Trečiadienį antivirusinė Sophos kompanija pranešė apie naują, neįprastą virusą, kuris su savo aukomis žaidžia “Tetrį”, tuo metu bandydamas toliau plisti Tinkle.

Cellery.A pavadinimą gavęs virusas aukas vilioja rusiška žinomo videožaidimo versija. Kol žmonės žaidžia, kirminas bando prasiskverbti į prie tinklo prijungtų kompiuterių kietuosius diskus ir kitus prieinamus korporacinių tinklų resursus, kuriuos valdo Windows operacinė sistema, – įspėja Sophos.

“Jei kompanijos tarnautojams biure leidžiama žaisti žaidimus, tai personalas gali nuspręsti, kad tai – tiesiog naujas žaidimas, o ne kažkas, ko reikėtų saugotis”, – sakoma vyriausiojo Sophos konsultanto Gremo Klali pareiškime.

Žaidimai – gana neįprastas kenkėjiško kodo skleidimo mechanizmas. Žinoma, būdavo, kad potencialių aukų apgaulei buvo naudojamasi “spaudyk-gaudyk” tipo žaidimais – prieš keturis su trupučiu metų internetiniuose pokalbių kanaluose plito kitas tetrinis kirminas, kurio kode buvo visa pilnai veikianti žaidimo versija. Savo pranešime Sophos nemini naujojo viruso pirmtako, todėl nežinoma, ar šios dvi programos susijusios daugiau, negu vien tik ta pačia idėja į viruso kodą įtraukti tą patį žaidimą.

Pats pirmasis masinio naudojimo sistemoms skirtas kompiuterinis virusas taip pat buvo susijęs su žaidimu. 1975 metais Džonas Volkeris, vėliau sukūręs Autodesk PĮ, sukurė į virusą panašią programą Pervade, kurios paskirtis buvo Animal žaidimo UNIVAC sistemose platinimas. Virusas sklido per failus, tarp sistemų pernešamus dabar jau atgyvenusiomis magnetinėmis juostelėmis.

Sophos jau spėjo pasiruošti Cellery kirmino “sutiktuvėms”; gerai, tai, kad virusas kol kas dar nespėjo plačiai paplisti:
http://vil.nai.com/vil/content/v_98906.htm

Views All Time
Views All Time
3772
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!