Žurnalistikos instituto studentai gegužės 19 dieną, ketvirtadienį Vilniaus universiteto Žurnalistikos institute įkurs Žurnalistų respubliką. Tai pagrindinis akcentas tradicinių žurnalistų dienų “LeŽudi”, kurias šiemet net dvi dienas – gegužės 18 ir 19 – švęs “ketvirtosios valdžios” atstovai, politikai, žinomi visuomenės veikėjai, dėstytojai bei studentai.

Žurnalistų dienų, šiais metais globojamų žurnalisto, Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko ir jo žmonos Agnės, tikslai – paminėti antrojo spaudos laisvės šimtmečio pradžią bei atkreipti visuomenės dėmesį į naujajame Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekse nustatytas normas. Bus skatinamas žurnalistų ir jų būsimųjų kolegų studentų bendradarbiavimas, taip pat glaudinami ryšiai tarp skirtinguose VU fakultetuose studijuojančio jaunimo.

“LeŽudi” pirmą kartą bus tokios ilgos ir gausios įvairių renginių.

Svarbiausias įvykis – Žurnalistų respublikos įkūrimas, savotiškai paženklinsiantis 101-uosius spaudos atgavimo metus. Užimsianti mažą Žurnalistikos instituto kiemelį, Respublika taps rimta valstybe: bus priimta Konstitucija, renkamas žurnalistų Prezidentas, lankytojus pasitiks ir kruopščiai patikrins muitinė, vietiniai amatininkai kvies į mugę, veiks karčema, susirinkusiuosius linksmins gyvą muziką atliksiantis Artūro Noviko džiazo mokyklos kolektyvas “Jazz Island”. Svarbus įvykis Žurnalistų respublikoje – naujojo Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso pristatymas.

Žurnalistų dienų metu rengiamas paskaitų – seminarų ciklas, kuriame savo patirtimi apie karo žurnalistiką dalinsis meras Artūras Zuokas, žiniasklaidos ir politikos sąveiką nagrinės politologas Lauras Bielinis, apie žiniasklaidos ir viešųjų ryšių bendrybes ir skirtumus kalbės viešųjų ryšių specialistas Artūras Jonkus.

Šventės vakarai alsuos linksmybėmis. Trečiadienį savo jėgas boulingo varžybose išmėgins žiniasklaidos atstovai, politikai, Žurnalistikos instituto dėstytojai ir studentai. O “LeŽudi” uždarymo puota klube “Helios” ketvirtadienio vakarą vilios grupės BIPLAN, Happyendless DJ Team ir DJ Groovy, pikantiškų siurprizų, dovanų, geltonos spalvos mėgėjus. Vakarėlio metu bus oficialiai atidaryta neseniai susikūrusi Žurnalistikos instituto studentų atstovybė (ŽI SA).

Views All Time
Views All Time
1476
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!