Microsoft, savo IE naršyklei vis raginama pridėti naujų funkcijų, tikina, kad tai galima daryti per naršyklėje esantį papildomų modulių prijungimo mechanizmą.

Kompanija laikosi savo nusistatymo, kad kol kas nauja, savarankiška IE naršyklės versija išleista nebus. Priminsime, kad paskutinį kartą ji buvo atnaujinta 2001 metų rugpjūčio mėnesį. Pergyvenusi eilę su IE saugumu susijusių krizių, Microsoft kartu su Windows XP Service Pack 2 išleido rimtesnę failų atnaujinimo pataisą, tačiau ji prieinama tik Windows ХР vartotojams, t.y., maždaug pusei Windows vartotojų.

Microsoft tvirtina, kad ji perdaug užimta jau gan ilgai užsitęsusiu Longhorn OS kūrimu, kad grįžtų prie naršyklės tobulinimo. Dabar kompanijos požiūris jau pasikeitė – sakoma, kad naujų naršyklės modulių prijungimas į IE padės įtraukti funkcijas, kurioms užsakovai teikia “didesnį prioritetą”.

“Tai – Microspft būdas IE tobulinimui, – pasakė Microsoft Windows produktų diegimo direktorius Garis Skeiras. – Mūsų dėmesio centre – Longhorn, ir į visa, kas atitraukia nuo jos kūrimo, mes žiūrime labai atsargiai. Turiu pasakyti, kad modulių “priauginimo” mechanizmas labai patikimas, ir kurti jam skirtus modulius labai lengva. Tai – išeitis, nors mes ir neplanavome to daryti”.

Skeiras, be kita ko, pažymėjo, kad į IE kaip papildymus galima prijungti ne bet kokias funkcijas, pavyzdžiui, kitose naršyklėse (Firefox, Opera) naudojama persidengiančių langų (Tabbed browsing) funkcija čia neveiks.

MS Windows Marketplace svetainėje neseniai buvo atidaryta IE papildymams skirta skiltis, nors sąraše yra ir jau senstelėjęs Service Pack 1, tik vienas iš naujų produktų – MSN Toolbar – yra pagamintas paties Microsoft,. Skeiras pasakė, kad naujoji papildymų svetainė “jau pradėjo aktyvų gyvenimą”, ir nuo jos atidarymo momento rinkai pateikta apie tūkstantis IE skirtų modulių.

Bėda tai, kad dauguma jų – mokami. Ko tikisi Microsoft?

Views All Time
Views All Time
3093
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!