Aukščiausiasis Kalifornijos valstijos teismas turės spręsti, ar domeno pavadinimas “Sex.com” kainuoja 65 milijonus JAV dolerių. Jei paaiškės, jog domeno pavadinimas, pavogtas iš savininko Stiveno Koeno yra nuosavybė, jis gali gauti milžinišką kompensaciją.

Šios keistos bylos priešistorė tokia. 1994 metais S. Koenas įregistravo savo vardu domeną “Sex.com” ir dėl to kreipėsi į tuometinį monopolinį registratorių, bendrovę “Network Solutions”.

Po metų “Network Solutions” gavo laišką, pasirašytą Gario Kremeno, kuris pasivadino oficialiu S. Koeno atstovu ir pareiškė, jog šis paprašė jo perregistruoti “Sex.com” G. Kremeno vardu. Nieko neįtardama “Network Solutions” perrašė savininko vardą.

Nuo to laiko S. Koenas bando gauti iš bendrovės kompensaciją už neteisėtą domeno pavadinimo perdavimą, tai yra, už tai, jog iš jo buvo pavogta jo nuosavybė.

Galiausiai byla atsidūrė Aukščiausiajame teisme, kuriam ir teks spręsti, ar domeno pavadinimas yra nuosavybė, ar turi vertės taip, kaip, pavyzdžiui, vertybiniai popieriai. Tuo pačiu bus nuspręsta, ar gali būti šis vardas pavogtas ir ar gali būti skirta kompensacija.

Be to, vis dar neaišku, kas sumokės S. Koenui, jei jo teisės į “Sex.com” bus pripažintos.

G. Kremenas domeno registravimą lygina su automobilio statymu mokamoje aikštelėje, o “Network Solutions” lygina su aikštelės prižiūrėtoju, kuris atiduota raktus bet kuriam praeiviui. Jo nuomone, kompensaciją turi mokėti “apsižioplinusi” “Network Solutions”.

Tuo tarpu “Network Solutions” aiškina, jog domeno pavadinimas tėra “šalių susitarimo produktas”, “užrašas duomenų bazėje” ir nuosavybe būti negali, nes neatitinka juridinio nuosavybės kategorijos apibrėžimo.

Views All Time
Views All Time
3739
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!