Netscape, kritikuota dėl savo nesėkmingo Mozilla pagrindu sukurtos naršyklės starto, naujoje versijoje jau ne kartą žadėjo “perspjauti originalą”.

Trečiadienį Netscape patvirtino savo ankstesnį pranešimą, jog planuojama išleisti naują Mozilla pagrindu sukurtą naršyklę – praeitą savaitę America Online padalinys pakvietė žmones dalyvauti testuojant kiek apribotą, lapkričio 30 d. pasirodysiantį naršyklės prototipą.

Savo kreipmęsi į testuotojus Netscape nesusilaikė nuo pagundos pateikti keletą užuominų apie nuolatines Microsoft Internet Explorer naršyklės saugumo skyles.

“Mes labai patenkinti, kad lapkričio 30-ąją galėsime Jums pateikti daugelį naujų galimybių, pagerinsiančių darbo su Internetu procesą, – rašoma Netscape portale naršyklės kūrėjų paskelbtame kreipimęsi. – Jei kitos naršyklės pastaraisiais metais buvo mažai tobulinamos – neskaitant dažno skylių lopymo, – tai mes savo produktą reguliariai papildydavome naujomis funkcijomis, kad sutaupytumėme Jūsų laiką ir suteiktumėme galimybę iš online praleistų valandų išspausti maksimumą naudos. Savo nauju, evoliuciniu žingsniu mes sukūrėme naują naršyklės prototipą, galintį pakeisti požiūrį į patį naršymą”.

1998 tada dar nepriklausoma Netscape kompanija sukūrė Mozilla projektą, kad padėtų koordinuoti open source naršyklės kūrimą. Po nesėkmingai prieš 4 metus pasirodžiusios 6-ojo leidimo naršyklės versijos naujos Netscape versijos rėmėsi Mozilla projektu, ir visos – iki pat dabar svetainėje galimos atsisiųsti 7.2 Netscape versijos – buvo sukurtos Mozilla dėka.

Tačiau dabar kai kas pasikeitė – Netscape turi keletą naujų kozirių. “ Tai – reikšmingas žingsnis pirmyn, visiškai nauja naršklė, – pareiškė AOL atstovas Endriu Vainšteinas. – Pagal rėmelių palaikymą jis viršija Mozilla, o naršymo mechanizmas turės keletą naujų siurprizų”.

Pasak Vainšteino, konkreti visiems prieinamos – beta versijos – išleidimo data dar nenumatyta, kaip ir baigtinio produkto pasirodymo data. Jis taip pat atsisakė nurodyti, kaip bus numeruojamos naujos naršyklės versijos.

Jei Netscape naršyklės kūrėjai pergyveno etatų mažinimą ir paskutiniaisiais metais dirbo, esant nestabilioms sąlygomis (be to, AOL paskelbė planuojanti išleisti savo prekinį ženklą turėsiančią MSIE varikliuko pagrindu kuriamą naršyklę), tai Mozilla grupė, neseniai išleidusi Firefox, jau įgijo nemažą gerbėjų ratą.

Naujausią, 24.2 MB užimančią, 7.2 Netscape versiją galite atsisiųsti šiuo adresu:
http://ftp.netscape.com/pub/netscape7/english/7.2/windows/win32/NSSetup.exe

Views All Time
Views All Time
2720
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!