Terminas “hacker” turi be galo daug apibrėžimų, susijusių su technine kompetencija ir malonumu, gaunamu išsprendus vieną ar kita problemą. Tačiau jei jūs norite žinoti, kas yra hakeris, tai reikia atsižvelgti į du pagrindinius aspektus.

Egzistuoja tam tikra bendruomenė, kultūra, kuri susideda iš patyrusių programuotojų, tinklo specialistų, darančių įtaką kompiuterijos vystymuisi nuo pat pirmų kompiuterių pasirodymo bei pačiu pirmųjų eksperimentų su ARPAnet tinklu. Šios kultūros nariai ir davė pradžią terminui “hacker”. Hakeriai pastatė Internetą. Hakeriai sukurė UNIX sistemą tokią, kokia ji yra dabar. Hakeriai veda Usenet. Hacker’iai užtikrina World Wide Web darbą. Jeigu jūs esate šios bendruomenės dalis, jei jūs idėjote savo indelį į visą tai ir jei apie jus žino kiti šios bendruomenes nariai, tada jūs – hacker’is.

Hakeriu požiūris į pasaulį neapsiriboja vien tik programavimu. Yra žmonių, naudojančių hakerių metodus kitose srityse – elektronikoje, muzikoje ir t.t. Iš tikro jūs galite juos sutikti bet kokios mokslo šakos aukščiausiuose lygiuose. Hakeriai – programuotojai šiuos žmones be abejonės pripažįsta artimais pagal ideologiją. Neretai tvirtinama, kad hakerių pasaulis nepriklauso nuo aplinkos, kurioje jie dirba. Vis tik toliau nagrinėsime hakeriu – programuotojų tradicijas bei kultūrą, pagindžiusią terminą “hacker”.

Egzistuoja ir kita žmonių grupė. Tai žmonės (kartais iki 15m.), kuriuos traukia programinės įragos įvairių apsaugos priemonių nuėmimas t.y. reikalavimo registruotis ir moketi pinigus panaikinimas. Tikrieji hakeriai tokius žmones vadina “cracker’iais” ir beveik neturi su jais nieko bendro. Tai, kad žmogus sugeba “pralaužti” apsaugos sistemą, dar nedaro jį tikru hacker’iu, lygiai taip pat kaip mokėjimas pavogti automobilį, dar nepadaro jus meistru ir mechaniku. Gaila tik, kad daugelis rašytojų bei žurnalistų klaidingai supranta terminą “hacker” ir neretai šį žodį priskiria cracker’iams.

Hakeriai sprendžia problemas, tiki žodžio laisve ir draugiška pagalba vieni kitiems. Tam, kad jus laikytų hakeriu, turite elgtis taip, lyg tai butu jūsų asmeninė pozicija. O kad taip įvyktų turite iš tikro tikėti šia pozicija.

Būti hakeriu – tai didelis malonumas, bet šis malonumas reikalauja be galo daug pastangų. O tokioms pastangoms reikia motyvacijos. Pavyzdžiui, atletų-čempionų motyvacija remiasi fiziniu savo kūno išlavinimu iki tobulumo. Panašiai ir čia, kad taptumėt hakeriu, jus turite gauti maksimalaus pasitenkinimo ir džiaugsmo nuo problemos sprendimo budo atradimo, nuo intelekto treniravimo bei naujų žinių įgijimo. Jūs turite susikurti kažką panašaus į asmeninį tikėjimą savo jėgomis. Tikėjimą į tai, kad jei jūs ir nežinote visko, kas būtina problemos sprendimui, tačiau jei įvaldėte bent mažą dalelę ir kažko išmokote, tai jau žinote pakankamai, kad žengtumėte sekantį žingsnį link sėkmės.

Kūrybinės smegenys – tai brangūs ir apriboti resursai. Neverta jų eikvoti rato išradinėjimams, kai aplink laukia begalė naujų neišspręstų problemų. Kad elgtumėtės kaip hakeris, jus turite branginti kitu hakerių laiką, ir tiek branginti, kad jaustumėte moralinę atsakomybę pasidalinti informacija su kitais. Turite išspręsti problemą, o po to skelbti sprendimo būda, kad kiti hakeriai galetų tuo pasinaudoti ir negrįžti prie senų dalykų.

Hakeriai (ir apskritai kūrybingi žmonės) neturėtų užsiimti nuobodžiais ir monotoniškais darbais, nes tai reikštų, kad jie nedaro to, ką sugeba tik jie patys – spręsti naujas problemas. Panašus eikvojimasis kenkia kiekvienam. Jūs turite norėti automatizuoti monotoniškus dalykus tiek, kiek tai įmanoma ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų.

Hakeriai iš tikrųjų yra antiautoritarūs. Kiekvienas, kuris duoda jums įsakymus, gali sustabdyti bet kokios problemos sprendimo būdo atradimą. Autoritarizmas atsiranda cenzūros ir slaptumo sąlygomis. Jo pasekėjai netiki draugišku bendradarbiavimu bei informacijos dalinimusi su kitais, jiems patinka tik toks bendradarbiavimas, kuriam patys vadovauja. Tad jei norite elgtis kaip hakeris, turite išsiugdyti instinktyvų nepritarimą cenzūrai, slaptumui ir imtis priemonių prieš tai.

Tam, kad taptumėte hakeriu, turite išsiugdyti visas aukščiau minėtas savybes. Tačiau net ir įgijus visa tai, jūs tapsite tik žemo lygio, ir tik pradedančiu hakeriu. Jums dar reikės praktikos, intelekto, pasitikėjimo ir dideliu pastangų. Sunkus darbas ir atsidavimas reikalui taps jums užburiančiu ir patraukliu žaidimu, o ne vien rutina. Ir tai gyvybiškai svarbu, kad taptumėte hakeriu.

Hakerinis požiūris į gyvenimą – gana svarbus dalykas, bet meistriškumas gerokai svarbiau. Egzistuoja nustatytas rinkinys baziniu įgūdžių, kuriuos jums būtina įvaldyti ankščiau nei kuris nors hakeris sumanys jus taip pat pavadinti hakeriu. Šis bazinis rinkinys su laiku po truputį kinta, priklausomai nuo technologijos. Pavyzdžiui, ankščiau buvo minimas programavimas mašinine kalba (assembler), tačiau neįtrauktas HTML programavimas.

Views All Time
Views All Time
3437
Views Today
Views Today
1
0 0