktiškos pelės nešiojamiems kompiuteriams.

Na, o jei nešiojamas kompiuteris – ištikimas jūsų palydovas ir darbuose, ir namuose, tai kam jums didelė pelė? Per keletą dienų jūs priprasite ir prie kompaktiškos pelytės, užimančios mažai vietos ir ant stalo, ir kompiuterio krepšyje. Tokia pele galima maltis netgi nešiojamo kompiuterio paviršiumi trasa aplink daviklių skydelį. Kol kas kompaktiškos pelės pasižymi kur kas didesnėmis kainomis, nei Desktop tipo, nes jos naudojamos su kur kas brangesniais kompiuteriais. Nešiojamiems kompiuteriams skirtos pelės išsiskiria kur kas plonesnėmis ir trumpesnėmis gerą veislę rodančiomis „uodegytėmis“. Labai dažnai jos pasižymi nešiojamus kompiuterius atitinkančia spalvine gama – madingiausios juoda ir sidabro spalvos. Tokios pelės laikomos rankos pirštais, nes jos dažnai kiek aukštesnės, negu Desktop tipo. Na ką gi – žiūrim, ką turim.

A4Tech Notebook Optical Mouse MOP-57

Štai ir pirmasis sidabrinės spalvos nešiojamiems kompiuteriams skirtas peliukas. Ši pelė turi USB sąsają su adapteriu į PS/2. Sąsajos laidas – 60 cm ilgio; gamintojo svetainėje nurodyta, kad komplekte yra prailginimo kabelis, naudojamas pelę jungiant prie įprastinių kompiuterių – neaišku tik viena – mums pateiktoje pakuotėje šio laido nebuvo…

 • Matmenys: 89х50х43 mm
 • Valdymo elementai: du programuojami mygtukai ir vienas spaudomas ratukas
 • Sąsaja: USB + PS/2
 • Tipas – optinė pelė
 • Tikslumas – 800 dpi

Pelė A4Tech MOP-57

Pelė patogiai pritampa prie rankos, ypač jei ją palygintume su daviklių skydeliu, tačiau aiškiai matomi visi A4Tech brendo požymiai: garsiu klanksėjimu pasižymintys mygtukai, begarsis ratukas, normalūs matmenys ir nepakankamas tikslumas. Žinoma, tokios pelės darbui su grafika arba žaidimas netinka – jos skirtos biurams, kuriuose dirbama su elektroninėmis lentelėmis ir tekstiniais dokumentais. Turint omeny 9 $ kainą, tokią pelę kartu su nešiojamu kompiuteriu viename krepšuje nešiotis galima tik tada, jei nebėra kito pasirinkimo. Vis gi, jei jūsų kompiuteris – irgi sidabarinio atspalvio, sueis – velniai nematė.

A4Tech Crystal MOP-18 ir iRu “Švytinti pelė”

A4Tech MOP-18 Crystal ir iRu “Švytinti pelė” – tai, praktiškai, viena ir tas pat. A4Tech kompanija gamina MOP-18 permatomą paviršių turinčias peles, turinčias 11 skirtingų spalvų. Skirtumas tik tas, kad iRu „Švytinti pelė“ priklauso A4Tech firmos MOP-17 pelių šeimynai. А MOP-17 ir MOP-18 skiriasi tik spalvomis ir pakuotėmis. Raudona pelė, be abejo, pritrauks iRu markės gerbėjus savo „korporaciniu“ dizainu, na, o švytinti baltumu – jau vien savo išorine išvaizda.

 • Matmenys: 89х53х33 mm
 • Valdymo elementai: du programuojami mygtukai ir vienas spaudomas ratukas
 • Sąsaja: USB + PS/2
 • Tipas – optinė pelė
 • Tikslumas – 400 dpi

Pelė A4Tech MOP-17

Pelė MOP-18 gražiai atrodo, ypač gerai ji tinka prie sidabrinės spalvos nešiojamo kompiuterio. Permatomas Mac stilius ir toliau daro savo.

Švytinti optinė iRu pelė

Permatomas tamsiai raudonos spalvos plastikas atrodo efektyviai. Užkabinta, pelė visa švyti, o „tinginiaudama“ vos-vos pulsuoja raudona ugnele. Kalbant apie naudojimosi ja patogumą, čia viskas taip pat, kaip ir pas kitas mūsų aprašytas A4Tech peles. Tikslumas – vidutinis, garsiai ir sklandžiai spaudomi mygtukai, o sklandžiai sukiojamas ratukas – tikras stealth technologijos stebuklas. Prie pelės gan greit įprasite būtent dėl jos įprasto dizaino. A4Tech MOP-18 pelė šiandien kainuoja apie 8 dolerius, MOP-17 – tiek pat, o iRu, išsiskirianti tik pakuote ir logotipu – apie 14 $. Tai – mokestis už jūsų kompiuterio stilingumą.

