Infoworld agentūra praneša, kad programinės įrangos kompanija Lindows, užsiimanti Linux baze pagrįstos OS kūrimu ir pardavimu, atidėjo planuojamą pirminę viešą akcijų emisiją (IPO). Kompanija neatšaukė registracinio pranešimo iš JAV Vertybinių popierių ir biržų komisijos (SEC) ir tikisi ateityje atnaujinti IPO procedūrą, kai pagerės rinkos sąlygos ir visuomeninė nuomonė apie kompaniją. Lindows atstovai situacijos nekomentuoja.

Iš pradžių prašymas atlikti IPO SEC‘ui buvo pateiktas balandį, bet praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad vėliau pateiktame pranešime Lindows per daug sumažino savo akcijų kainų diapazoną. Liepos mėnesį kompanija planavo parduoti 4,4 milijonų akcijų, už kiekvieną imant po 9-11 JAV dolerių, o pakartotiniame pranešime už akciją jau buvo norima nuo 7 iki 9 JAV dolerių.

Įkurta 2001 metų liepą, pirmąją OS partiją Linux bazės pagrindu kompanija išleido 2002 metų sausį, bet žymi firma dabar labiau žinoma dėl savo konflikto su Microsoft, besitęsiančiu jau du su puse metų. Microsoft mano, kad Lindows prekinis ženklas per daug aiškiai primena Windows, priklausančią programinės įrangos milžinui. Liepą Lindows sutiko pilnai pakeisti sistemos pavadinimą (nuo rugsėjo 14-osios ji bus vadinama Linspire) ir užbaigti Lindows pavadinimo naudojimą savo produkcijai, už tai iš Microsoft mainais gavusi 20 mln. JAV dolerių. Nuo balandžio OS jau išleidžiama su Linspire prekiniu ženklu.

Nors per savo egzistavimo laikotarpį kompanija sugebėjo išsikovoti vartotojų pasitikėjimą, po sandėrio su Microsoft Lindows reikėjo imtis antrosios marketingo renginių kampanijos, kad pritrauktų vartotojų dėmesį prie savo produktų. Analitikų nuomone, priešlaikinis IPO galėjo sumažinti kompanijos pastangų efektyvumą.

Views All Time
Views All Time
2016
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!