Las-Vegase (Nevados valstija) gyvenantis, Fugger slapyvardžiu pasivadinęs kompiuterių entuziastas pasiekė naują, absoliutų rekordą Intel Pentium 4 procesorių spartinimo srityje. Kaip pranešama XtremeSystems.org svetainėje, auksarankiam gudručiui Pentium 4 570J procesoriaus dažnį (jo maksimalus taktinis dažnis – 3,8 GHz) pavyko padidinti beveik du kartus – iki 7,22 GHz.

Eksperimento metu buvo naudojamas kompiuteris su DFI 925XE-T2V motinine plokšte (i925XE sisteminės logikos rinkinys) ir OCZ PC4200 EB R2 Platinum operatyvine atmintimi. Tam, kad būtų įveikta simbolinė 7 GHz kartelė, entuziastui procesoriaus branduolio įtampą teko padidinti iki 1,95 V, o atminčiai tenkančią įtampą – iki 2,3 V. Aišku, prireikė ir modernizuotos aušinimo/šaldymo sistemos. To rezultatas – sukryžminus 380 MHz FSB ir 19 lygų daugiklį gautas 7,22 GHz taktinis procesoriaus dažnis.

Tiesa ir tai, kad stabiliai toks kompiuteris gali veikti tik bazinės įvesties/išvesties sistemos (BIOS) režimu – Windows operacinę sistemą pavyko įkrauti tik tada, kai taktinis dažnis buvo sumažintas iki 6,6 GHz. Beje, Fugeris mano, kad anksčiau ar vėliau jam pavyks priversti Windows veikti, esant 7 GHz artimiems dažniams – to pasiekti jis tikisi, naudodamas atnaujintą ClockGen programą ir visą krūvą papildomų patobulinimų. Eksperimentą nušviečiančias smulkmenas galima rasti šiame puslapyje:

Views All Time
Views All Time
4971
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!