Genius NetScroll+ Mini Traveler

Genius NetScroll+ Mini Traveler pelė savo neįprastu dizainu iškart patraukia akį. Ji primena senamadišką akinių futliarą (jei nežinai, kas tai, paklausk savo senelės :)) ) su blizgančiomis sąvaromis ir matiniu keturių skirtingų atspalvių paviršiumi. Jokio mistinio švytėjimo čia ir su žiburiu nerasite – viskas griežto stiliaus ir pasižymi geru skoniu. Drąsiai galite dovanoti savo konservatyviam bosui jo 50-čio proga :))

 • Matmenys: 90х45х35 mm
 • Valdymo elementai: du programuojami mygtukai ir vienas spaudomas ratukas
 • Sąsaja: USB + PS/2
 • Tipas – optinė pelė
 • Tikslumas – 800 dpi

Genius Netscroll+ Mini Traveler

Pelė gana kompaktiška ir tiesiog „limpa“ prie delno. Turėdama tokią stilingą išorę, ji vienodai gerai tiks tiek prie juodos, tiek prie sidabrinės spalvos nešiojamų kompiuterių ir netgi prie įprastinių menkos kokybės korpusais pasižyminčių kompiuterių. Pelės mygtukai spaudomi sklandžiai ir patogiai. Jokių užsikirtimų. Ratukas siauras, tačiau korpuso forma neleidžia nuo jo nuslysti pirštams ir prašauti pro šalį. Ką galima pasakyti apie jos naudojimą žygio sąlygomis? Ši pelė savo veikimo sklandumu kiek geresnė už A4Tech. Tai tiesa, bet už tokį pliusą tenka mokėti beveik 14 $, nors tai – tikrai savo kainą atitinkanti pelė.

Terratec Mystify Viper

Terratec Mystify Viper pelė buvo specialiai kuriama prisiekusiams žaidėjams, ypatingai tiems, kurie žaidimus „kala“, naudodamiesi nešiojamais kompiuteriais. Unikalus šio graužiko eksterjeras rodo agresyvų šio peliuko nusistatymą žaidėjo rankoje. Tai – optinė, USB sąsają turinti pelė (adapterio į PS/2 komplekte nėra, užtat didelėje dėžutėje jūs rasite standartiniam 0.8 m USB laidui skirtą prailginimo kabeliuką, pridėsiantį dar 1 m žaidimo laisvės).

 • Matmenys: 90х53х35 mm
 • Valdymo elementai: du programuojami mygtukai ir vienas spaudomas ratukas
 • Sąsaja: USB
 • Tipas – optinė pelė
 • Tikslumas – 800 dpi

Terratec Mystify Viper

Pelės viduje įdiegti du šviesos diodai, kurie visą laiką spingsi mįslinga blyškia šviesa, kaip žalčio akys. Judėdamos, jos suspindi ryškiau, tarsi savo aukos tykantis plėšrūnas. Dėl apkapotos galinės graužiko dalies ranka ant pelės guli labai… hmm… patogiai – tiksliau saknt, ji visą laiką įsitempusi ir neleidžia atsipalaiduoti. Žaidžiant tai – normalu, dirbant – greitai pabosta. Kalbant apie tikslumą, mes iš šio specifinio aksesuaro laukėme kur kas daugiau – juk jo jautrumas – kaip ir Genius brendo. Ir tai – esant 30 dolerių kainai!

Išvados

Apžvelgti visas rinkoje esančias peles – nerealu. Rinkdamiesi pelę nešiojamam kompiuteriui, apsispręskite, ar jūs naudositės patogia ir net didelių matmenų įprasto kompiuterio pele ar kompaktiška pelyte nešiojamiems kompiuteriams, kurią nešiotis galite netgi pačio mažiausio nešiojamo kompiuterio krepšio kišenėlėje.

Iš mūsų šiandien aptartų modelių geriausias įprastiems kompiuteriams skirtas pelės modelis pagal kainos/kokybės santykį – Logitech BT58 modelis. Nešiojamų kompiuterių aksesuarų lyderį parinkti buvo sunkiau. Pagal funkcionalumą šios pelytės beveik vienodos, pagal kokybę – ta pati daina, tačiau geriausiu patogumo atžvilgiu ir estetiniu požiūriu mes pripažinome Genius Netscroll+ Traveler modelį. Jis pakankamai ergonomiškas [nepavargs jūsų rankelės] ir pasižymi solidžiu pozicionavimo tikslumu. Taigi, jei jūs renkatės pelę nešiojamam kompiuteriui, turite ir žinote, ką pasirinkti.

Views All Time
Views All Time
7586
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!