Neseniai, naršydamas Internete, aš perskaičiau įvairių statistikos tyrimų ataskaitas. Šimtai respondentų vienodai atsakydavo į vieną ir tą patį klausimą: “Kas pagal jus yra hakeriai?” Pasirodė, kad daugiau nei 65 % žmonių hakerius laiko psichiškai nesveikais žmonėmis, kurie nerado sau vietos realiame gyvenime, esą jie kankinami įvairių kompleksų ir kitų asocialių reiškinių. Daugelis paminėjo nepilnavertiškumo kompleksą.

17 % mano, kad tai išlošę pinigus įprasti banditėliai, kurie savo patirtį iš gatvės perkėlė į kompiuterinius tinklus.

Apie 9 % mano, kad tai “teisybės ieškotojai”, kurie stengiasi ne pačiu paprasčiausiu būdu padaryti Žemėje tvarką. 4 % galvoja, kad tai paprasčiausiai smalsūs žmonės, kurie tylomis kapstosi tinklapiuose, kai kada linksminasi įvairiausiais egzotiškais būdais, o 5 % galvoja, kad tai kompiuterio apsaugos specialistai.

Daugumos miestiečių nuomone hakeris – tai toks storas akiniuotas vaikinukas, kuris visą laiką kažką kramsnoja ir krapštosi prie kompiuterio. Jis neturi draugų, jis vienišas, neklauso muzikos, nežiūri filmų… Būtent toks hakerio vaizdinys dominuoja respondentų mintyse.

Kas gi mes iš tikrųjų? Trumpai viską apibūdinsiu: slaptažodžių parinkimas ( brute force) – 13.9 % nuo bendro skaičiaus;
IP adresų pakeitimas ( IP – spoofing ) – 12.4 %
Atakos į apsaugos atsaką ( denial of service ) – 16.3 %;
Tinklinio eismo analizė ( snifingas ) – 11.2%;
Skanavimas – 15.9 %;
Tinklu persiunčiamų duomenų pakeitimas – 15.6 %;
Kiti metodai – 14.7 %

Jeigu susimąstytumėme, suprastumėme, kad daugiau nei pusė tų, kurie save vadina hakeriais – paaugliai, kurie mano kad vadinasi hakeriais “ir tai kažkas tokio” 🙂 Štai iš čia ir atsiranda didžiausias procentas brutforce, DoS, skanavimo tipo atakų. Tokio pobūdžio atakos nereikalauja didelių protinių galimybių. Kaip būtų gaila, tačiau šios atakos dažniausios/.

Kas sudaro mažumas?

Talentingi žmonės, kurie nori patikrinti savo tinklo pažeidžiamumą.
Visa žinantys programuotojai, baigę programavimo mokslus įvairiose šalyse. Ir visai mažai profesionalių apsaugos specialistų, kuriems tai būtų darbas…

Webmaster_grm aka Stuffer

Views All Time
Views All Time
5582
Views Today
Views Today
1
0 0