2005 m. gruodžio 7 d. prasidėjo aukščiausio lygio domeno “.eu” pirmoji registracijos fazė, kurios metu bus suteikta galimybė verslui, viešosioms institucijoms ir fiziniams asmenims gauti internetinius adresus ir susikurti elektroninio pašto adresus su „.eu“ galūne. Domeno galūnė “.eu” parodys svetainės lankytojams, kad svetainė priklauso organizacijai, veikiančiai Europos Sąjungos šalyje narėje arba šalyje kandidatėje. Galūnė papildo, bet nepakeičia iki šiol naudotų valstybių nacionalinių domenų pvz., Lietuvos “.lt”, Prancūzijos “.fr”, Lenkijos “.pl” ar Jungtinės Karalystės “.uk”.

Keturių mėnesių saulėtekio laikotarpis leis prioriteto teisių turėtojams, įskaitant ir verslo atstovus, kreiptis dėl domeno vardų registravimo su sąlyga, kad jie gyvena ar yra įsteigę savo organizacijas Europos Sąjungos teritorijoje. Šiuo laikotarpiu bus registruojami šalių ir prekių ženklų, geografinių nuorodų ir valstybės įstaigų, geografinių teritorijų pavadinimai bei sutrumpinimai, taip pat kiti vardai, į kuriuos pagal nacionalinę ar Europos Sąjungos teisę asmenys turi teises.

Nuo 2006 m. balandžio 7 d. domeno vardų registras pradės priimti prašymus aukščiausio lygio domenui “.eu” gauti iš plačiosios visuomenės. Pradėtas “.eu” domeno registravimas įgyvendina Europos Komisijos pažadą aiškių ES taisyklių pagrindu suteikti Europos informacinei visuomenei identitetą internetinėje erdvėje. Šis pažadas buvo duotas 2000 m. Europos Tarybos susitikimo Lisabonoje metu.

Visi suinteresuotieji asmenys gali kreiptis į bet kurios šalies oficialiai akredituotus nacionalinius registratorius, kurių sąrašas yra skelbiamas tarptautinės organizacijos EURID tinklalapyje www.eurid.eu.

Views All Time
Views All Time
3435
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!