Atakų prieš voratinklio serverius, valdomus operacinės sistemos Linux, mažėja, tuo tarpu Linux web serveriai kenčia vis dažniau. Taip tvirtina ataskaitos, kurią paskelbė kompanija MI2G, autoriai.

Gegužės mėnesį MI2G užfiksavo 19208 sėkmingų atakų prieš Linux sistemas – tai šiuo metu yra rekordas. Sėkmingų atakų prieš Windows serverius tebuvo 3801, o 2275 atakos buvo nukreiptos prieš kitas operacines sistemas. JAV D. Britanijos serveriai kentėjo dažniausiai. MI2G mano, kad tai iššaukė šių šalių veiksmai Irake.

MI2G skelbia tik absoliučius skaičius, nenurodydama, kiek procentų serverių skirtingose sistemose nukentėjo. Reikėtų atsižvelgti, kad voratinklio serverių, valdomų Windows, kiekis yra gerokai mažesnis nei kitų sistemų.

Kita vertus, serveriai, valdomi kokios nors BSD rūšies, sutinkamai ne rečiau nei Linux, tačiau jie MI2G visai nepaminėti.

MI2G direktorių tarybos mano, kad pagrindinė tokių dažnų atakų prieš Linux serverius priežastis – neteisinga sistemos konfigūracija. Hakerių skeneriai, skirti pažeidžiamų vietų paieškai, darosi vis tobulesni ir serverio saugumas vis labiau priklauso nuo teisingo jo sureguliavimo bei savalaikio pataisymų diegimo.

Views All Time
Views All Time
2838
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!