Daugelis jau esate girdėję apie mp3 failus, skirtus garsinės informacijos saugojimui. Muzika šiuose failuose suslegiama taip smarkiai, kad į paprastą kompaktinį diską jos telpa kokius dešimt kartų daugiau. Savaime aišku, dėl tokių patogumų mp3 failai tapo labai populiariais. Internete – į juos įrašytos dainos užima mažai vietos, jas galima greitai parsisiųsti.

Tačiau iškilo ir problemų – šis muzikos formatas labai patiko piratams, tad dabar įvairios pasaulio autorinių teisių apsaugos agentūros bando per teismus apriboti šių failų naudojimą, o jei pavyks – netgi visai uždrausti. Prieš kelias dienas mp3 failų platintojus į teismą padavė net ir viena muzikos grupė – Metallica.

Šios grupės nariai nelegalių mp3 failų platinimu apkaltino kelis Vokietijos universitetus, bei Napster kompaniją. Pastaroji firma sukūrė labai patogią programą, padedančią keistis mp3 failais Internete. Nežinia, kaip baigsis teismas, bet Metallica įgijo nemažai priešų – kai kurie mp3 failų mėgėjai jau agituoja žmones boikotuoti šią grupę, nepirkti jos muzikos.

O kai kurie protestuoja žymiai grubiau – Balandžio 17-ąją nežinomi krakeriai įsilaužė į Metallica’os internetinę svetainę ir paliko užrašą “Palikite Napsterį ramybėje”.

Jei norite pamatyti, kaip atrodė Metallica svetainė po įsilaužimo, nueikite į www.attrition.org

Views All Time
Views All Time
1723
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!