Pasibaigus Lietuvos fiksuoto ryšio bendrovės “Lietuvos telekomas” monopoliui, norą dalyvauti šiame versle turėtų pareikšti kelios dešimtys bendrovių, prognozuoja Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) vadovas Tomas Barakauskas.

Išskirtinę teisę teikti fiksuoto telefono ryšio paslaugas “Lietuvos telekomas” turi iki 2003 metų pradžios. Prezidentūroje antradienį apsilankęs T. Barakauskas, remdamasis Estijos pavyzdžiu, teigė manąs, kad pasibaigus “Lietuvos telekomo” monopoliui, norą teikti fiksuoto ryšio paslaugas Lietuvoje gali pareikšti 40-60 bendrovių.

“Iš jų tvirtai įsitvirtinti rinkoje turėtų 10-20 procentų”, – teigė T. Barakauskas.

RRT vadovas pažymėjo, kad teikti fiksuoto ryšio paslaugas norės labai skirtingos bendrovės – jo teigimu, mobiliojo ryšio bendrovių, tokių kaip “Tele 2”, kuri jau yra paskelbusi teiksianti fiksuotojo ryšio paslaugas, negalima lyginti su naujomis steigiamomis įmonėmis, kurios ketina teikti paslaugas tik Vilniuje arba tik Kaune.

T. Barakauskas pažymėjo, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos įsigaliojus naujajam Telekomunikacijų įstatymui rinkos dalyviams nebereikės išankstinio valdžios leidimo užsiimti šia veikla, jie turės atitikti įstatymų reikalavimus, laikytis bendrųjų teisės normų, registruotis Ryšių reguliavimo tarnyboje ir vykdyti veiklą.

“Įėjimo į rinką taisyklės yra labai liberalios ir sudarys galimybes dalyvauti versle net ir mažiems ūkio subjektams”, – sakė T. Barakauskas. Jo teigimu, konkurencija fiksuotojo ryšio rinkoje atsiras laipsniškai.

Pirmiausia, anot RRT vadovo, mažės kainos tarptautinių pokalbių sferoje, tada atsiras konkurencija verslo paslaugų sferoje, paskui mažės tarpmiestinių pokalbių kainos ir galiausiai – vietinių pokalbių tarifai.

“Lietuvos telekomas” supranta, kad reikės dirbti konkurencingoje rinkoje, siūlyti naujas paslaugas ir priartinti kainą prie paslaugos kokybės. Jis irgi mažins kainas”, – sakė T. Barakauskas.

RRT rūpinasi Lietuvos telekomunikacijų rinkos priežiūra, įgyvendina bendrą Lietuvos ryšių strategiją ir rūpinasi telekomunikacijų bei pašto paslaugų rinkos liberalizavimu.

Views All Time
Views All Time
2465
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!