Barselona, Ispanija – Pasauliniame mobiliųjų technologijų kongrese “GSM World” mobiliųjų telefonų rinkos lyderė “Nokia” pristatė “Ovi Store” – pirmąją internetinę mobiliojo turinio ir programų parduotuvę, siūlančią suasmenintą turinį pagal vartotojo socialinius ryšius ir buvimo vietą.

Kongrese kompanija taip pat pristatė keturis naujus telefonus – verslui skirtus “Nokia E75” ir “Nokia E55”, kuriuose įdiegti pažangiausi el. pašto telefone sprendimai, taip pat – navigacinės telefonų serijos naujoką “Nokia 6710 Navigator” bei klasikinį “Nokia 6720 classic”.

“Šiandien pristatomi nauji telefonai ir sprendimai leis žmonėms suasmeninti savo prietaisus per funkcionalias mobiliąsias programas, patobulintas navigacijos galimybes ir vienu klavišo paspaudimu pasiekiamu el. paštu”, – sakė “Nokia” kompanijos prezidentas ir vykdantysis direktorius Olli-Pekka Kallasvuo. “Mes tikime, kad siūlydami suasmenintą interneto turinį kuriame inovacijų ir interneto paslaugų etaloną”.

“Ovi Store” kurs naują verslo erdvę

Elektroninė mobiliųjų programų parduotuvė “Ovi Store” vartotojams bus pasiekiama jau gegužės mėnesį. Iš jos bus galima parsisiųsti ir įsidiegti į telefonus įvairias programas, su kuriomis jų funkcionalumas atitiktų unikalius asmeninius poreikius. “Ovi Store” parduotuvėje mobilusis turinys ir programos vartotojams bus siūlomos atsižvelgiant į jų socialinę vietą, nustatomą ir pagal fizinę buvimo vietą, ir pagal socialinius ryšius, į kuriuos asmuo yra įsitraukęs.

Mobiliųjų programų kūrėjams “Nokia” siūlo atvirą verslo kanalą, per kurį jie gali platinti naudingas ar įdomias programas vartotojams visame pasaulyje. Programuotojai savo sukurtas aplikacijas į “Ovi Store” internetinę parduotuvę nuo vasario 16 dienos gali talpinti per Publish.Ovi.com. Naujoji parduotuvė turėtų įtraukti 3,5 mln. programuotojų vienijančią “Nokia Forum” bendruomenę, kuri jau yra sukūrusi šimtus tūkstančių programų. Tikimasi, kad iki vasaros “Ovi Store” bus užpildyta įvairaus turinio.

Recesiją griaunantys įrankiai: el. paštui pritaikyti “Nokia E75” ir “Nokia E55”

Pasaulio mobiliųjų technologijų kongrese Barselonoje “Nokia” pristatė du verslo telefonus – “Nokia E75” ir “Nokia E55”, kuriuose įdiegta nauja el. pašto vartotojų sąsaja. Abiejuose modeliuose taip pat įdiegta “Nokia Messaging” paslauga, per kurią galima labai patogiai pasiekti populiariausius pasaulyje el. pašto serverius “Gmail”, “Yahoo” ir “Hotmail”.

“Naujieji verslo modeliai turi tiesioginės prieigos prie “Microsoft Exchange” ir “IBM Lotus Notes” el. pašto sprendimų galimybę. Pasinaudodamos ja, įmonės galės sumažinti veiklos sąnaudas net trečdaliu, nes joms nereikės diegti tarpinių sprendimų ar papildomų serverių”, – sakė Kai Vistamo, “Nokia” vykdantysis viceprezidentas.

Abu verslo telefonai turi visas išmaniesiems telefonams būdingas funkcijas bei visaženklę QWERTY klaviatūrą. “Nokia E75” modelyje ji yra slankioji. Telefonuose taip pat įdiegta “Nokia Maps” paslauga su nemokama tris mėnesius galiojančia licencija (Lietuvoje bus suteikiama nemokama vienerių metų licencija) , taip pat “N-Gage” žaidimų platforma. “Nokia E55” modelis išsiskiria itin galinga baterija – budėjimo režime gali veikti beveik visą mėnesį.

“Nokia E75” prekyboje turėtų pasirodyti jau šį kovą. Planuojama kaina be subsidijų ir mokesčių – 375 eurų (~1300 litų). “Nokia E55” be subsidijų ir mokesčių kainuos 265 eurus (~915 litų), o rinkoje pasirodys antrąjį šių metų ketvirtį.

Geriausia mobiliosios navigacijos patirtis

Naujasis “Nokia 6710 Navigator” prietaisas pasižymi pažangiausiomis navigacijos galimybėmis, kurių iki šiol buvo galima tikėtis tik iš atskiro GPS įrenginio. Naujasis modelis realiu laiku pateikia maršrutą, jame yra išsamūs žemėlapiai ir specialūs techniniai patobulinimai – navigacijos klavišas, vaizdo priartinimo/atitolinimo jutiklis, didelis ekranas. Kadangi “Nokia Maps” programa integruota su “Ovi” portalu, kelionės planą galima susidaryti kompiuteryje ir tuomet perkelti jį į mobilųjį prietaisą. Patobulintoje “Nokia Maps” versijoje įtraukta daug naujų galimybių – be didelės rezoliucijos vaizdų ir išsamių žemėlapių, taip pat galima gauti orų prognozes, sužinoti vykstančius renginius, eismo ir saugumo perspėjimus. Patobulintas ir maršruto pateikimas pėstiesiems.

“Nokia 6720 classic” telefonas, budėjimo režime galintis veikti iki 20 dienų, turi ne tik pažangias navigacijos galimybes, bet ir siūlo puikią pokalbių garso kokybę. Šiame modelyje įdiegtas automatinis triukšmo mažinimo sprendimas, todėl telefonu kalbėti galima triukšmingoje aplinkoje.

“Nokia 6720 classic” rinkoje prasirodys antrąjį 2009 m. ketvirtį, jo kaina sieks 245 eurų (~845 litus) (be mokesčių ir subsidijų). “Nokia 6710 Navigator” modeliais prekiauti bus pradėta trečiąjį ketvirtį. Planuojama šio modelio kaina be mokesčių ir subsidijų – 300 eurų (1035 litai).

Apie “Nokia”

Kompanija “Nokia” yra pasaulinė mobiliųjų komunikacijų lyderė, vykdanti interneto ir komunikacijos pramonės kaitos ir plėtros politiką. “Nokia” kuria mobiliuosius įrenginius kartu su paslaugomis ir programine įranga, kurios suteikia žmonėms galimybę mėgautis muzika, navigacija, vaizdo įrašais, televizija, fotografija, žaidimais, pasinaudoti verslo mobilumo privalumais. “Nokia” siekia kurti ir siūlyti vartotojams interneto paslaugas, taip pat įvairių sprendimų bei programinės įrangos verslo sektoriui. Kompanija taip pat tiekia komunikacijos tinklų įrangą per “Nokia Siemens Networks”.

Views All Time
Views All Time
3720
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!