Elektroninių technologijų valdymas ir kuriamos didžiulės elektroninės atsiskaitymo sistemos suformavo paralelinę banko sistemą, kurioje įsteigtas pilnas beveik legalus finansinių operacijų tinklas.

Sparčiai auganti ir sudėtingėjanti infrastruktūra savo unikaliomis galimybėmis nenumaldomai masina nusikalstamas grupes. Ši sistema suteikia galimybę vykdyti pinigines perlaidas į bet kurią pasaulio šalį, greitai, anonimiškai, painiais maršrutais ir apeinant valstybines finansų kontrolės sistemas. Nuo to laiko elektroninės perlaidos tapo nusikaltėliams patogiu instrumentu, kuris leidžia be didelio vargo nuslėpti piniginių priemonių įplaukų šaltinį, plauti nelegaliu būdu gautus pinigus ir pridengti savo priėjimus nuo apmokestinimo.

Pateikiame vieną nusikaltėlių atsiskaitymo operacijos schemą, kurią sekti labai sudėtinga: gavęs partiją prekių, pavyzdžiui, narkotikų, pirkėjas vykdo elektroninę perlaidą, kai nuo jo kortelės nuskaičiuojami pinigai siunčiami į pardavėjo kreditinę kortelę. Pastarasis iš karto šiuos pinigus elektroninio atsiskaitymo sistemos pagalba perveda į savo banko sąskaitą, kuri yra vienoje iš šalių, kur griežtai saugoma indėlių paslaptis. Dabar narkotikų prekeivis gali kuo ramiausiai atgal į savo kortelę dalimis persivesti indėlį ir savo nuožiūra disponuoti pinigais. Taigi nusikaltėliai žino ne vieną būdą, kaip kompiuterinės technikos pagalba galima išvengti pajamų apmokestinimo.

Views All Time
Views All Time
5687
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!