Maždaug prieš savaitę išleista nauja vienos iš pačių populiariausių Linux terpei skirtos grafinės aplinkos versija. Kurį laiką KDE 3.3 buvo viešo beta testavimo stadijoje, ir štai, pagaliau buvo oficialiai pripažinta tinkama viešam pasirodymui. Kūrėjai tvirtina, kad naujoji versija – žymiai stabilesnė, patogesnė ir greitesnė už visas ankstesnes. Tarp svarbių pasiekimų galime paminėti daugelio kalbų palaikymą: į KDE 3.3 įtraukta per 50 pilnų lokalizacijų, dar 30 kalbų palaikoma dalinai.

KDE 3.3 – pakankamai daug naujovių. Buvo pakeista dauguma pačios aplinkos komponentų ir su jos paketu pateiktų programų. Grafinis redaktorius KPaint, pavyzdžiui, buvo pakeistas galingesniu Kolourpaint, o programikė Kimagemapeditor (labai parankus dalykėlis jauniesiems web-dizaineriams), į standartinį komplektą įtraukta pirmą kartą. Kspell komponentas, skirtas tekstų rašybos tikrinimui, dabar veikia su naujos versijos biblioteka, kas, kūrėjų nuomone, žymiai pagerins tekstų tikrinimo kokybę.

Pagrindinė naujosios versijos „vinis“ – programų integracija. Į Konqueror naršyklę, pavyzdžiui, dabar „įsiūtas“ greitųjų pranešimų protokolų palaikymas. Norint naudotis IRC programa, dabar užtenka naršyklės adreso eilutėje įrašyti „irc://“, o norint išsiųsti failą bet kuriuo Interneto peidžeriu, užtenka pasirinkti jo adresatą iš kontaktų sąrašo. Laiko planavimo programa Kontact dabar susieta su Kolab ir Kpilot, kas palengvina grupinį darbą ir sinchronizacją su Palm „kišeninukais“. Integracija palietė ir daugialypės terpės programas: įrašyti muzikinį diską dabar galima tiesiai iš Juk programos.

Naujojoje versijoje buvo ištaisyta apie 7000 klaidų, patenkinta daugiau, kaip 2000 vartotojų pageidavimų; parašyta 60000 programinio kodo eilučių. KDE 3.3 bus įtrauktas į daugumą naujų Linux distributyvų ir į kai kurias į Unix panašias sistemas, pvz., Lycoris. Paketas taip pat bus išleistas CD forma, jį bus galima atsisiųsti iš oficialios projekto svetainės.

Views All Time
Views All Time
2608
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!