Programinės įrangos piratavimas turi neigiamų pasekmių visiems, pradedant programinės įrangos kūrėjais, mažmenos parduotuvių savininkais ir baigiant visais programinės įrangos vartotojais.

Grėsmė vartotojams

Piratinė programinė įranga turi tiesioginės įtakos vartotojams, nes:

Dažniausiai ji neturi pagrindinių elementų ir dokumentų, jai nesuteikiama garantija ir ji niekada neturi plėtotės galimybių.
Neišbandyti suklastoti diskai gali būti užkrėsti virusais, galinčiais sugadinti jūsų kietąjį diską ir pakenkti visam jūsų tinklui.
Vartotojai, kopijuojantys programinę įrangą darbe, kelia grėsmę sau ir savo darbovietei, kadangi pažeidžia autorių teises ginančius teisės aktus.

Finansiniai nuostoliai

Pirkdami suklastotą programinę įrangą remiate prastos reputacijos kompanijas, o ne mokesčius mokančias teisėtas bendroves, kurios kuria darbo vietas ir moka atlyginimus sąžiningiems piliečiams. Pelnas iš parduotos suklastotos programinės įrangos neprisideda prie ekonomikos augimo, kadangi nekuria naujų darbo vietų, iš jo nemokami mokesčiai bei atlyginimai; be to, labai tikėtina, kad iš tokių pajamų pelnosi ir kitokios nusikalstamos struktūros. Teisėtos įmonės iš suklastotos programinės įrangos pardavimų negauna jokio pelno, o dažnai dėl negautų pajamų tenka atleisti darbuotojus, dirbančius visuose susijusiuose sektoriuose pradedant gamyba ir baigiant perpardavimu. Taigi, kaip matote, padirbtos programinės įrangos pirkimas turi neigiamų pasekmių ne tik programinės įrangos gamintojams, bet ir kiekvienam iš mūsų.

Sulėtėjęs naujovių diegimas

Intelektinė nuosavybė yra nuosavybės teisė į idėjas ir teisė kontroliuoti apčiuopiamas arba virtualias idėjų raiškos formas. Programinė įranga yra intelektinė nuosavybė, kaip ir knygos, filmai ar muzikos kūriniai.

Programinės įrangos kūrėjus, kaip ir muzikos kūrinių atlikėjus bei autorius, gina autorių teisių įstatymai, apsaugantys jų darbą bei investicijas šioje srityje. Todėl dėl intelektinės nuosavybės vagystės netenkama išteklių, kuriuos būtų galima panaudoti kuriant naujesnius ir geresnius produktus.

Imkitės veiksmų

Norėdami sužinoti, ar tam tikra programinė įranga yra autentiška, užduoti klausimus apie programinės įrangos piratavimą arba pranešti apie įtariamą pardavėjo arba organizacijos piratavimą, galite skambinti specialiosios antipiratinės linijos telefonu:
8 800 50000.

Ar žinote…

Faktai apie jūsų šalį/regioną
2000 metais dėl programinės įrangos piratavimo 118 tūkstančių žmonių neteko darbo ir atlyginimo, kuris kartu sudėjus siektų 5,7 milijardų USD.
Apskaičiuota, kad jei JAV būtų susidorota su piratavimu, o kitose valstybėse jo apimtys sumažėtų, programinės įrangos sektorius iki 2005 metų sukurtų dar vieną milijoną naujų darbo vietų ir sumokėtų 25 mlrd. USD mokesčių.

Views All Time
Views All Time
1794
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!