Amerikos hakeris Ken’as Segler’is, padirbėjęs dvi valandas, padarė milijoninius nuostolius Netpliance kompanijai, gaminančiai internetinius kompiuterius. Šis hakeris nepadarė nieko blogo – tiesiog jis specializuotą internetinį įrenginį pavertį pilnaverčiu Linux kompiuteriu. Neseniai daugelis Amerikos firmų ėmė gaminti pigius įrenginius, skirtus Interneto naršymui. Vienas iš populiariausių – i-opener įrenginys – buvo sukurtas Netpliance firmoje. Nors šio įrenginio savikaina yra beveik pusantro tūkstančio litų, firma jį pardavinėjo keleriopai pigiau – po 400 litų.

Įrenginys buvo sukurtas taip, kad jį nusipirkęs žmogus turėtų naudotis Netpliance firmos paslaugomis, ir mokėti jai už Internetą 85 litus per mėnesį. Deja, šis verslo planas nepavyko. Hakeris Ken’as Segler’is nusipirko i-opener įrenginį ir jį išardęs, suinstaliavo Linux operacinę sistemą. Dabar hakeris pardavinėja specialius, iš kelių laidų bei diskasukio sudarytus įrenginius, su kuriais i-opener įrenginių savininkai gali savo internetinį žaisliuką paversti tikru Linux kompiuteriu ir jungtis prie Interneto per kitą, pigesnę firmą.

Tiesa, hakerio sukurtas prietaisas kainuoja dvigubai daugiau už patį i-opener įrenginį. Pora įdomių smulkmenų – i-opener kūrėja – Netpliance firma – ėmė bendradarbiauti su hakeriais – firma tikisi, kad jai pavyks sukurti pigius prietaisus, išplečiančius i-opener galimybes. O dėl hakerio ši firma nesigraužia – juk nedaugelis išdrys laužyti veikiantį prietaisą, tam kad prilituoti kažkokius laidus.

Tuo tarpu hakeris Ken’as Segler’is turi problemų – jo internetinę svetainę užplūdo tiek daug lankytojų, kad interneto firma buvo priversta įsigyti naują serverį. Už šias Interneto tiekėjo išlaidas hakeris turės sumokėti keturis tūkstančius litų.

Views All Time
Views All Time
2180
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!