Pentagono pareigūnai pranešė, kad kompiuteriniai įsilaužėliai, dar vadinami krakeriais, gali užgrobti tankus, laivus, ir, gal būt, netgi lėktuvus. Dauguma Amerikos ginklų yra labai kompiuterizuoti, pavyzdžiui, tankai, ar laivai yra valdomi kompiuterių, o ne žmonių. Žmogus liepia kažką daryti kompiuteriui, o šis jau padaro, ką reikia. Krakeris, įsilaužęs į karinęs mašinos kompiuterį, galėtį ją valdyti.

Pentagono atstovai teigia, kad karinių mašinų neįmanoma pilnai apsaugoti nuo krakerių – didelė dalis kariškuose kompiuteriuose naudojamų programų yra lengvai gaunamos, jas neretai galima įsigyti net raštinės reikmenų parduotuvėse. Pentagono specialistai susirūpinę ne veltui – bandymų metu nešiojamąjį kompiuterį teturintis karininkas, sėdėdamas viešbučio kambaryje, įsilaužė į jūroje esančio laivo kompiuterį, ir pakeitė navigacinius duomenis.

Jei į laivo kompiuterį įsilaužtų piktavalis krakeris, jis su laivu galėtų daryti ką panorėjęs. Tiesa, kariškiai mano, kad kompiuterinio saugumo problemos kare neturėtų būti svarbios – mūšio metu priešui tiesiog neužtektų laiko įsilaužti į kompiuterines sistemas.

Views All Time
Views All Time
2136
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!