AP praneša, kad iš žinomos kompanijos Polo Ralph Lauren Corp, kuri kuria drabužius, pavogė tūkstančių klientų kreditinių kortelių duomenis.

Ketvirtadienį, banko HSBC atstovas Stephen Cohen pranešė, galėjo būti pavogti asmeniniai duomenys maždaug iš 180 tūkstančių žmonių kreditinių kortelių MASTERCARD, pagamintų HSBC, duomenys.

S. Cohen patikslino, kad bankui dar neaišku ar yra nuo aferistų nukentėjusių šio banko klientų. “Mes norime apsaugoti savo klientų sąskaitas, todėl juos ir perspėjame”, – paaiškino jis.

MASTERCARD International atstovai patikslino informaciją, kad vyksta duomenų nutekėjimas banko operacijų metu, tai pastebėta 2005 metų sausio mėnesį. Patikrinus visus bankus, įeinančius į jų sistemą, pradedamas įvykių detalus tyrimas.

Visa USA atstovai taip pat pranešė, kad jiems yra žinoma, kas atsitiko, todėl imasi įvairių atsargumo priemonių, norėdami išvengti panašaus atvejo.

Nei S. Cohen, nei MASTERCARD International atstovai nepranešė, kur būtent buvo pavogti duomenys, tačiau ankščiau The Wall Street Journal žurnalistai, gavę siuntinį nuo
“patikimo šaltinio” , pranešė, kad kalba eina apie Polo Ralph Lauren Corp. Kompanijos atstovai niekaip negalėjo pakomentuoti šios informacijos.

Kokiu būdu buvo pavogti duomenys nepranešama. Panašaus pobūdžio nusikaltimus atlikdavo hakeriai, radę priėjimą į įvairių kompanijų tinklapius.

Internete prasidėjo viruso Mytob epidemija

Rusijos kompanija, gaminanti antivirusinę PO “Kaspersko laboratorija” , pranešė apie dar vieną kompiuterinių virusų epidemiją. Šį kartą šią ataka vykdoma viruso “kirmino” Net – Worm.Win32.Mytob, kuris įnirtingai plinta dėl daugiaskaitinių modifikacijų.

Vienas iš Mytob variantų šiomis dienomis yra lyderis pagal aktyvumą. Jis užima apie 30 procentų visų virusų, plintančių per elektroninį paštą.

Mytob sukurtas žinomo pašto viruso Mydoom, sukėlusio kelias epidemijas. Jis užkrečia kompiuterį Windows sistemoje, kuriuose neįdiegtas Microsoft saugumo sistemos atnaujinimas, kuri likviduoja pažeidžiamumą mechanizme LSASS. Virusas tradiciškai ateina pašto pavidalu, kuriame būna bereikšmis laiško pavadinimas ir tekstas su veikiančia rinkmena.

Kai užkrečia kompiuterį, tada virusas įsiskverbia į sistemą ir paštu išsiunčia savo kopijas adresais, kuriuos rado kompiuteryje, taip pat bando patekti į negalinčius apsiginti kompiuterius. Kaip įprasta jame yra mechanizmas, kuris leidžia jį išsiuntinėjusiems hakeriams, pilnai kontroliuoti užkrėstą kompiuterį.

Neseniai kompanija Microsoft išleido įprastą savo PO atsinaujinimo paketą, taip pat turintį “kritinį” statusą. Kasperso laboratorijoje pastebėta, kad vartotojams būtina įdiegti atnaujinimus, antraip atrastos “skylės” gali sukelti naują virusų epidemiją.

Views All Time
Views All Time
2826
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!