Naujos smulkmenos apie Windows Longhorn

Naujos smulkmenos apie Windows Longhorn

Naujoji Microsoft operacinė sistema seks savo stovį ir saugos vartotojus nuo internetinių atakų. Kaip rašo PC World žurnalas, Windows Longhorn operacinė sistema bus aprūpinta „nereguliaraus elgesio“detektoriumi, kuris ne tik ieškos tinklo trafiko keistenybių ar „netinkamo“ kompiuterio atminties panaudojimo atvejų, bet ir mėgins savarankiškai šalinti tokios įtartinos veiklos priežastis – bent jau taip savo naująjį kūrinį šiuo metu San-Franciske vykstančioje RSA 2005 konferencijoje apibūdino Bilas Geitsas.

Jis tvirtina, kad jo kompanijos sukurta „aktyvios apsaugos sistema“ galės savarankiškai apsaugoti vartotoją nuo išorinės atakos, blokuodama į kompiuterį norinčius patekti internetinius kirminus ir virusus. Laikantis idėjos, kad silpniausia bet kurios sistemos grandis yra žmogus, į Longhorn įdiegiama „dinaminė apsaugos sistema“, kuriai teks sekti vartotojo diegiamas pataisas.

Tuo atveju, jei kompiuteris užfiksuos ataką prieš dar neužlopytą „skylę“, jis ją uždarys pats, beje, aklinai, per SP esančią ugniasienę uždraudęs bet kokį priėjimą prie savo „Achilo kulno“.

Straipsniai 1 reklama

Be to, bus imtasi papildomų apsaugos prieš „vidinę ataką“ priemonių. Sekdama vartotojo judėjimą (pvz., naršant Interneto puslapius) tarp uždarų korporacinio lygio resursų ir atvirų viešųjų tinklų, saugumo sistema automatiškai keis vartotojo nuostatas, padidindama ar sumažindama kompiuterio apsaugos lygį.

Beje, vertėtų atsiminti, kad Microsoft jau ne vienąkart skelbė apie eilinę revoliuciją kompiuterinio saugumo srityje. Kiekvieną kartą tai buvo muilo burbulas.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *