Pagal ScanSafe kompanijos paskelbtus duomenis, didžiausias šių metų antrojo ketvirčio kompiuterinių atakų skaičius buvo atliktas, naudojant Microsoft Internet Explorer eksploitą.

Kompanija tvirtina, kad hakerių instrumentu Nr.1 tapo Exploit.HTML.Mht, bandantis į kompiuterį atsiųsti ir jame įdiegti programą, naudojančią Microsoft IE naršyklėje esančią skylę. “Šis eksploitas buvo naudojamas beveik dvigubai dažniau, nei bet kuris kitas”, – pažymi ScanSafe.

“Mus nustebino atakų skaičiaus augimo tempai, – pasakė firmos direktorius Rojus Tivi. – Kiekvieną ketvirtį atakų padaugėja 15%, taigi, realios grėsmės lygis pastoviai auga, ir labiausiai pažeidžiama dalis – tai paplitusios IE naršyklės “skylės”.

ScanSafe aptiko, kad 21% virusinių atakų “tenka” trečiadieniams, ir tik 6% iš jų sulaukiama savaitės pabaigoje. Taip yra todėl, kad dauguma virusų į Internetą paleidžiama išeiginėmis dienomis ir greičiausia plinta pirmąją nuo pasirodymo savaitę.

ScanSafe tvirtina, kad, nors Trojos arkliai ir internetiniai kirminai – gan rimta grėsmė, su jais susijusių eksploitų dalis – 19% nuo visų užfiksuotų atakų, spyware dalis – 12%. 10% visų atakų atliekama per tradicines E-Mail paslaugą siūlančias svetaines.

Views All Time
Views All Time
3775
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!