Dar prieš kelis mėnesius atrodė, jog kompanija “Nintendo” pasitraukė iš žaidimo. Jos pagrindinis ramstis, žaidimų pultas “GameCube”, pralošinėjo “Microsoft” gaminiui “Xbox” ir kompanijai “Sony”, kuri jau išstūmė “Nintendo” iš pirmųjų vietų vidaus rinkoje ir planuoja sukurti nešiojamą įrenginį, kuris mestų iššūkį “Nintendo” sistemai “Gameboy Advance”.

Į tai “Nintendo” atsakė sumažindama kainas. Šis žingsnis padidino “GameCube” paklausą, o jos šventinė prekyba šiemet buvo 70 proc. didesnė nei prieš metus. Ji taip pat kuria naują nešiojamą žaidimų įrenginį, kuris nėra toks modernus, kaip “Sony” ir “Microsoft” planuojami gaminiai, vis dar besiskinantys kelią žaidimų pasaulyje.

“Sony” ir “Microsoft” kuria mikroprocesorius, skirtus naujos kartos žaidimų pultams. Tuo tarpu “Nintendo”, atrodo, eina kita kryptimi. Vienas “Sony” aukšto rango pareigūnas neseniai pajuokavo, jog kitas “Nintendo” gaminys tikriausiai bus kortų kaladė.

Šis komentaras buvo užuomina ne tik į “Nintedno” kilmės istoriją (anksčiau ji gamino kortas), bet ir į kompanijos požiūrį į vaizdo žaidimus. Jos manymu, šie žaidimai turi būti linksmi ir paprasti kaip žaislai.

Turėdama tai omenyje, “Nintendo” atskleidė naujos nešiojamos vaizdo žaidimų sistemos, pavadintos “Nintendo DS” detales. Rankoje laikomas prietaisas bus pristatytas vėliau šiais metais ir turės du skystųjų kristalų ekranus, kurie bus vienas virš kito.

“Nintendo” bus sunku konkuruoti su “Microsoft” ir “Sony” technologijų srityje, todėl “Nintendo” turėtų išbandyti skirtingas žaidimų rūšis, tokias kaip gaminį “DS”, – pareiškė “Credit Suisse First Boston” analitikas Džejus Defibo.

Ji jau turi vieną nešiojamą gaminį sistemoje “Gameboy Advance”, kuris kontroliuoja beveik visą nešiojamų žaidimų rinką. Tačiau “Nintendo” teigimu, “DS” yra nepanaši į jokią esamą žaidimų sistemą. Dvigubi ekranai galės leisti vartotojui iš karto matyti žaidimą iš dviejų kampų, pavyzdžiui lenktynių žaidime.

Tačiau “Nintendo” žaidimas vis tiek gali nublankti prieš “Sony” nešiojamą žaidimą PSP, kuris bus pristatytas metų pabaigoje.

“Sony” žaidimų pulto “PlayStation” įkūrėjas Kenas Kutaragis pareiškė, jog PSP bus “XXI amžiaus ausinukas”. Su juo bus galima ne tik žaisti žaidimus, bet ir klausyti muzikos bei žiūrėti filmus.

“Strategija “paprasčiausias yra geriausias” nepadėjo įmonei “Nintendo” vidaus žaidimų pultų rinkoje, kur kompanija vienodai varžosi su “Microsoft” dėl antrosios vietos. Jas dideliu skirtumu lenkia “Sony”, kurios “PlayStation2” kontroliuoja maždaug du trečdalius rinkos.

Tačiau kai “Nintendo” sumažino “GameCube” kainas iki mažiau nei 100 JAV dolerių, jos pardavimai Jungtinėse Valstijose išaugo.

“Nintendo” atstovai teigia, jog jie lengvai įgyvendins savo metinius planus. Iki fiskalinių metų pabaigos kovo mėnesį ji planuoja parduoti 6 mln. žaidimų pulto “GameCube” vienetų. Tuo tarpu šis tikslas atrodė labai abejotinas, kai per pirmus verslo metus ji pardavė mažiau nei 1 mln. žaidimo vienetų.

Views All Time
Views All Time
2708
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!