Linux distributorius 2005 metų vasarį išleis savo operacinės sistemos versiją, kurią bus galima paleisti tiesiai iš CD-ROM prievado, todėl Gentoo bus galima išbandyti, dar neįdiegus į kietąjį diską.

Gentoo – tai Linux distributyvas, kuris, kaip tvirtina jo kūrėjai, visiškai suderinamas darbui su bet kokiomis programomis. Pagal 2004 m. liepos mėnesio Netcraft tarnybos tyrimų duomenis, per praėjusius šešis mėnesius Gentoo populiarumas augo pačiais sparčiausiais tarp kitų Linux distributyvų tempais: šios OS valdomų serverių rinkos dalis nuo 0,7% (2004 m. sausis) jau kitą mėnesį padidėjo iki 1,0%.

Gentoo Release Engineering padalinio vykdomasis vadybinkas Krisas Džianelloni pasakė, kad Live CD versija bus išleista х86 ir AMD64 platformoms bei “labai priminena” Knoppix, Linux Live CD versiją, sukurtą Debian distributyvo pagrindu. Džianelloni žodžiais, Gentoo pirmąkart išleis visiškai funkcionalią Live CD versiją – vienas “Live CD” jau “kabo” Gentoo svetainėje, bet tai – tik instaliacinis CD,- paaiškino jis.

Į kitą, 2005.0 Gentoo versiją, įtrauktas grafinis diegimo vadovas leis automatiškai sukurti vieną ir tą pačią Gentoo konfigūraciją daugybėje kompiuterių. “Grafinis diegimo vadovas turės tokias funkcijas, kaip RedHat’o ‘kickstart’, – pasakė Krisas. – Pavyzdžiui, bus galima sukurti reikiamą scenarijų, nurodantį, kokius paketus reikia įdiegti. Po to šį scenarijų įvedate į diegimo programą kiekviename kompiuteryje, ir turėsime identiškas sistemas”.

Ankstesnioji Gentoo versija, pasirodžiusi praeitą savaitę, iš esmės daugiausia buvo skirta klaidų taisymui ir įdiegimo instrumentų tobulinimui. Tarp po 2004.3 versijos pasirodžiusių naujovių – vienodas branduolys AMD64 ir x86 platformoms, o AMD64 ir PowerPC (Mac) platformos gavo naują GNU, GCC 3.4 kompiliatorių rinkinį.

Krisas pabrėžė, kad iki šiol AMD64 ir x86 platformos turėjo po du (Linux 2.4 ir 2.6) branduolius, bet Gentoo kūrėjai nusprendė visai pereiti prie 2.6 branduolio, nes jis jau stabilizavosi ir savo patikimumu bei tvarkyklių aktualumu netrukus viršys 2.4 versiją.

Gentoo 2004.3 taip pat turi naują paketų valdymui skirtą Portage instrumentą. Pasak Kriso, svarbi nauja Portage 2.05.1 ypatybė – newuse komanda, vartotojams suteikianti daugiau lankstumo įgalinant ir bluokuojant PĮ paketus. Ši komanda leidžia naudoti bet kokius susijusius paketus, jei leistas jų palaikymas, tuo tarpu anksčiau juos tekdavo įdiegti iš naujo.

Views All Time
Views All Time
4078
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!