Sukurta naujo technologija kovai su nesankcionuotų reklaminių pranešimų siuntimu el. paštu, trumpiau tariant, spamu. Kaip praneša žurnalas New Scientist, sistema, pavadinta Čun-Kvei (kinų Fen-Šui talismanas, skirtas saugoti būstui nuo piktųjų dvasių), pagrįstas Teiresijo algoritmu (senas pranašas iš Euripido kūrinio „Finikietės“), skirtu dezoksiribonukleino rūgšties (DNR) sekų analizei. Šį algoritmą kūrė IBM korporacijos tyrimų padalinio specialistai; jis buvo skirtas DNR ir amino rūgštyse besikartojančių sekų paieškai.

Elektroniams pranešimams pritaikyta Teiresijo sistema taip pat galima analizuoti sekas, sudarytas iš tradicinių simbolių, iš kurių sudarytas rašytinis tekstas. Mokslininkai praskanavo 65 tūkstančius el. pašto šiukšlėmis pripažintų laiškų, ir surado apie šešis milijonus fragmentų, sutinkamų daugiau, nei viename pranešime. Vėliau buvo išanalizuoti tūkstančiai pranešimų, nepriklausančių elektroniniam „šlamštui“. Buvo surinkti abiejų kategorijų laiškuose aptikti fragmentai.

Šitaip tyrėjai gavo el. pašto šiukšlėms būdingus raidinių-skaitinių sekų rinkinius. Testų metų buvo nustatyta, kad Teiresijo sistemos pagrindu sukurtas filtras teisingai identifikavo 64665 iš 66697 laiškų, t.y., jo efektyvumas pasiekė 96,56 procento. Dar daugiau – tik vienas laiškas iš 6000 per klaidą buvo priskirtas šiukšlėms, t.y, klaidingo veikimo tikimybė sudarė tik 0,017 procento. Manoma, kad Čun-Kvei sistema bus įtraukta į naująją IBM SpamGuru programinę įrangą.

Views All Time
Views All Time
2469
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!