Tapo žinoma, kad į galutinę Mozilla Firefox naršyklės versiją nebus įtrauktos ankstesnėse versijose buvusios funkcijos. Priežastis gan triviali – neužtenka laiko viskam suderinti ir produktui suteikti tinkamą išvaizdą. Versija 1.0 turi tapti ypatingai stabilia, taigi teks atsisakyti ne visiškai užbaigtų funkcijų.

Iš naršyklės bus pašalintas off-line režimo palaikymas, esantis daugumoje šiuolaikinių naršyklių. Bėda ta, kad Firefox neleidžia vartotojui suprasti, kurios iš „Mėgstamiausi“ ar „Istorija“ meniu nuorodų yra prieinamos, o kurios – ne. Galutinėje versijoje išnyko ir vartotojo profilio pasirinkimo langelis, mat manoma, kad vartotojų perjungimo galimybę ir taip jau palaiko Windows 2000 ir XP, o taip pat visos Linux ir Unix sistemos.

Java derinimo konsolė iš Firefox 1.0 sąsajos bus pašalinta dėl kitų priežasčių. Kūrėjai nusprendė, kad ši priemonė reikalinga tik Interneto svetaines kuriantiems dizaineriams, o eiliniam vartotojui ji nereikalinga. Iš visko sprendžiant, galimybė naudotis konsole vis tik išliks, bet tai daryti bus sudėtingiau. Dėl tų pačių priežasčių iškilo pavojus kontekstinio meniu punktui „rodyti puslapio kodą“, o tai daugeliui vartotojų jau atrodo kaip aiškus lazdos perlenkimas.

Kita stabilumo vardan paaukota auka – alternatyvių stilių lentelių palaikymas, nors stilius vartoja dažnas Interneto puslapis. Ji buvo pripažintas neišbaigta, bet šią funkciją planuojama vėl įtraukti į vieną iš būsimųjų versijų. Topinis pokštas – funkcijos, leidusios pasižymėti patikusį „mėgstamiausių“ tarpe esantį puslapį ir vėliau būti informuojamam apie jo atnaujinimą, mįslingas dingimas.

Kokių iš čia išvardintų funkcijų iš tikrųjų nebebus galutinėje versijoje, sužinosime jau netrukus. Mozilla Firefox 1.0 pasirodys šį rudenį. Kol kas naršyklės vartotojams lieka tikėtis, kad tai, kas labiausiai reikalinga, vis tik išliks ar bus užbaigta ir vėl įtraukta į vieną būsimų versijų.

Views All Time
Views All Time
2457
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!