Kompanija Industrial Light and Magic (ILM), kūrusi specialiuosius efektus filmams “Žvaigždžių karai”, “Haris Poteris” ir “Juros periodo parkas”, atsisakė naudoti darbines stotis Silicon Graphics su RISC procesoriais ir operacine sistema IRIX.

Kaip pasakojo ILM technologijų direktorius, perėjimas prie Dell serverių su įprastais Intel procesoriais ir nemokama operacine sistema Linux prasidėjo dar filmuojant antrą “Žvaigždžių karo” salį. 600 kompiuterių su procesoriais Pentium 4 veikia beveik dvigubai sparčiau nei senos Silicon Graphics mašinos, o kainuoja penkis kartus pigiau.

Tačiau perėjimas prie Linux buvo skausmingesnis. Kai buvo pradėta naudoti ši operacinė sistema, ji dar tebebuvo kūdikio amžiaus. Specialistams teko patiems spręsti įvairių vaizdo plokščių palaikymo problemas ir daugelį kitų klausimų. Dabar perėjimo procesas beveik baigtas ir kompanija patenkinta rezultatais. ILM netgi nusprendė palaikyti atviro kodo judėjimą ir atskleidė OpenEXR – savo vidinį failų formatą. Anksčiau ILM formatai buvo labai retai naudojami už kompanijos ribų.

Views All Time
Views All Time
1973
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!